FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 1:2
23.02.2015

Juniorka zahájila jaro vítězně. Tři body si odvezla z Ostravy

Ostrava/Liberec - Jarní část sezóny zahájila také naše juniorka, která se v rámci 22. kola vydala na půdu ostravského Baníku. Mladíci Slovanu rozhodli o svém úspěchu v prvním poločase, kdy se vytvořili dostatečný náskok, o který se postaral Machuča a Bong. Závěr utkání byl přesto dramatický, na zisku třech bodů pro náš tým už se však nic nezměnilo.
22.kolo, pondělí 23.2.2015, 13:00, Bazaly
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
1:2
(0:2)
FC Baník Ostrava: Andrejko – Honiš, Celba, Zawada, Opatřil (46.Šašinka), Čech (46. Kundrátek), Matěj (67. Behan), Tomšů, Helešic, Szotkowski, Byrtus.
FC Slovan Liberec: Zoul – Franič (80. Maršálek), Egert, Bong, Henzl – Kaiser, Dydowicz, Soungole, Calazans (60. Bělíček) – Machuča, Frimmel (65. Tabeira).
Branky: 86. Šašinka – 17. Machuča, 38. Bong. ŽK: 0:1 (53. Soungole). Rozhodčí: Emanuel - Caletka, Vostřejž.

Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně a bojovně. Hra se rychle přelévala ze stranu na stranu a k vidění byla řada rohových kopů. Nakonec se z první větší příležitosti v sedmnácté minutě prosadila liberecká juniorka. Ondřej Machuča dostal na hranici vápna dostatek volného prostoru a přesnou ranou k tyči otevřel skóre.

Ještě výraznější vedení mohl našemu týmu zajistit po dvaadvaceti minutách hry Marcos. Ten ale z ostrého úhlu jen těsně minul levou tyč ostravské branky.

Domácí tým si v prvním poločase nedokázal poradit s dobrou defenzivou soupeře a tak se oslovo přihlásili znovu mladíci Slovanu. Sedm minut před odchodem do šaten si na roh nejvýše v pokutovém území vyskočil obránce Won Che Bong a přesnou hlavičkou nedal gólmanu Andrejkovi žádnou šanci.

Hra se po změně stran poněkud uklidnila a vyrovnala. Ani jeden z týmů se dlouho nedokázal dostat do větší gólové příležitosti. To se nakonec po hodině hry povedlo Baníku. Konkrétně Šašinkovi, který pálil hodně nepříjemně a brankář Zoul musel tasit pohotový zákrok.

Náš tým si závěr utkání zbytečně zkomplikoval, když nechal soupeře snížit na rozdíl jediné branky. Čtyři minut před koncem se z penaltového prostoru prosadil přesnou ranou Jakub Šašinka, který vykřesal pro Ostravské jiskřičku naděje.

Jeho spoluhráči pak nebyli daleko od vyrovnání. V osmdesáté deváté minutě orazítkoval Byrtus dokonce břevno liberecké branky. Jediný ostravský střelec Šašinka se mohl v nastaveném čase postarat o senzaci a přidat druhou branku. Svoji hlavičku však nasměroval pouze nad a tak se na na skóre 1:2 už nic neměnilo.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): V Ostravě jsme se 70 minut prezentovali velmi dobrou hrou, byli jsme aktivní, v poli jsme dominovali, jen jsme byli zbytečně nepřesní, čímž jsme se připravili o větší množství šancí. Po prostřídání upadla na posledních dvacet minut naše hra do podprůměru, soupeř nás zatlačil a šel za vyrovnáním. Nakonec jsme byli rádi, že utkání skončilo, přesto, že jsme ho měli po většinu času pod kontrolou.