FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:2
25.02.2013

Juniorská liga: FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 2:2 (1:2)

Mladá Boleslav/Liberec - Naše juniorka v Mladé Boleslavi dvakrát vedla. Na první výhru ze hřiště soupeře si ale musí ještě počkat. Domácí dokázali pokaždé vyrovnat. Oba týmy si tak připisují po bodu za konečnou remízu 2:2.
19.kolo, pondělí 25.2.2013, 13:00, ZŠ, ul. 17. listopadu
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
2:2
(1:2)
FK Mladá Boleslav: Hankič – Šimek (46. Honc), Šťastný, Kúdela, Baster – Mižič (78. Šulc), Brunclík, Mehanovič, Sivrič (64. Horák) – Rozsíval, Ondřejka (46. Synek).
FC Slovan Liberec: Zoul - Coufal, Pokorný, Karišik, Janec - Bouška (77. Patka), Krystan - Drobílek (72. Kmoníček), Ndiaye, Jánošík (89. Beníšek) - Komenda (82. Lukes).
Branky:40. Sivrič, 66. Mehanovič - 35. Ndiaye, 45. Komenda. ŽK: Rozsíval - Krystan, Pokorný. Rozhodčí: Drábek - Vlasjuk, Zeman.

Úvodní minuty utkání byly vyrovnané a oba celky se na hrací ploše spíše oťukávaly. Jako první zahrozili domácí fotbalisté a to v jedenácté minutě. David Brunclík se ujal exekuce přímého volného kopu a nemířil vůbec zle. Ke štěstí mu ale chyběly milimetry, když pouze orazítkoval břevno liberecké branky.

O první přesný zásah se tak postaraly mladé naděje Slovanu. Běžele pětatřicátá minuta, když Moustapha Ndiaye pláchl bránícím bekům a pohotovým zakončením poslal náš tým do vedení - 1:0.

Vedení Severočechů však vydrželo pouhých pět minut. Hráči z města automobilů ihned po inkasované brance zapnuli na plné obrátky a jejich snaha byla náležitě odměněna. Po nepřehledném závaru před svatyní Zoula se balon dostal až k Matěji Sivričovi a ten se z malého vápna nemýlil - 1:1.

Poslední tečku za prvním poločas ale napsali znovu liberečtí fotbalisté. Hezký centr Ndiayeho doputoval až na nohu Tomáše Komendy, který prvním gólem za Slovan upravil výsledek první půle - 1:2.

"Nedáš - dostaneš". Liberečtí mohli jít do dvoubrankového trháku. Jenže Ndiaye svým druhým gólem v utkání pohrdl a z bezprostřední blízkosti napálil pouze brankáře soupeře. Mladá Boleslav potrestala tento počin hned o osm minut později. Kousek za hranicí vápna se do míče opřel Mirzad Mehanovič a poslal ho přesně za záda bezmocného Zoula - 2:2.

Zřejmě největší šanci rozhodnout utkání měl znovu mladý Senegalec v barvách Slovanu Ndiaye. Devatenáct minut před koncem měl třetí gól svého týmu takřka na hlavě. Ve slibné pozici ale selhal a boleslavskou klec o kousek minul.