FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FC Kodaň 0:4
07.02.2014

Liberec nestačil na silné vikingy z Kodaně, podlehl 0:4 + video

Marek Janoš
Portugalský Atlantic Cup 2014 je již v plném proudu a v pátek večer se opět představili fotbalisté Liberce. V prestižním souboji se utkali znovu s dánským soupeřem - po Midtjyllandu čekal na účastníky evropských pohárů mistr z Kodaně. Vikingové vedli nad Severočechy po více než hodině hry 3:0, hattrick zaznamenal Cornelius. Slovanu nepomohly ani zimní posily, a tak prohrál vysoko 0:4.
Portugalsko, pátek 7.2.2014, 20:45
0:4
(0:2)
FC KodaňFC Kodaň
FC Slovan Liberec: Kovář – Coufal, Kováč, Rajnoch (82. Karišik), Frýdek – Šural (73. Douglas), Sackey (73. Obročník), Pavelka, Rybalka (46. Delarge), Luckassen – Budnik (46. Jarolím).
Branky: 31., 39. a 66. Cornelius, 86. Pelfel. Žluté karty: 44. Rajnoch, 63. Frýdek - 78. Claudemir.

Od 20:45 hrají naši fotbalisté v portugalském Algarve proti dánské Kodani. Jedná se o druhé přípravné utkání, které hráči Slovanu hrají na Pyrenejském poloostrově. Ve středu si poradili v poměru 2:1 s lídrem dánské ligy Midtjyllandem, branky zaznamenali na straně modrobílých Budnik a Lukassen.

Prvních dvacet minut utkání přineslo spíše opatrný fotbal bez větších šancí, držení míče bylo vyrovnané. V zápase nastoupily také zimní posily Slovanu Jan Rajnoch, útočník Budnik a odchovanec Alkmaaru Kevin Lukassen.

Teprve po čtvrthodince hry začaly oba týmy jevit zájem o ofenzivní aktivitu. Na obou stranách museli zasahovat brankáři, kteří ale neudělali jedinou větší chybu, a tak bylo utkání nerozhodné i po více než pětadvaceti minutách zápasu.

Jenomže po půlhodině hry napřáhl na hranici velkého vápna ke střele Andreas Cornelius a prudkou střelou, které se dotkl i Kovář, otevřel gólový účet zápasu. Bohužel zásahem do naší brány. Zanedlouho to mohlo být už 0:2 z pohledu Severočechů, ale tentokrát modrobílé skvěle podržel pohotový Kovář.

Dlouho však skóre 0:1 na výsledkové tabuli v Algavre nesvítilo. Pět minut před odchodem mužstev do kabin zvýšil už druhou brankou v zápase na 2:0 pro "hosty" dánský střelec Cornelius, tentokrát po pokutovém kopu. Skvělý Kovář sice vychytal samotnou penaltu i několik dorážek, ale ta Corneliova byla nad jeho síly.

V poločase provedli trenéři modrobílých fotbalistů dvě změny: Rybalku nahradil Delarge a Budnika Jarolím. Neurovnaná hra Liberce pokračovala i v druhém poločase, mnoho útočných akcí dánských vikingů zastavili až za cenu faulu.

Ani střídání však naše fotbalisty neochránilo před další pohromou. Andreas Cornelius pohledným lobem přechytračil Přemysla Kováře a zvýšil na 3:0 pro dánský klub, sám završil hattrick. Pět minut před koncem zápasu ještě upravil skóre příznivěji pro Kodaň Pelfel.

__________________________________________________________

Zahajovací sestava Liberce: Kovář – Coufal, Kováč, Rajnoch, Frýdek – Šural, Sackey, Pavelka, Rybalka, Luckassen – Budnik.