FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 2:1
02.12.2013

Liberec se rozloučil s ligovým podzimem prohrou, z Edenu jede bez bodu

Dominik Jakubec
Praha/Liberec – V 16. kole Gambrinus ligy, tedy posledním podzimním ligovém duelu, se Liberec představil v pražském Edenu. S kariérou se při té příležitosti loučil kapitán Slavie a dřívější hráč Slovanu Karol Kisel. Libereckým se nepodařilo jeho rozlučku narušit a prohráli 1:2.
16.kolo, pondělí 2.12.2013, 18:00, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
2:1
(1:1)
SK Slavia Praha: Rakovan – Neves, Škoda, Dobrotka, Dostál – Petrák, Lička (69. Gecov), Zmrhal, Kisel (C) (86. Prošek), Nitrianský (42. Koreš) – Juhar.
FC Slovan Liberec: Kovář – Fleišman, Karišik, Kováč (C), Coufal (77. Kušnír) – Rybalka (80. Pimpara), Pavelka, Frýdek, Sackey (69. Kolár), Šural – Rabušic.
Branky: 25. a 63. Juhar - 10. Rabušic, ŽK: 27. Rybalka, 72. Šural, Rozhodčí: Jílek – Filípek, Vlasjuk.
Diváci: 4023

Hned v úvodu sešívaní nebezpečně zahrozili. Míč se dostal ke zcela volnému Nevesovi, ten však byl zjevně sám svou volností překvapen a branku minul. V desáté minutě už však udeřili Severočeši. Jiří Fleišman vyslal do šance Michaela Rabušice, který přeloboval Rakovana a dal svému celku vedení. Slavia mohla rychle vyrovnat, Lička však těsně minul svou ranou z voleje hostující branku.

Slovan v aktivitě nepolevoval a nadále se hnal dopředu, Frýdek si však v další šanci vylámal zuby na domácím brankáři. Na druhé straně zahrozil loučící se Kisel, ani tentokrát však nemusel Kovář zasáhnout. Po 25 minutách však bylo vyrovnáno. Dostál přihrál do vápna volnému Martinu Juharovi, který míč i přes Kovářovu snahu usměrnil až do sítě.

V následujících minutách se hra trochu uklidnila, zajímavě vypadala pouze Frýdkova střela, která se ale stočila mimo tři tyče. Ve 40. minutě o sobě dal opět vědět liberecký kanonýr Rabušic, hlavičkoval ovšem pouze do Rakovanovy náruče. V poslední minutě první půle měl vedení na kopačce Kisel, Fleišman mu však míč na poslední chvíli ukopl a když následně minul i Zmrhal, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Vstup do druhé půle vyšel mnohem lépe domácím, střídající Koreš však v dobré šanci minul. Krátce na to zahrozil Juhar, prostřelil dokonce i Kováře, Kováč ho však na brankové čáře nahradil. Po téměř hodině hry dobře vystřelil Šural, ale mířil pouze do Rakovanovy náruče. Slavia tak byla na tahu a Martin Juhar tentokrát daroval Pražanům vedení. Jím zahraný přímý kop tečoval Sergej Rybalka a míč proplachtil i nad bezmocným Kovářem.

V 72. minutě přišel velmi diskutabilní moment. Po zákroku na Rabušice sice nejprve sudí Jílek ukázal na značku pokutového kopu, následně však po poradě s kolegy penaltu odvolal a Liberec pouze vhazoval. Josef Šural si navíc za znechucené odkopnutí míče vysloužil žlutou kartu. Liberečtí začali hrát aktivněji, Pavelkovi se však nepodařilo trefit svou dalekonosnou ránou branku. S blížícím se koncem byla hra Slovanu nervóznější a o to hůře se dostával k zakončení.

Na začátku nastavení mohl hlavičkovat Frýdek, netrefil však míč ideálně. Hosté to tak museli zkoušet znovu. Do slávistické šestnáctky sice létal centr za centrem, Vlivem nepřesností však Liberec gól nepřidal a v Edenu tak prohrál 1:2.