FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 0:4
28.07.2012

Liberec vstup do ligy zvládl a má na kontě první hladké vítězství

Petr Dejnožka
Úvodní kolo nového ročníku Gambrinus ligy poslalo Liberec do Příbrami a obhájce titulu se chtěl předvést v dobrém světle. Nakonec se to povedlo nejlepším možným způsobem, protože Slovan zvítězil hladce 4:0.
1.kolo, sobota 28.7.2012
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
0:4
(0:1)
FK Viagem Příbram: Hruška - Pilík P., Hájovský, Kvída, Mišůn - Pilík T., Kalivoda (43. Koukal), Trapp (68. Šlapák), Pleško - Danoski, Wágner (46. Krbeček)
FC Slovan Liberec: Bičík - Liuika, Tóth, Kelič, Fleišman - Kušnír, Vácha, Štajner (78. Blažek), Bosančič, Breznaník (81. Sousa Maicon)- Šural (62. Hadaščok)
Branky: 40. Štajner (pen.), 58. Breznaník, 70. Vácha, 77. Fleišman

Úvod zápasu vyšel lépe právě Slovanu, který dobře kombinoval, ale nějakou větší příležitost si vypracovat nedokázal. Příbramský gólman Aleš Hruška musel předvést složitější zákrok po půl hodině hry, kdy ho provětral Šural. Domácí se pokusili odpovědět střelou Danoskiho těsně nad, ale to bylo z jejich strany prozatím vše. Na první brankový moment se čekalo do 40. minuty. Po Kvídově chybě byla nařízena penalta, kterou tvrdou střelou pod břevno proměnil Jiří Štajner – 0:1.

Druhý poločas byl opět taktovkou libereckých hráčů, kteří své vedení navýšili zhruba patnáct minut po přestávce. Šural sice nejprve trefil tyč, ale o chvíli později jeho práci napravil Michal Breznaník. Ten se stal hrdinou fanoušků Slovanu, když pojistil vedení svého týmu – 0:2. Od této chvíle hrál Liberec uvolněnou partii a fotbalem se bavil.

Příbram mohla děkovat jen a jen Hruškovi, který topil jednu šanci Liberce za druhou. Na střelu Lukáše Váchy téměž z místa nestačil a s Příbramí bylo definitivně zle – 0:3! Úvodní kolo přineslo pohledný fotbal plný šancí, jednu z nich zahodi Hadaščok, který postupoval sám a opět nechal vyniknout Hrušku.

Poslední branka přišla z kopačky Jiřího Fleišmana – 0:4! V závěru mohl dokonat „bůra“ Jan Blažek, ale nejlepší hráč Příbrami v zápase Aleš Hruška vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel. I přes mnoho zákroků domácího brankáře Liberec zvítězil 4:0 a má první tři body do tabulky nového ročníku Gambrinus ligy.