FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Rennes 0:1
21.07.2006

Ligová generálka: FC Slovan Liberec vs. FC Rennes 0:1 (0:0)

Ligovou generálku naši hráči prohráli. Soupeř zvítězil gólem z 81. minuty, největší šanci našeho týmu měl Piana Kikeba Marlin, který je u nás na testech. Na trávníku se ale představil i další testovaný hráč Tomás Priskin z Maďarska.
přát., pátek 21.7.2006
0:1
(0:0)
FC Rennes (Fr.)FC Rennes (Fr.)
FC Slovan Liberec: Hauzr (70. Bolek) - Šinglár (67. Matula), Zápotočný, Košťál, Janů - Frejlach (61. Hamouz), Hodúr (44. Papoušek), Bílek (64. Hochmeister), Pudil (56. Liška) - Priskin (50. Marlin), Dort (46. Radzinevičius).

V barvách našeho týmu se v útoku představil maďarský útočník Tomás Priskin, který je u nás na testech.

Hned ve druhé minutě odcentroval do vápna Pudil, Bílek už napřahoval ke střele, obránce Rennes byl ale u něj včas a tělem ho zblokoval. Ve 12. minutě si potlesk tribun vysloužil znovu Bílek, jeho rána ze 20 metrů se ale mezi tyče nevešla. O dvě minuty později zahrával přímý kop Pudil, Košťál ale na balon nedoskočil a brankář Pouplin jej ukořistil.

Ve 20. minutě zahrozili hosté, na přesnou kolmou přihrávku si za naší obranu zaběhl Moreira, Hauzr byl ale pozorný a u balonu byl dřív. V následující desetiminutovce měli naši hráči víc ze hry, krom několika standardek nám ale uzemní převaha víc nepřinesla. Asi nejnadějněji vypadal přímý kop Frejlacha, před brankářem hostí ale nikdo nedokázal balon tečovat.

Ve 36. minutě předvedli hezkou kombinační akci hosté. Za obranu si naběhl M´Bia, balon dostihl u brankové čáry a do malého vápna posílal nebezpečnou zpětnou přihrávku. Tu ale pozorný Hauzr zlikvidoval. O minutu později centroval do vápna Hodúr, na balon ale nikdo nedosáhl. V zápětí byl faulován Zápotočný, přímý kop z pravé strany zatočil Pudil, nejvýš byl ale brankář soupeře.

Ve 40. minutě opustil hřiště kvůli zdravotním problémům Hodúr, naši hráli několik minut v deseti. Toho soupeř využil a připravil si dvě velmi slibné standardky. Nejdříve kopal ze 17 metrů velmi nebezpečnou standardku Moreira, míč poslal technickou ranou přes zeď ale Hauzr skvělým zákrokem balon vytěsnil na roh. Po něm hlavičkoval opět Moreira nad naší branku. V první půli branka nepadla.

Střídající Radzinevičius oživil naší ofenzivu. Hned ve 49. minutě jsme vytvořili před brankou Pouplina závar, nejdříve na balon těsně nedosáhl Pudil, pak střílel Papoušek. Hradba těl ale balon srazila na roh. Po něm se chystal hlavičkovat Radzinevičius, balon mu ale z hlavy ustřelila rukavice hostujícího golmana.

V 50. minutě se na hřiště dostal další hráč na testech. Reprezentant Konga Piana Kikeba Marlin.

V 58. minutě zkoušel své střelecké štěstí Mvuemba. Branku ale netrefil. V 60. minutě kopal přímý kop Monterrubio, balon ale pod Hauzrovou kontrolou jen rozvlnil boční síť.

Za obranu soupeře si dobře zaběhl Marlin, od Papouška dostal přesnou přihrávku a byl tváří v tvář bankáři hostí. Podle rozhodčího stál ale v ofsajdu. Poté se dlouhé minuty hrálo ve středu hřiště a oba týmy hrozily jen ze standardních situací. Až v 80. minutě se mohlo měnit skóre, a hned na obou stranách. Nejdříve měl čistou gólovku hostující Cheyrou, Bolek jej ale skvěle vychytal a rychle založil akci na jejíž konci byl v dobré střelecké příležitosti Marlin, svou šanci ale neproměnil.

V 81. minutě už se skóre měnilo. Na hranici vápna si hostující útočník zpracoval balon a střelou k tyči nedal Bolkovi šanci - 0:1. V dalších minutách se už ani jednomu týmu nepodařilo branku soupeře vážněji ohrozit.