FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 2:1
29.07.2007

Ligová generálka: SK Dynamo České Budějovice vs. FC Slovan Liberec 2:1 (2:0)

Ligovou generálku v Českých Budějovicích naši hráči prohráli. Týden před ligou tak má naše trenérské trio o čem přemýšlet. Vítězný gól domácího Dynama vstřelil ve 33. minutě Radzinevičius, který je v Budějovicích na hostování z našeho klubu.
přát., neděle 29.7.2007
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
2:1
(2:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: Kučera - Peroutka (46. Zelinka), Horejš, Homoláč (46. Rehák), Šmíd - Plocek, Vozábal, Hílek (61. Žižka), Adamec (66. Hrbáč) - Radzinevičius (46. Plichta), Jungr.
FC Slovan Liberec: Hauzr - Krátký (46. Šinglár), Brezinský (46. Holeňák), Košťál, Liška (57. Hudson) - Papoušek, Bejbl, Bílek (64. Hochmeister), Pudil - Hodúr, Jirouš (67. Pyšek).
Branky: 11. Jungr, 33. Radzinevičius - 82. Pudil. ŽK: Hílek, Plichta.
Diváci: 600

Hned v úvodu utkání mohl náš tým poslat do vedení Jirouš. Ve 3. minutě se hezky individuálně prosadil před vápnem, s jeho dělovkou si ale následně poradil brankář Kučera.

Pak už se hrálo podle předepsaného scénáře. Naši hráči kombinovali, do nebezpečných pozicí se ale nedostávali. Domácí vyčkávali na rychlé brejky. V 11. minutě jeden zvládli takřka učebnicově. Radzinevičius utekl po pravé straně a na malé vápno naservíroval snadnou práci pro Jungra 1:0.

Naši měli v následujících minutách mírnou územní převahu, k ničemu to ale nevedlo. Naopak domácím vyšel další brejk, a byl z toho gól jak přes kopírák. Ve 33. minutě utekl po pravé straně Plocek, před vápnem našel volného Radzinevičiuse, který prostřelil Hauzra podruhé - 2:0.

Ve 40. minutě se po dlouhé době dostal do šance náš tým, Jirouš přetlačil stopera a technickou střelou zkusil obhodit Kučeru. Těsně ale minul i jeho branku. Ve 44. minutě kopal přímý kop Papoušek, i on ale branku minul. Poločas skončil 2:0.

Do druhé půle nastoupil na pravé straně obrany Šinglár a Brezinského vystřídal Holeňák, který šel do středu zálohy. Místo stopera zaujmul Bejbl.

Ve 49. minutě měl velkou šanci Hodúr, obešel obránce i brankáře Kučeru a z těžkého úhlu střílel do prázdné brány. Vrátivší se Šmíd ale balon z brankové čáry vykopl.

Pak přišly souboje Hauzr kontra Vozábal. A vždy se radoval náš brankář. Dvakrát zlikvidoval Vozábalův přímý kop, potřetí se ohlédl jak Vozábalova tečovaná střela letí mimo branku.

V 63. minutě vysunul Vozábal skvěle Zelinku, ten šel sám na Hauzra, který ale jeho střelu vykopl nohou no vzduchu a schoval míč do rukavic.

V 75. minutě pořádně vyprášil Hauzrovy rukavice Adamec, náš brankář jeho bombu ale zkrotil. O dvě minuty později si Kučera poradil s hlavičkou Hochmeistera.

V 80. minutě mohl zvýšit náskok domácích útočník Zelinka. Po Plichtově přistrčení byl sám ped Huzrem, správný moment ale prováhal a vrátivší se Košťál jeho střelu zblokoval.

V 82. minutě se naši radovali z gólu. Hodúr uvolnil Hudsona, ten přihrál pod sebe na naběhnutého Hochmeistera. Jeho ránu tečoval Pudil a Kučera už neměl šanci na změnu směru zareagovat - 2:1.

Vzápětí Kučera chytil přímý kop Hodúra. Zbytek utkání se odehrál ve středu hřiště.