FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Turnov 9:0
10.01.2015

Modelové utkání Slovanu vyšlo, hráči se trefili celkem devětkrát

Liberec - Na sobotní dopoledne bylo naplánováno vůbec první utkání Slovanu v novém kalendářním roce. Soupeřem byl našim hráčům divizní Turnov, který zároveň slouží jako naše farma. Od úvodních minut byl rozdíl mezi týmy patrný a Slovan si bez problému dokráčel pro výhru.
přát., sobota 10.1.2015, 11:00, Umělý trávník u stadionu U Nisy
9:0
(6:0)
FK TurnovFK Turnov

1. poločas: Hroššo – Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman – Delarge, Obročník, Ďubek, Hadaščok, Frýdek – Šural.

2. poločas: Bojčuk – Coufal, Pimpara, Karišik, Mudra - Ndiaye, Kaiser, Douglas, Ďubek, Delarge - Hamuľak.

Branky: 15. Šural, 16. Šural, 19. Frýdek, 28. Delarge, 38. Frýdek, 44. Šural, 64. Hamuľák, 80. Kaiser, 80. Ndiaye

Už od úvodních minut Slovan prokazoval roli favorita. Nejdřív sice Šural zblízka pálil mimo, ale po čtvrthodině Josef Šural svou chybu napravil a pěkným lobem otevřel skóre. Stejný hráč přidal krátce po rozehrávce ještě jeden zásah, když z velkého vápna přesnou ranou nedal brankáři šanci zasáhnout.

Ani na další trefu se nečekalo dlouho. Míč chvíli poskakoval u hranice velkého vápna, až se šťastně odrazil k Martinu Frýdkovi a ten přidal třetí gól. Lukáš Pokorný mohl ještě zvýšit, jeho hlavička ale orazítkovala pouze břevno turnovské branky.

Neuplynula ještě ani půlhodina hry a naši hráči mohli znovu slavit. Dzon Delarge po parádní individuální akci pronikl až před gólmana, chladnokrevně se rozhlédl a přesnou ranou brankáře obstřelil. O deset minut později rozšířil své gólové konto Martin Frýdek, kterého turnovská obrana nechala nehlídaného a mladý záložník už neměl problém skórovat.

První poločas uzavřel ten, kdo ho načal - Josef Šural pronikl před brankáře a zblízka dokonal rozjetý hattrick. Do kabin tedy Slovan odcházel s šestibrankovým vedením.

Ve druhé půli dostala šanci se předvést velmi obměněná sestava, které se ale delší dobu nedařilo prosadit. A to i přesto, že si naši hráči stále udržovali značnou herní převahu. Až v 64. minutě našel rychlík Dzon Delarge ve skvělé pozici Michala Hamuľaka a jeho úkol už byl snadný.

Další branku přidal po individuální akci z levé strany vápna Lukáš Kaiser, který se asistencí podílel i na závěrečné trefě. Jeho přihrávku zužitkoval Moustapha Ndiaye. Slovan tak modelové utkání s přehledem zvládl poměrem 9:0 a dobře tak vykročil do zimních přípravných zápasů.

Josef Csaplár (FC Slovan Liberec): Nemám nic, co bych řekl. Pro nás to bylo tréninkové utkání, takže my ještě nemáme co hodnotit. Chtěli jsme jen, aby si kluci zahráli s chutí a to splnili. Spousta chyb, spousta dobrých věcí. Máme ještě hodně práce.

Jiří Štefan (FK Pěnčín-Turnov): Byl to pro nás první zápas po pár trénincích a hned jsme si mohli zahrát s ligovým mančaftem. Užili jsme si to. Výsledek je absolutně nepodstatný.