FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 1:1
13.05.2017

Podještědské derby vítěze nenašlo, Slovan ztratil výhru v nastaveném čase

Liberec - Jeden z nejočekávanějších zápasů jara přineslo v sobotu odpoledne na stadion U Nisy 46. Podještědské derby. Hráči Slovanu už v předchozích týdnech prohlašovali, že právě výhra v derby je jejich hlavním cílem ve zbytku sezony. Ani Jablonec nejel pod Ještěd bez ambic. Duel však nakonec vítěze nenašel.
28.kolo, sobota 13.5.2017, 16:30, U Nisy
1:1
(0:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Kerbr, Kúdela, Karafiát, Mikula – Souček, Breite – Ekpai, Bosančič (90. Obročník), Vůch (86. Voltr) – Baroš (C) (89. Coufal).
FK Jablonec: Hrubý – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista – Masopust (64. Mehanovič), Trávník, Diviš (84. Kysela) – Mihálik (73. Považanec), Doležal.
Branky: 47. Breite - 90.+3. Mehanovič. Rozhodčí: Orel - Myška, Melichar. ŽK: 77. Souček, 90. Dúbravka - 51. Masopust, 59. Kubista, 69. Zelený, 75. Trávník, 90. Mehanovič.
Diváci: 5400

O první střelu zápasu se sice postaral Ekpai, branku ovšem minul. A v sedmé minutě pořádně zahřmělo na druhé straně. Doležal se po centru dostal až na malé vápno, zblízka však orazítkoval pouze tyč liberecké branky! V deváté minutě už dokonce padl gól, Beneš však pálil po centru z levé strany v ofsajdovém postavení a branka nemohla platit.

Jablonečtí byli v úvodu aktivnější a v další zajímavé pozici se zjevil Doležal, který akrobatickým způsobem těsně minul Dúbravkovu bránu. Slovan postupně hru přeci jen vyrovnal, přesto se k zakončení z hranice velkého vápna dostal Mihálik, který nechal vyniknout Martina Dúbravku.

O první libereckou střelu na bránu se postaral až po brejku ve 35. minutě Radim Breite, jeho pokus však Hrubý nadvakrát ztlumil v rukavicích. Zajímavou dělovku vyslal o chvíli později Tomáš Souček, ovšem ten pro změnu těsně minul. I přes řadu šancí se tak do kabin šlo za stavu 0:0.

To změnilo hned po půli. Míč se ve vápně odrazil k Radimu Breitemu, který levou nohou propálil brankáře Hrubého. Krátce nato mohl ještě zvýšit Milan Baroš, ale jeho ránu z hranice vápna Hrubý kryl. Hra se postupně uklidnila a Slovan s klidem držel vedení, neustále navíc čekal na příležitost k rychlému protiútoku.

Po jednom z nich stanul Mikula osamocen na malém vápně, tváří v tvář brankáři však volil přihrávku a žádného ze svých spoluhráčů nenašel. Po Ekpaiově centru se pro změnu k míči dral Kúdela, ale ani on nebezpečí pro soupeře nezpůsobil.

Hosté mohli zahrozit z přímého kopu, Mehanovič však mířil pouze vysoko nad. Slovan precizně bránil a své soupeře do dalších větších příležitostí nepouštěl. Po brejku mohl naopak zvýšit Voltr, jeho rána ale mířila pouze mezi diváky.

Když už to vypadalo, že zápas skončí těsnou výhrou Slovanu, propadl míč ve vápně v nastaveném čase k Mirzadu Mehanovičovi a ten přesnou ranou nedal Dúbravkovi šanci zasáhnout. Krátce po rozehrávce následoval závěrečný hvizd, jarní Podještědské derby tak vítěze nepoznalo.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Utkání mělo dva rozdílné poločasy. Prvních 25 minut jsme běžecky zaostávali, hráli jsme ustrašeně. Byli jsme pomalí, Jablonec chodil do brejkových situací. Celkově jsme ten úvod přežili tak trochu se štěstím. Spoustu svých akcí jsme řešeili špatně. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe, dali jsme rychlý gól. Jablonec začal nakopávat míče, my měli dost brejkových situací, ale ty jsme až neuvěřitelně kazili. Baroš nám udržel prakticky každý balon, ale my nic nedokázali vyřešit, a když už jsme v šanci byli, přihrávali jsme místo střely. Z posledního nákopu propadl balon do vápna a Mehanovič krásnou ranou vyrovnal na 1:1. Nakumulovala se tam spousta chyb. Ale největší byla asi u mě, kdyby tam byl Baroš až do konce, nejspíš by to udržel. Ztratit podobným způsobem derby, to je jednoznačné zklamání.

Zdeněk Klucký (FK Jablonec): Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, útočili jsme po obou stranách. Své útoky jsme ale nedokázali proměnit. Ve druhé půli začal Liberec hrát trošku jinak, už jsme neměli tolik prostoru a hra se vyrovnala. Po vlastní chybě jsme dostali branku, ale naštěstí se nám podařilo v 93. minutě vyrovnat. Podle mě jsme si bod zasloužili, šlo o vyrovnaný zápas.