FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Rýmařov - FCSL 0:4
26.09.2007

Pohár ČMFS, 3.kolo: TJ Jiskra Rýmařov vs. FC Slovan Liberec 0:4 (0:3)

Slovan postoupil do 4. kola Poháru ČMFS. Na hřišti divizního Rýmařova bylo rozhodnuto po půl hodině hry, kdy naši nastříleli tři góly. Atraktivnější fotbal ale paradoxně nabídla druhá půle, která přinesla jen jednu branku.
3.kolo, středa 26.9.2007
TJ Jiskra Rýmařov TJ Jiskra Rýmařov
0:4
(0:3)
TJ Jiskra Rýmařov: J. Šulák - J. Krajčovič, J. Doseděl, S. Kováč, P. Ondruška (77. J. Macrineanu) - D. Žmolík, P. Orság, R. Přecechtěl (66. J. Dankovič), D. Jiřičný - P. Švajda, K. Kocúr (46. L. Šimko).
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - P. Šinglár, P. Košťál, J. Polák, J. Liška - P. Papoušek (74. Hudson), I. Hodúr, J. Bílek, T. Frejlach (34. D. Lattmann) - J. Nezmar, F. Dort (61. R. Hochmeister).
Branky: 2. Košťál, 11. Nezmar, 30. Papoušek, 76. Nezmar. Rozhodčí: Matějek - Drastík, Santarius.
Diváci: 1580

Od úvodu utkání nebylo pochyb, kdo bude hrát v utkání prim. Domácí začali velmi bojácně a brzy přišel trest. Po rohovém kopu Papouška se tvrdou střelou pod břevno prezentoval Košťál - 0:1. Domácí se v následujících minutách prakticky nedostali na naší půlku, vlastně ani se příliš nedostali k balonu.

V 11. minutě přidal další gól do domácí branky Nezmar, který zakončil hezkou kombinační akci našeho týmu. Papouškův centr z pravé strany Nezmar uklidil do sítě snad ze dvou metrů - 0:2. Obraz hry se příliš nezměnil, jen naši hráči očividně ubrali. Přesto se ještě do poločasu dočkali třetí branky, i tentokrát v ní měl prsty Papoušek. Tentokrát v roli exekutora přímého kopu nachytal ze 35 metrů brankáře domácích na švestkách - 0:3. Zbytek poločasu se odehrával ve středu hřiště.

Do druhé půle nechali domácí v kabině ostych a respekt a hře to prospělo. V 51. minutě připravil Rýmařov první závar v našem vápně, nic z něj ale nebylo. V 57. minutě vyslal Žmolík první střelu domácích na naší branku, Hauzr byl připraven.

V 66. minutě přišly velké chvíle domácího brankáře Šuláka, který nejprve zlikvidoval šanci Hochmeistera a o minutu později bravurně zasáhl i při střele Nezmara.

V 76. minutě pomohlo po hlavičce Hudsona domácím břevno, v té samé minutě už ale štěstí ani brankář Šulák nezabránil gólu po parádním centru Lattmanna a skluzu Nezmara - 0:4.

V 79. minutě mohl Krajčovič vstřelit čestný gól svého týmu, z voleje ale naší branku těsně minul. Poslední hezká akce utkání patřila domácímu golmanovi, který skvěle zasáhl při střele Hodúra. Naši hráči zaslouženě postoupili do dalšího kola.