FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Fulnek - FCSL 1:2pen
10.10.2007

Pohár ČMFS, 4.kolo: Fotbal Fulnek vs. FC Slovan Liberec 1:2 (1:1) po penaltách

Naši hráči postoupili do dalšího kola Poháru ČMFS. Ve Fulneku jim ale k postupu pomohly pokutové kopy, které domácí nezvládli. V samotném utkání jsme ale nebyli lepším týmem. Po DOhnálkově brance jsme sice vedli, domácí ale brzy vyrovnali a ve druhé půli měli ke gólu blíž.
4.kolo, středa 10.10.2007
Fotbal Fulnek Fotbal Fulnek
1:2pen
(1:1)
Fotbal Fulnek: J. Pospěch - M. Vyskočil, Z. Kaprálik, K. Doležal, V. Staš - J. Lukaštík (76. O. Malohlava), M. Kovář (70. P. Dittrich), R. Slončík (80. R. Krása), T. Vajda, M. Sokol - D. Koštuřík.
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - P. Šinglár, P. Košťál, J. Polák, P. Krátký (46. M. Jirouš) - Hudson, J. Bílek, A. Petrouš, P. Papoušek - J. Dohnálek, F. Dort.
Branky: 39. Koštuřík - 27. Dohnálek. Penalty: 3:4. ŽK: Lukaštík - Petrouš, Bílek. Rozhodčí: Hájek - Santarius, Szarowski.
Diváci: 1216

Trenér Radim Nečas nemohl v utkání počítat s Hodúrem a Nezmarem, kteří mají drobná zranění a Frejlachem, který má střevní potíže. Rozšířili tak početnou marodku našeho týmu.

Úvod utkání byl v režii aktivních domácích hráčů. Ti se dostávali před naše vápno, zde ale příliš nebezpeční nebyli. Aktivní byli zejména krajní záložníci Lukaštík a Vajda, jejich centry ale nenacházely adresáty. Naši hráči se rozjížděli pozvolna. V 6. minutě se do šance dostával Vajda, naše obrana ale včas zafungovala.

Našemu týmu se po deseti minutách podařilo vyrovnat hru. V následujících minutách se fotbalový fanoušek ale příliš nebavil. Hrálo se ve středu hřiště a bez nápadu. Za šanci lze snad označit jen Kovářův nezdařilý střelecký pokus ze 22. minuty, který Hauzr hravě zlikvidoval. Prvním zajímavým momentem byla až vedoucí branka našeho týmu. Ve 27. minutě se naší akce ujal Šinglár, který nastoupil s kapitánskou páskou. Potáhl balon po pravé straně, ukázkově si narazil s Hudsonem a vlétl do vápna. Jeho načechraný balon přesně našel hlavu Dohnálka, který o břevno otevřel skóre - 0:1.

Naši hráči pak evidentně polevili. První výstrahou jim byl ve 37. minutě průnik Lukaštíka, jehož střelu vyrazil Hauzr. Ve 39. minutě už ale bylo vyrovnáno. Centr Lukaštíka se vápnem dostal přes několik našich hráčů až před domácího Koštuříka. Domácí útočník nezaváhal a nabídnutou šanci dokonale zužitkoval - 1:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Do druhé půle vlétli domácí po hlavě. Ve 47. minutě vysunul Kovář Slončíka, proti němu vyběl mimo vápno Hauzr. Slončík jej šikovně přehodil a domácí fanoušci už slavili gól. Košťál ale balon nůžkama vykopl z prázdné brány.

V 50. minutě střílel nebezpečně Lukaštík, Hauzr ale jeho střelu chytil. O chvíli později napřáhl k jedovaté ráně Lukaštík, Hauzr tentokrát balon musel vyboxovat.

V 53. minutě utekl po pravé straně Hudson. Zpětnou přihrávkou našel Papouška, který střílel těsně vedle.

V 72. minutě střílel z úhlu Sokol, Hauzr byl ale připraven. O miutu později parádně vystřelil Papoušek, brankář ale vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval z dobré pozice Petrouš, trefil ale jen střed branky.

V závěru se už žádný tým nezmohl na pořádnou šanci a utkání dospělo k penaltám. Z našich hráčů proměni Papoušek, Petrouš, Dort a Šinglár. Za domácí se trefili Doležal, Vajda a Kaprálik. Malohlava nedal a Vyskočilův pokus chytil Hauzr. Vyhráli jsme 4:3 a postoupili.