FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 2:1
26.06.2013

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC MAS Táborsko 2:1 (1:0)

Slovan nastoupil proti druholigovému FC MAS Táborsko. Pohledné utkání, které se hrálo na umělém trávníku stadionu U Nisy, vidělo několik desítek fanoušků.
přát., středa 26.6.2013, 16:30, stadion U Nisy
2:1
(1:0)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal (46. Kušnír), Kováč, Pokorný (46. Kelić), Fleišman (46. Janec) - Hadaščok (46. Šural), Rybalka, Hušek (46. Sackey), Pavelka (46. Obročník), Frýdek (46. Frimmel) - Szabo (46. Rabušic)
Branky Slovanu: 24. Hadaščok, 48. Kelić

Na umělém trávníku stadionu U Nisy nastoupil výběr trenéra Šilhavého ke druhému přípravnému utkání letní přípravy. Supeřem našeho týmu byl druholigový FC MAS Táborska.

V úvodních minutách předvedl Slovan několik nápaditých akcí, kterým ale chybělo finále. Tedy koncovka nebo přihrávka do šance. Mezi tyče tak mířil až v 6. minutě trestný kop táborského Šimáka. Kolář byl ale připraven a technický pokus bývalého talentu českého fotbalu vyřešil.

V 15. minutě přišla první šance zápasu. Frýdek rozehrál rohový kop na Pavelku, ten to měl na vápně na dlouhou nohu, přesto zvládl vystřelit. Jeho pokus si pro sebe stáhl Szabó a z otočky vystřelil. Z několika kroků ale branku minul.

Ve 24. minutě šel Slovan do vedení. Pavelka poslal míč na Frýdka, který šel středem hřiště. V ideální čas uvolnil Hadaščoka, který křižnou střelou otevřel skóre - 1:0.

Slovan i nadále udával tempo hry. Naši hráči drželi soupeře před vápnem, Táborko ale bránilo pozorně. Neujala se ani hezká Hadaščokova rána ze 20 metrů, která branku těsně minula. Několik brejků našeho druholigového soupeře pozorná obrana řízená Kováčem pochytala. První poločas tak skončil 1:0.

Oba týmy doznaly o přestávce výrazných změn. Hned úvod druhé půle přinesl další gól našeho týmu. Rybalka kopal ve 48. minutě přímý kop, těsně před brankářem míč hlavou přizvedl Kelić a bylo to 2:0.

V 53. minutě se do první šance utkání dostali hosté. A pravý záložník soupeře byl úspěšný. Tváří v tvář z úhlu prostřelil Koláře - 2:1.

V 67. minutě přetáhl jeden z hostujících hráčů centr tak, že z vrchu trefil břevno naší branky. Kolář ale padající míč kontroloval. O tři minuty později vytáhl ze svých kopaček parádní přihrávku Kušnír, tísněný Šural ale míč ve vápně nezkrotil podle svých představ. V 74. minutě se do brankové příležitosti dostal Rabušic, pověst kanonýra ale nepotvrdil a branku minul.

V 82. minutě rozehrál standardku Šural. Rybalka na zadní tyči branku ale těsně minul. O chvíli později střílel těsně mimo tyče Šural, který zakončoval další z našich pohledných akcí. V závěrečných minutách zápasu se po Šuralově přihrávce dostal do šance Frimmel. Ani on ale branku netrefil. Asi nejhezčí akci zápasu přinesla poslední minuta. Rabušic si opakovaně narazil míč s Rybalkou. Vyťukali obranu až předloži gólovku pro Obročníka, který ale trefil tyč. Rozhodčí pak zápas ukončil. Slovan vyhrál 2:1.