FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Čáslav 2:0
10.02.2007

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Zenit Čáslav 2:0 (2:0)

První přípravné utkání na přírodní trávě naši hráči vyhráli. Zejména v první půli předváděli svěřenci trenéra Lavičky dobrý fotbal a utvořili si rozhodující náskok. Druholigovou Čáslav jsme porazili 2:0.
přát., sobota 10.2.2007
2:0
(2:0)
FK ČáslavFK Čáslav
FC Slovan Liberec: Uvarenko - Šinglár (46. Polák), Brezinský (46. Bílek), Košťál, Janů (46. Liška) - Papoušek, Matula, Hodúr (46. Vlasko), Pudil - Parks (46. Sales), Nezmar (46. Holenda).
Branky: 22. Parks, 26. Nezmar.

Utkání se hrálo na dobře připraveném trávníku. V Nymburku bylo sice chladno, ale slunečno. Už v 5. minutě měl první šanci utkání Parks, kterýsi naběhl na dlouhou Nezmarovu přihrávku. Brankář Čáslavi mu aleskočil pod nohy a šanci na dvakrát zlividoval.

V 9. minutě jsme kopali rohový kop, balon prošel až na Pudila, který tvrdě vystřelil. Obránci ale jeho pokus blokovali, do odraženého balonu se pak ještě opřel Hodúr. Jeho projektil těsně minul tyč branky.

V dalších minutách se hrálo především před brankou Čáslavi, za kterou nastoupili i Broschinský, Jirouš a Šíranec, kteří jsou stále kmenoví hráč Slovanu. Další šance le nepřicházely.

Až ve 22. minutě šel za balonem důrazně Parks, který špičkou kopačky tečoval těsně před brankářem malou domů. Balon tak prošel kolem ztuhlého brankáře do sítě - 1:0.

V 24. minutě se po kombinaci s Pudilem dostal k zakončení Janů, jeho ránu ale brankář Malík chytil. O minutu později napřáhl z 20 metrů Hodúr, jeho ána těsně minula břevno.

Ve 26. minutě vběhl do vápna Hodúr, zpětnou přirávkou našel Papouška, který centroval do vápna. Do balone se levačkou opřel Nezmar a balon poslal křížnou střelou k tyči - 2:0. Naši i nadále tlačili, vzápětí mohl skórovat Parks. Brankář se ale vyznamenal. Ve 29. minutě kopal ze 40 metrů přímý kop Papoušek, jeho typická rána se zastavila až o břevno.

Ve 33. minutě poprvé zahrozila Čáslav. Grossův centr ale nikdo ze spoluhráčů nezužitkoval. O minut později se do šance prodral Kunášek, jeho prvn pokus zablokoval Košťál, dorážku zneškodnil Uvarenko. Ke střele se po chvíli ještě dostal Boschinský, Uvarenko ale jeho pokus vytáhl na roh.

Ve 39. minutě doběhl u rohového praporku Šinglár zdánlivě ztracený balon. Odcentroval do vápna kde míč přivedl hlavou Hodúr a v gólové šanci byl rázem Nezmar. Z několika merů ale branku přestřelil.

Ve 43. minutě golman Čáslavi špatně rozehrál, Pudil se dostal do šance a vystřelil. Brankář svou chybu ale napravil a nadvkrát chytil. Poločas jsme vyhráli 2:0, rozdíl ve skóre ale mohl být větší.

Do druhé půle trenéři vystřídali šest hráčů. Rozestavení pak vypadalo takto: Uvarenko - Matula, Polák, Košťál, Liška - Papoušek, Bílek, Vlako, Pudil - Holenda, Sales.

Hra byla v úvodu druhé půle vyrovnaná, čáslavští hráči ale nebyli v zakončení přesní. V 53. miutě utekl po pravé straně Holenda, do vápna přihrával na Papouška, kterému ale balon nesedl. Zblokovaný míč se ještě snažil usměrnitSales, bankář byl ale na místě.

Hra ve druhé půli nedosahovala takové úrovně a tempa jako v prvním poločase. Šance přesto k vidění byly. V 65. minutě zahrával standardku Pudil, přesně našel hlavu Holendy, který ale těsně minul.

V 68. minutě kopal rohový kop Papoušek, do vápna si skvěle naběhl Košťál a jeho hlavičku zastavil až hráč stjící u pravé tyče. I doážku Čáslav ubránila. V 72. minutě se dostal do šance čáslavský Kunášek, pokusil se přelobovat vyběhnutého Uvarenka, ale spolu s ním vysoko přehodil i branku.

V 76. minutě přededli naši hráči dobrou kambinační akci, kterou zakončoval Papoušek. Branku ae minul. V 82. minutě předvedla hezkou akci Čáslav. Zakončit se jí pokusil Vrabec, vysoko ale přestřelil. Vítězství si naši hráči už v poklidu pohlídali.