FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 0:2
11.07.2007

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FK Jablonec 97 - 0:2 (0:2)

Naši hráči prohráli v přípravě regionální derby s rivalským Jabloncem. Ten nastoupil do utkání v kompletní sestavě a našemu výběru nedal šanci. O výhře rozhodli jablonečtí v závěru první půle.
přát., středa 11.7.2007
0:2
(0:2)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Bolek (46. Uvarenko) - Krátký, Brezinský (46. Košťál), Holeňák, Jonáš (46. Liška) - Hudson, Hochmeister (61. Bílek), Vlasko, Maršner (46. Pudil) - Radzinevičius (46. Jirouš), Jales.
FK Jablonec: Špit - Fukal (46. Flachbart), Eliáš, Homola (61. Zábojník), Krejčí - Vošáhlík, Kordula (46. Šisler), Baranek (66. Procházka), Stožický (61. Hozda) - Zelenka (46. Svátek), Nulíček (46. Hloušek).
Branky: 42. Stožický, 45. Krejčí. ŽK: Svátek.
Diváci: 500

Jablonecký trenér Luboš Kozel neponechal nic náhodě a do utkání vyslal nejsilnější sestavu, kterou má momentálně k dispozici a na obrazu hry to bylo znát. Jablonečtí zcela ovládli první poločas.

Už v 10. minutě musel čelit Bolek nebezpečné standardce. Fukalův přímý kop byl navíc tečován zdí, Bolek byl ale připraven. O čtyři minuty později vyšel rychlý brejk našemu týmu, Maršnerova přihrávka ale našla Jalese v ofsajdu. V 16. minutě přišla naše největší šance, Jales chytrým obloučkem uvolnil Radzinevičiuse. Ten ale nedokázal obraně utéci tak zkoušel technickou střelu. Branku ovšem těsně minul.

V 18. minutě dal Jablonec gól, který nebyl pro ofsajd uznán. Střelce Zelenku ale do ofsajdu patrně "vystavil" nechtěnou přihrávkou Hudson.

Jablonec poté zcela ovládl hru a usadil se na naší půlce. Naši ale pozorně bránili, a při standardkách měli štěstí, když třeba Nulíčkův nebezpečný pokus zastavil vrátivší se Radzinevičius.

Ve 42. minutě už ale Jablonec skóroval. Zelenka si narazil míč do vápna a přes Holeňáka odcentroval před branku, kde snadno skóroval Stožický - 0:1.

Ve 45. minutě nám n cestu do šatny přibalil gól Krejčí, který se hezky položil do Barankova rohového kopu - 0:2.

Do druhé půle oba týmy zamíchaly sestavu, hře to ale příliš neprospělo. Hrál se spíš bojovný fotbal, při kterém hráči hromadili spoustu chyb v ofenzivní činnosti. Pořádnou akci přinesl až rohový kop z 57. minuty. Na Pudilův centr si naběh Košťál a přesně hlavičkoval. Špit ale předvedl parádní reflex.

V 68. minutě hlavičkoval nepřesně Krejčí. V 79. minutě Svátek parádně uvolnil Hloušku, který nasprintoval do našeho vápna, ale Uvarenkovu branku těsně minul.

Poslední chvíle zápasu využil ke zviditelnění soupeřův brankář Špit. Ten si v nastaveném čase poradil s tečovanou bombou Bílka i následnou dorážkou Jalese.