FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - SK Örebro 0:2
10.02.2014

Příprava: FC Slovan Liberec vs. Örebro SK 0:2

Fotbalisté Slovanu si z Portugalska přivezou jedno vítězství a dvě porážky. V dnešním duelu nestačil Slovan na švédské Örebro SK. Především v první půli se našemu týmu nedařilo, a zlepšený výkon ve druhé půli k brance nevedl.
Portug, pondělí 10.2.2014, 17:00
0:2
(0:2)
SK ÖrebroSK Örebro
FC Slovan Liberec: Hroššo – Karišik, Kováč (46. Rajnoch), Pimpara, Fleišman (81. Pokorný) – Rybalka, Sackey (67. Obročník) – Šural, Jarolím (46. Pavelka), Frýdek (38. Douglas) – Budnik (46. Kolár)
Branky: 12. Gustafsson, 25. Modberg

Naši fotbalisté nastoupili k poslednímu přípravnému střetnutí na soustředění v Portugalsku. Na pravou stranu obrany naši trenéři tentokrát postavili stopera Karišika. Poprvé v přípravě se v sestavě objevil i rekonvalescent Fleišman.

V úvodu utkání byl aktivnější náš soupeř. Už v 8. minutě pomohla našemu týmu tyčka, to ale bylo teprve varování. O minutu později zahrozil prvně náš tým, Šural se dostal za obranu, balón ale špatně trefil a v brankové příležitosti střílel nad branku. Ve 12. minutě už se ale skóre měnilo. Po hezké akci si na kolmou přihrávku naběhl Gustafsson a křižnou střelou kolem Hrošša otevřel skóre - 0:1.

I nadále byli seveřané aktivnější. Náš tým se dostal k další zajímavější akci až ve 23. minutě. Frýdek ale míč do branky neprotlačil. O dvě minuty později kopal náš soupeř standardní situaci. Na precizní centr z levé strany si vyskočil Modberg, a ač byl atakovaný Sackeym tak hlavou přesně trknul míč na zadní tyč naší branky - 0:2.

Ve 35. minutě kopal po faulu na Frýdka z nějakých osmnácti metrů přímý kop Rybalka. Jeho střelu ale zastavila zeď a zblokovaný balón ukořistil brankář. Následně to z protiútoku hořelo před naší brankou. Po chybě Sackeyho a přečíslení soupeře tři na jednoho ale Hroššo slabou střelu útočníka chytil.

Ze hřiště byl navíc odnesen Martin Frýdek, který patrně pochroumané koleno. První poločas našemu týmu nevyšel.

Do druhé půle stáhl trenér Šilhavý ze hřiště Budnika. Na jeho místo se posunul ze zálohy Šural. Na kraj zálohy pak přišel Kolár. Místo Kováče naskočil do hry Rajnoch. V 51. minutě naše defenziva chybovala. Hroššo vyběhl z branky ale soupeřův hráč byl u míče dřív. Od brankové čáry na hranici šestnáctky našel svého spoluhráče, který střílel do odkryté branky, kam se teprve vracel Hroššo. Jeden z našich stoperů ale střelu zblokoval.

Našemu týmu se podařilo v dalších minutách hru vyrovnat. Šance jsme si ale nepřipravovali. Většina našich kombinačních akcí končila na nepřesnosti ve finální fázi nebo na pozorné obraně Örebra. V 63. minutě vyšel švédskému týmu rychlý brejk, který zakončoval technickou střelou jeden z ofenzivních hráčů soupeře. Hroššo ale vytáhl dobrý zákrok a míč mířící do naší branky vyrazil.

V 70. minutě vykouzlil Šural krásnou přihrávku mezi obránce kam si nabíhal Douglas, na malém vápně ale balón promáchl. V 73. minutě se po další z mnoha chyb v naší rozehrávce dostal do brankové šance Hasani. Ve vápně si posadil na zadek jednoho z našich hráčů a s několika kroků napálil dobře postaveného Hrošša. Ten byl po zákroku chvilku otřesen, ale pokračuje dál. O minutu později kopal Rybalka rohový kop, míč prolétl do klubka hráčů, odkud jej patrně Pimpara poslal směrem na branku. Šural se ale k dorážce nedostal, rozhodčí mu navíc odpískal ofsajd.

Deset minut před koncem zápasu rozehrál Rybalka přímý kop na krátko na Pavelku. Jeho zdařilá rána se mezi tyče ale nevešla. Našemu týmu se ve druhém utkání za sebou nepodařilo vstřelit gól.