FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 2:1
13.08.2016

První ligová výhra se nezrodila ani ve Zlíně. Dva rohy soupeře rozhodly o těsné porážce

Jakub Martínek
Zlín - naši fotbalisté se v rámci 3. kola české nejvyšší soutěže utkali se Zlínem a na dalekou cestu domů se vydali bez bodu. Slovan totiž tahal v utkání vždy za kratší konec a k bodovému zisku nestačila ani výstavní trefa Daniela Bartla. Soupeř rozhodl po dvou rozích, které stanovily výsledek 2:1.
3.kolo, sobota 13.8.2016, 17:00, Letná
FC Zlín FC Zlín
2:1
(1:1)
FC Zlín: Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek, Matějov – V. Vukadinovič, Hnaníček (86. Janíček), Živulić, Štípek (67. Jordan) – Holík (78. Diop), Poznar "C".
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný "C", Sýkora - Breite (64. Folprecht) - Bartl, Navrátil, Kubyškin (77. Súkenník) - Baroš (75. Hadaščok), Komličenko.
Branky: 28. Jugas, 70. Hájek. - 40. Bartl. ŽK: 39. Hájek, 43. Živulić, 47. Jugas - 45. Kompličenko, 49. Coufal, 62. Kubyškin. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pochylý.
Diváci: 4832

Trenér Jindřich Trpišovský udělal oproti minulému ligovému utkání proti Jihlavě nepatrné změny v základní sestavě. Od úvodním minut vyběhli na trávník ve Zlíně dva mladí Rusové. Útočník Komličenko a také záložník Kubyškin. Naopak nástupní ceremoniál si musel odpustit Folprecht a také Da Silva, kteří se vešli jen mezi náhradníky.

Úvodní minuty zápasu byly hodně opatrné a ani jeden z týmů se nedokázal dostat výrazně před branku soupeře. První ohrožení zlínské branky mohlo přijít v desáté minutě, kdy Slovan zahrál první roh. S ním si ale domácí obrana dokázala v poklidu poradit.

Naopak zlinští diváci ocenili až standardní situaci v devatenácté minutě. Matějov se chopil exekuce volného přímo kopu, který poslal přímo mezi tři tyče. S jeho nedůraznou ranou ale neměl Dúbravka žádný problém a bez problémů si přpsal svůj první zásah.

Na Letné se nakonec na první branku čekalo až do dvacáté osmé minutě, kdy se jako první prosadil domácí tým. Matějov totiž přesným centrem oslovil hlavičkujícího Jakuba Jugase a ten důrazným pokusem překonal Dúbravku. Fastav se ještě do výraznějšího vedení mohl dostat o osm minut později. Velký zmatek před libereckou brankou a následná střela Hájka ale v síti naštestí neskončila.

Slovan si na svou první velkou šanci musel počkat až do čtyřicáté minuty a vyplatilo se. Daniel Bartl převedl parádní ránu z tresného kopu a mohl slavit. Technický obstřel se totiž ještě ostřel o horní tyč a zapadl za brankovou čáru. Gólman Dostál neměl nárok na střelu reagovat a za přesnou trefou se jen ohlédl.

Lepší vstup do druhé dějství převedli hráči Slovanu, kteří se také jako první dostali k ohrožení soupeřovi svatyně. Milan Baroš si mohl osm minut po změně stran připsat druhý ligový zásah. Z ostrého úhlu ale zlínskou branku jen minul. Stejně tak dopadla střela Holíka v šedesáté čtvrté minutě, která skončila jen mimo Dúbravkovi tyče.

Ševci si ale své vedení vzali v sedmdesáté minutě zpět a znovu to bylo po centru od rohového praporku. Matějov tentokrát poslal balon přesně na kopačku Tomáše Hájka, který střelou z první poslal balon nechytatelně k tyči. Domácí měli v závěru utkání navrh a sedm minut před koncem mohl rozhodnout Diop. Jeho rána ale skončila jen v boční síti.

Náš tým si čtyři minuty před koncem nakonec vytvořil ještě jednu velkou gólovou příležitost. Balon se po zaváhání jednoho z domácích obránců dostal až k Sýkorovi, jehož následnou střelu ale na poslední chvíli vyhlavičkoval Jugas z brankové čáry. Na konečném výsledku bohužel už nic nezměnil ani Dúbravka, který se vydal na poslední rohový kop.

Bohumil Páník (FC Fastav Zlín): "Bylo to těžké utkání pro nás, protože Liberec tu kvalitu má. Zjednodušovali hru a nechtěli, abychom je nachytali ve středu pole. Byli silní na hrotu, kde se postavil Baroš a Komličenko. V závěru to bylo hodně hektické, výhra s Libercem vždy potěší, i když je to náš pohárový zástupce. Začíná nám to tam ze standardních situací padat, protože tomu věnujeme hodně prostoru a konečně se to zúročuje. Nepřeceňuji, že jsme získali sedm bodů ze tří zápasů."

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): "Jsem zklamaný výsledkem, protože si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Odehráli jsme zatím asi nejlepší zápas. Nezvládli jsme ale triviální situace, nevyužili šance a neuhlídali hráče při rohu. Nám se podařilo do půle srovnat, ale druhý roh a znovu jsme prohrávali. Posledních deset minut bylo hektických, vyhlavičkovali nám míč z brankové čáry a měli i protiútoky. Loni jsme za celý rok nedostali gól z rohu a tentokrát hned dva. Zlín hraje náročný fotbal a disciplinovaný. Nebyli jsme horší, ale hraje se na góly a domácí měli větší drajv. Práce zlínského trenéra má hlavu a patu."