FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 0:0
21.08.2016

Řada šancí, žádný gól. Slovan se se Zbrojovkou rozešel bez branek

Liberec - V neděli od pěti hodin přivítal Slovan na domácím stadionu Zbrojovku Brno. Trenér Trpišovský nasadil do hry značně obměněnou sestavu, která však vzhledem k zaváhání z předchozích utkání nechtěla znovu ztratit body. Zbrojovka se ovšem rovněž nehodlala nechat zahanbit a hodlala zlomit nepříznivou bilanci z utkání pod Ještědem. I přes řadu šancí na obou stranách se však nakonec oba celky rozešly bez branek.
4.kolo, neděle 21.8.2016, 17:00, U Nisy
0:0
(0:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Hladký - Nitrianský, Latka, Karafiát, Bartošák - Súkenník, Machuča (41. Bláha) - Hadaščok (76. Komličenko), Navrátil, Da Silva (69. Ekpai) - Baroš (C).
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský – R. Buchta, Lacko – Jakub Šural (62. Pašek), Michal Škoda (71. Vávra), Štohanzl (85. Sedlák) – Řezníček (C).
Rozhodčí: Houdek - Paták, Wilczek. ŽK: 62. Hadaščok, 64. Bartošák, 79. Nitrianský - 51. Vraštil, 57. Jakub Šural. Hráči utkání: Baroš - Řezníček.
Diváci: 4054

Od úvodních minut byla k vidění zajímavá podívaná a hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou. Zápasu však chyběly výraznější šance. První z nich se nabídla až v 10. minutě Wesleymu Da Silvovi, který si uvnitř šestnáctky přichystal míč na pravou nohu, jeho střela však mířila vysoko nad. O chvíli později pronikl Baroš chytře do vápna a zkoušel přihrát před branku, vybojoval však pouze roh.

Slovan si i nadále počínal aktivně. Baroš v 17. minutě přiklepl na pravé křídlo míč Nitrianského a jeho střílený centr pořádně vylekal Melichárka, nakonec však do branky nezamířil. Šance ale přišla i na druhé straně. Milan Baroš prohrál souboj s domácím obráncem a přestože reklamoval, že byl držen, rozhodčí nezapískal. Brno využilo chvilku nepozornosti a po rychlém přenesení hry málem utíkal Řezníček sám na branku, naštěstí však svou střelou mířil nad.

Zbrojovka po této akci ožila. Řezníček se dostal k další střele, kterou ale zastavil obranný val před Hladkého brankou. Postupně se opět dostával k míči častěji Slovan, Melichárek však mohl zůstat relativně v klidu. Až po půlhodině hry hlavičkoval na hranici malého vápna Navrátil, ale branku minul. Jen o chvíli později našel Hadaščok přízemním centrem na malém vápně Baroše, jeho střela však orazítkovala pouze tyč!

Závěr poločasu poznamenal nepříjemný nefotbalový moment, kdy se po srážce se soupeřem ve vlastním pokutovém území zranil Ondřej Machuča, jehož na hřišti musel nahradit Ondřej Bláha. Brno se ještě mohlo v nastaveném čase ujmout vedení, Řezníček však nedoskočil na Štohanzlův dobře mířený centr, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Brzy po poločase se k odraženému míči na velkém vápně dostal Navrátil, který hned pálil, ale ani on netrefil zařízení. Stejně dopadla také Barošova dalekonosná rána o pár minut později. Mrzet musela naše hráče situace, kdy postupovali ve třech proti jedinému obránci, Hadaščok však nezvolil dobré řešení a pouze odevzdal balon.

Tempo hry však postupně poněkud opadlo. Slovan byl sice častěji u míče, našim fotbalistům se však nedařilo vytvořit si příležitost k zakončení. Na druhé straně to zpoza vápna zkusil Lacko, ale jeho střela mířila několik metrů vedle levé tyče. Také naši hráči zahrozili, když Nitrianský poslal do vápna dobrý centr, který prolétl až k Hadaščokovi, jeho střela ale opět mířila mimo tři tyče.

Obrovskou šanci konečně skórovat měl Slovan čtvrt hodiny před koncem. Míč se ve vápně odrazil k Bartošákovi, který pálil prakticky do prázdné brány. Jeho pokus však přesto dokázala obrana zpomalit a Melichárek se stihl na brankové čáře dostat k míči včas. Slovan si vytvořil tlak, ale branky stále ne a ne se dočkat, když na Ekpaiův centr nedokázal Komličenko dosáhnout.

A mohlo být i hůř. V závěru se dostal k hlavičce zblízka Pašek, ale Hladký dokázal pokus vyrazit do bezpečí. Barošův pokus na druhé straně Melichárek bez sebemenších potíží skryl v rukavicích. Už v nastaveném čase pálil pro změnu Vávra, jehož pokus ještě před brankářem tečoval Řezníček, Hladký však skvělým reflexem dokázal balon vyrazit.

Těsně před koncem ještě došlo k závaru před Melichárkem, ani ten ale k brance nevedl, Slovan tak ani ve čtvrtém ligovém kole nedokázal zvítězit a remizoval s Brnem 0:0.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Nastoupili jsme v kombinované sestavě vzhledem k našemu programu. A první poločas nás to ovlivnilo. Byli jsme málo nebezpeční. Druhá půle už byla v naší režii, ale při závarech jsme nedokázali nic dotlačit do branky. Vrchol zmaru byl, když jsme akci tří na jednoho zakončili do jediného obránce. Celkově ale musím hráče pochválit za výkon. Bojovali, dřeli a dali do toho maximum až na jednoho střídajícího hráče. Byla tam však impotentnost, která nás připravila o tři body. Prostě jsme neproměnili už poněkolikáté své šance. Trefujeme se jen ze standardek, chtělo by to také gól ze hry. Trápí nás však křeč v zakončení a trocha sportovní smůly. V závěru nás navíc podržel brankář, to bychom si jinak vypili kalich hořkosti do dna."

Svatopluk Habanec (trenér Brna): "Bylo nejasné, v jaké sestavě Liberec nastoupí. Nakonec od základu změnili sestavu. Dělají vše pro to, aby ve čtvrtek prošli do Evropské ligy. My začali aktivně, měli jsme slibné akce, ale bez šancí. Nedotáhli jsme finální fázi. Tempo a kvalita byly v první půli na naší straně. Ve druhé půli měl Liberec tlak, my byli v obranném valu. Závěr pak byl hektický na obou stranách. Domácí měli dvě tutovky, my šanci a pološanci. Nakonec asi spravedlivá remíza a musím být s bodem spokojený."