FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 0:1
07.10.2013

Rozjetá juniorka porazila i Spartu a dál se drží mezi nejlepšími týmy

Jakub Martínek
Praha/Liberec - Velmi prestižní duel viděli diváci na pražském Strahově, kde se ve 14. kole Juniorské ligy střela šestá Sparta se čtvrtým Libercem. Náš může těšit fakt, že utkání rozhodla jediná trefa, kterou obstaral Matěj Káva a zajistil tak Slovanu místo mezi nejlepšími třemi týmy soutěže.
14.kolo, pondělí 7.10.2013, 13:00, TC Strahov
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
0:1
(0:1)
AC Sparta Praha: Nguyen – Nový, Breda, Bederka, Kadlec (72. Valenta), Macháč, Miskovič (72. Hašek), Čavoš, Pešek (61. Záviška), Hájek (61. Šíma), Bourenane (46. Skopec)
FC Slovan Liberec: Hroššo - Novotný, Lukes, Beníšek, Ondráček (81. Kmoníček) - Antonio, Bouška - Kaiser, Dydowicz (57. Soběslav), Jánošík - Káva (69. Frimmel).
Branky: 20. Káva. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Berka – Mencl, Šmakal.

Fanoušci se na pražském Strahově nenudili dlouho a hned v úvodní desetiminutovce viděli dvě velké šance. Nejdříve využila Sparta nepřesné kombinace liberecké juniorky, po které se do zakončení dostal Hájek, který ale před gólmanem Hroššem neuspěl. Na opačné straně hřiště se zase v samostatného úniku objevil Káva, ani ten však nedokázal brankáře pokořit.

Ve 20. minutě už se ale naši mladíci poprvé radovali. Bouška vyslal ideální kolmicí za obranu soupeře Matěje Kávu, který následně přeloboval Nguena a poslal Slovan do vedení – 0:1. Stejný hráč se v obrovské příležitosti ocitl i o třináct minut později. Po přihrávce od Jánošíka před ním zívala prázdná branka, kterou ale z penaltového prostoru nepochopitelně minul.

Sparťané si v prvním dějství žádnou další šanci nepřipravili a tak odcházeli svěřenci trenéra Vavrušky do kabin spokojenější a hlavně s jednobrankovým vedením. Jako první v druhém poločase zahrozili domácí. Konkrétně to byl devět minut po změně stran Hájek, který se ocitl za naší obranou nikým neatakován. Jeho střela z mírného úhlu však skončila těsně vedle.

Další horké chvilky přišly před libereckou svatyní v 66. minutě. K dorážce v pokutovém území se dostal Macháč, který ale neprostřelil hradbu těl stojících před sebou. Jen o pár sekund později měl vyrovnání na kopačce domácí Skopec, ten ale po přihrávce Kadlece trestuhodně minul a zamířil vysoko nad.

V samotném závěru utkání měla Sparta ještě jednu velkou příležitost. Sedm minut před koncem si na rohový kop vyskočil Valenta, ale svou hlavičku poslal jen vedle Hroššovy branky. Naše juniorka si už poté utkání pohlídala a o tři body se nenechala připravit.