FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovan Bratislava 2:1
31.01.2015

Slovan díky brankám Bakoše a Moustaphy porazil svého slovenského jmenovce

Nymburk - Ještě před odletem na herní soustředění do Turecka absolvoval náš tým poslední přípravné utkání v Nymburce, kam přicestoval Slovan Bratislava. Vše podstatné se událo již v prvním poločase, kdy jsme po brankách Bakoše a Moustaphy nepříznivé skóre otočili a utkání dotáhli do vítězného konce.
příprava, sobota 31.1.2015, 11:00, Nymburk
2:1
(2:1)
ŠK Slovan BratislavaŠK Slovan Bratislava
FC Slovan Liberec: Lukáč – Sus, Pimpara, Karišik, Mudra – Obročník, Soungole – Moustapha, Šural (46. Luckassen), Frýdek (46. Kaiser) – Bakoš (46. Hadaščok).
ŠK Slovan Bratislava: Krnáč – Čikoš (66. Sipľak), Dobrotka, Kubík, Zreľák, – Koula, Gorosito, Štefánik, Saláta – Simovič (50. Mészáros), Peltier (50. Ďuriš, 62. Oršula).
Branky: 34. Bakoš (pen.), 45. Moustapha – 27. Kubík. ŽK: 56. Obročník.

V dresu Slovanu se v základní sestavě objevily hned dvě nové tváře. Mezi tři tyče se postavil Martin Lukáč a na kraj obrany zase nová posila Martin Sus.

Velmi opatrný úvod utkání toho příliš nenabídl, snad jen řadu nepřesností na obou stranách hřiště. Za zmínku tak stojí pouze šance Šurala, který se řítil na gólmana Krnáče. Místo zakončení ale volil přihrávku na rozběhnutého Frýdka, ten však gólový účet našeho týmu neotevřel.

Naopak byl to soupeř ze Slovenska, který se dokázal dostat ve dvacáté sedmé minutě do vedení. První střela bratislavského Slovanu v podání Františka Kubíka skončila až za zády gólmana Lukáče. Na gólovou odpověď jsme však nečekali dlouho. Po sedmi minutách hry byla po faulu v pokutovém území odpískána penalta. Balon si na penaltový puntík postavil Marek Bakoš, který svoji razantní střelou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.

Když už to vypadalo, že oba týmy odejdou do šaten za nerozhodnutého stavu, přišla v samotném závěru prvního poločasu ještě jedna branka. Šuralův pěkný centr doputoval až k volnému Moustaphovi Ndiaye a ten poslal náš tým do vedení.

Hrstka diváků čekala po změn stran poměrně dlouho na nějakou vážnější gólovou příležitost. Až po hodině hry mohli hosté zásluhou Mészráše vyrovnat. Ten ale svoji šanci neproměnil.

Převaha Slovanu, tedy toho libereckého, byla v závěru utkání zřejmá. Další branku už ale naši hráči přidat nedokázali a z Nymburka si před herním soustředěním odvezli vítězství 2:1.