FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 4:1
28.10.2017

Slovan dokázal otočit nepříznivý stav a v Podještědském derby nakonec zvítězil 4:1!

Liberec - Dvanácté kolo české HET ligy pokračovalo pikantním soubojem dvou týmů, které soutěžily o prestižní skleněnou trofej pro vítěze derby. V tabulce byl na tom o něco lépe domácí Liberec, který měl těsný náskok tří bodů na svého souseda z Jablonce. Obě družstva v předešlých zápasech předváděla dobré výkony a chtěla na ně navázat i v tomto zápase. Lépe z toho nakonec vyšel liberecký Slovan, který zvítězil především díky hattricku Milana Kerbra.
12.kolo, sobota 28.10.2017, 17:00, U Nisy
4:1
(2:1)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr (87. Voltr) - Bosančić (70. Folprecht), Kulhánek, Breite - Ševčík, Graiciar (55. Pulkrab), Hybš
FK Jablonec: Bárta - Jankovič, Pernica, Hübschman, Zelený - Kubista - Tecl, Považanec (78. Diviš), Trávník, Jovović - Doležal (65. Mihálik)
Branky: 36. Kerbr (pen), 45. Kerbr, 61. Hybš, 67. Kerbr - 1. Tecl ŽK: 79. Breite, 83. Coufal - 41. Považanec Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Antoníček
Diváci: 6523

Hned první minuta zápasu nám přinesla gól, který vstřelil FK Jablonec. Po vybojovaném rohu se míč odrazil do vápna, kde se úplně sám ocitl Stanislav Tecl, kterého nejprve vychytal Ondřej Kolář, ale na odražený míč nejrychleji zareagoval právě útočník hostí.

Nadále byli aktivní Jablonečtí, Liberci se nedařilo najít recept na obranu soupeře, po obdrženém gólu byli hráči Slovanu jako opaření. Ve 14. minutě se dostal do zajímavé šance Bosančić, ale ve slibné pozici netrefil bránu. Postupně Liberec získával větší jistotu na míči, do dalšího zakončení se po rozehraném rohu dostal Breite, ale vysoko přestřelil.

Domácí se postupně snažili zvyšovat aktivitu, v 19. minutě po nejistém vyboxování míče nastal závar před jabloneckou brankou. Bosančiće nejprve skvěle vychytal vyběhnutý Bárta a následně Kerbr nastřelil pouze tyčku. Na druhé straně se pokusil o drzé zakončení aktivní Tecl, ale jeho lobovaný pokus skončil pouze na břevně.

Jablonec byl stále mnohem nebezpečnější a vytvářel si nadějné příležitosti. Vždy když Liberec ztratil míč, tak hosté přecházeli do rychlých brejků, které dělali domácí obraně velké problémy.

V 35. minutě po centru z levé strany nastřelil Kerbr ruku hostujícího hráče a rozhodčí neváhal a ukázal na pokutový kop. Penalty se ujal zkušený Milan Kerbr, přestože brankář vystihl směr, tak na prudkou střelu nedosáhl.

Na hřišti se začalo trochu přiostřovat, první žlutou kartu dostal jeden z hostujících hráčů. O chvíli později se zase měnilo skóre, tentokrát se o gól znovu postaral Milan Kerbr, po Coufalově centru na zadní tyč, kde zůstal úplně osamocen nezaváhal a otočil tento zápas. Po prvním poločase odcházeli do kabin radostněji hráči domácích.

Do druhé půle znovu lépe naskočili hostující hráči, ve 47. minutě vyzkoušel Kolářovu pozornost Považanec, ten si ale s jeho střelou poradil. Za chvíli znovu zahrozil Jablonec z voleje zakončoval Kubista, ale znovu skvěle zakročil Kolář.

Jenomže v 61. minutě si skvěle navedl míč Bosančić a vystřelil, jeho projektil brankář ještě vyrazil na břevno, ale na následnou dorážku Matěje Hybše byl krátký. O šest minut později bylo tady U Nisy ještě o něco veseleji, protože po krásné přihrávce Bosančiće se znovu prosadil Milan Kerbr, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Hra poté začala být více rozkouskovaná s fauly na obou stranách, v sektoru hostích dokonce musela zakročit policie. Jablonci se nedařilo vytvořit souvislý tlak. V 83. minutě zahrozil střelou kapitán Vladimír Coufal, ale netrefil bránu. Na druhé straně si se střelou Jablonce bez problému poradil skvěle chytající Kolář.

Ke konci zápasu spíše útočil Liberec, který se pokoušel přidat ještě jednu branku. Jablonec už ale znovu neinkasoval a skóre zápasu zůstalo 4:1. Z vítězství se může radovat liberecký Slovan, který po špatném začátku dokázal otočit tento zápas ve svůj prospěch a stává se po právu králem Podještědského derby!

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec):

"Pro nás strašný začátek, z první situace jsme dostali branku. Na druhou stranu to zase pomohlo utkání, že to nebylo takticky svázané. My jsme od první minuty byli nuceni hrát hodně nahoru a dotahovat výsledek. Prvních 20 minut to na nás zanechalo velké stopy, byli jsme trošku opaření. Pak jsme se dostali trochu do tlaku a neproměnili dvě, tři příležitosti. V tu chvíli se lámalo utkání, protože Tecl zase trefil na druhé straně břevno. Prohrávat 0:2 by bylo složité. Ale od gólu na 1:1 jsme byli v utkání jasně lepší. Pomohl nám gól do šatny na 2:1 a v druhém poločase až na jedno zaváhání jsme dokráčeli k výsledku docela přesvědčivě. Zase po dlouhé době cítím z mužstva velkou sílu, že je schopné zvládnout utkání, které se pro nás nevyvíjí příznivě. Dneska si to vychutnáme, ale zítra máme normálně trénink. Zatím ještě nechci říkat vydařený podzim, ještě nás čekají další utkání. Jsme na tři čtvrtě cesty, v mužstvu je výborná atmosféra. Ani nevím, kolikátí v tabulce jsme."

Zdeněk Klucký (FK Jablonec):

"Úvod utkání nám vyšel. V první minutě se nám podařilo vstřelit branku a vytvořili jsme si ještě další příležitost, kdy Standa Tecl trefil břevno. Myslím, že jsme hráli v první půli dobrý zápas. Místo abychom první poločas vedli 2:0, tak jsme bohužel na naší pravé straně udělali dvě chyby vzadu. Z první byla penalta, z druhé jsme neuhlídali Kerbra, který tam naběhl a vstřelil druhou branku. Takže místo abychom vedli, tak jsme v poločase prohrávali 1:2. Tam se utkání zlomilo, jak to domácí po našich chybách otočili. Ve druhé půli jsme to chtěli srovnat, měli jsme tam několik šancí, ale domácí si to pohlídali a bohužel ještě dvě branky přidali. V dnešním utkání vyhráli zaslouženě. Přestože jsme se snažili hrát, tak domácí vstřelili branky."