FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karviná - FCSL 0:0
26.10.2016

Slovan hrál v Karviné bez branek

Karviná - Ve středu 26. října se náš tým konečně dočkal dohrávky 8. kola ePojisteni.cz ligy. V duelu se sousedem v tabulce se svěřenci trenéra Trpišovského chtěli posunout do horní poloviny, stejnou motivaci však měli také domácí. Slovan rozhodně nečekal snadný úkol.
8.kolo, středa 26.10.2016, 17:00
MFK Karviná MFK Karviná
0:0
(0:0)
MFK Karviná: Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Zelený – Janečka (C), Šisler – Jan Moravec, Budínský (73. Okleštěk), Eismann (83. Juřena) – Jurčo (52. Voltr).
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal (C), Latka, Hovorka, Sýkora – Folprecht, Breite (66. Karafiát) - Bartl, Ševčík, Navrátil (63. Vůch) – Marković (72. Da Silva).
Rozhodčí: Jílek – Antoníček, Kubr. ŽK: 42. Šisler - 59. Navrátil. Nejlepší hráči utkání: Jan Laštůvka - Martin Dúbravka.
Diváci: 3220

V úvodních minutách si naši hráči počínali o trochu aktivněji, ale šance příliš nepřicházeli. Po dobrém vysunutí centroval uvnitř pokutového území do nebezpečného prostoru Markovič, ale Laštůvka byl u balonu včas a chytil ho. Aktivní Markovič se do vápna probil také po čtvrthodině hry, ale vybojoval pouze roh, a po něm následně hlavičkoval těsně vedle. Také z dalšího rohu Slovan zahrozil, ale proti Folprechtovi předvedl Laštůvka skvělý zákrok a míč vyrazil.

Slovan se i nadále tlačil kupředu, po dvaceti minutách hry však přišel nebezpečný brejk Karviné. Budínský se vydal do otevřené obrany, před vápnem si zasekl míč a vypálil, ovšem namířil balon pouze do náruče Martina Dúbravky. Ani další Budínského pokus nenadělal o chvíli později slovenskému brankáři žádné potíže.

V podobném duchu se nesl také zbytek první půle. Slovan byl u míče častěji a snažil se něco vymyslet, naopak domácí čekali na brejky. Žádné výraznější gólové příležitosti se však fanoušci nedočkali. Po jednom z protiútoků Janečkova slabá rána zpoza velkého vápna pohodlně doskákala do rukavic brankáře Dúbravky, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ani po změně stran však hra nebyla příliš odlišná. Karviná se přeci jen více zapojovala dohry, nicméně žádné zakončení dlouho nepřicházelo. Z pravé strany sice přilétl do vápna domácích nebezpečný centr, ale Laštůvka si došel pro míč. Na druhé straně si zase defenziva Slovanu dokázala poradit s protiútoky soupeře a hrálo se tak i nadále bez branek.

Až v 70. minutě byli domácí blízko gólu. Budinský se s míčem dostal až na hranici velkého vápna a vypálil technickou střelu, ta však přelétla těsně nad břevnem liberecké branky. Na druhé straně následoval o chvíli později závar, po němž však Slovan vytěžil pouze rohový kop a ten žádné nebezpečí nepřinesl. Po Vůchově centru zase Latka nechal vyniknout Jana Laštůvku.

V závěru se smyčka kolem karvinské branky utahovala, ale Karviná stále nehodlala inkasovat. Po povedené Sýkorově střele zpoza vápna se parádním zákrokem předvedl Laštůvka a zachránil svůj tým. Už v nastaveném čase našel Sýkora před brankou Da Silvu, který byl zcela osamocen, míč mu však od nohy utekl a Laštůvka ho dostal do bezpečí. Ani jeden gól tedy diváci nakonec neviděli a Slovan odjel z Karviné s jedním bodem.

Jozef Weber (trenér Karviné): "Dnes musíme brát i ten bod, protože Liberec disponuje obrovskou kvalitou a zvedat se po výbuchu s Teplicemi (1:4) zrovna proti takovému soupeři není vůbec jednoduché. Už v první půli jsme přežili dvě velké šance Liberce, který měl herně navrch, druhá půle už byla hlavně o bojovnosti. Do ní sklouzl i soupeř, což pro nás bylo dobře. I tak si soupeř vypracoval další šance, při kterých nás podržel Laštůvka. My jsme mohli Liberci nadělat větší problémy, kdybychom lépe řešili situace v předfinální a finální fázi. Na tom musíme zapracovat."

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Bylo nám jasné, že Karviná se po té sprše od Teplic bude chtít zvednout a odbojuje to. My jsme měli zhruba sedmdesát procent času míč v držení, ale to nám není nic platné, když aspoň ten jeden gól nedokážeme vstřelit. Musím uznat, že Karvinou hodně podržel gólman Laštůvka, který tam chytil pár jasných šancí. Dokázali jsme si tady kombinačně vyhovět, škoda jen té koncovky. Je to pro nás zklamání, protože na výhru jsme určitě měli, na druhou stranu musím ocenit i výkon soupeře, který hrál nadoraz. Ono to asi před tou výbornou kulisou ani jinak nešlo."