FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:0
28.06.2014

Slovan loňské vítězství na turnaji v Dubí neobhájil. Promarnil šance a prohrál.

Marek Votke
Ve finále na turnaji v Dubí se potkal, stejně jako loni, náš tým s Teplicemi. V první půli dominoval náš tým, i přes vyložené šance ale nedokázal skórovat. Ve druhé půli byly lepší Teplice, které ze svých šancí dokázaly dvakrát skórovat. Slovan tak prvenství v turnaji neobhájil.
Turnaj, sobota 28.6.2014, 17:00
FK Teplice FK Teplice
2:0
(0:0)
FK Teplice: Grigar - Matula, Lüftner (41. Jablonský), Hošek (64. Takács) - Vondrášek, Ljevakovič, Jirásek, Krátký (41. Vůch) - Litsingi, Táborský (41. Mahmutovič), Nivaldo.
FC Slovan Liberec: Kolář – Karišik, Coufal, Mudra , Sackey, Hadaščok, Bouška, Luckassen, Obročník, Pimpara, Kolár.
58. Mahmutović (pen.), 74. Jablonský.

První půle finálového zápasu na turnaji v Dubí patřila Slovanu. Náš tým byl přesnější v kombinaci a důrazný v osobních soubojích. Jediné co se našim hráčům nedařilo byla koncovka. Luckassen ani Kolár nedokázali své šance využít, poločas tak skončil bez branek.

Do druhého poločasu zápasu hraného dvakrát čtyřicet minut vstoupily lépe Teplice. Krátce po hvizdu rozhodčího se do slibné šance hnali Litsingi a Ljevakovič, přičemž si oba vystřelili na našeho brankáře, ale Kolář vše uhasil.

Zhruba o deset minut později se už ale skóre měnilo. Po kontaktu ve vápně nařídil rozhodčí penaltu, kterou bezpečně k levé tyči proměnil Mahmutović – 1:0.

Po vedoucí brance se Teplice stáhly na svou půlku a spoléhaly na rychlé brejky. Jeden takový jim zařídil standardku, kterou hlavou zužitkoval Jablonský – 2:0.

Náš tým se přes veškerou snahu nedokázal proti pozorné obraně Teplic prosadit. Tepličtí nám tak oplatili loňskou finálovou porážku. Tým trenéra Slováka se musel spokojit s druhým místem.