FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Žižkov - FCSL 2:2
25.09.2013

Slovan nestačil na Viktorku Žižkov a v Poháru České pošty překvapivě končí

Praha/Liberec - Na 3. kolo Poháru České pošty bude chtít náš tým co nejrychleji zapomenout. Proti druholigovému Žižkovu jsme se sice dokázali dostat do vedení po trefě Kalitvinceva. Pražané ale stihli ještě do konce poločasu dvakrát odpovědět. Vyrovnat se nám podařilo v průběhu druhého poločasu, víc už ale Slovan nestihl a tak museli o postupujícím rozhodnout pokutové kopy. V nich měli víc štěstí Žižkovští, kteří se radovali po výsledku 5:4 z postupu do osmifinále.
3.kolo, středa 25.9.2013, 16:30
FK Viktoria Žižkov FK Viktoria Žižkov
2:2
(2:1, pen 5:4)
FK Viktoria Žižkov: Boháč – Dressler (79. Stožický), Hejný, Bodeček, Bartošák – Bartl, Folprecht (84. Podrazký), Karaduz (70. Mareš), Súkenník – Škoda, Sivrič.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Karišik, Pimpara, Frýdek – Rybalka, Hušek, Kalitvintsev (65. Delarge), Sackey (46. Pavelka) – Šural, Hadaščok (78. Rabušic).
Branky: 33. Bartl, 44. Dressler – 25. Kalitvintsev, 68. Šural. ŽK: 1:0 (60. Dressler). Rozhodčí: Jílek – Urban, Kotalík.
Diváci: 756

Slovan začal roli favorita plnit hned od úvodních minut a ve 4. minutě dostal dokonce výhodu pokutového kopu. Balon si penaltový puntík postavil Rybalka, který ale velkou šancí pohrdl a balon napálil pouze do míst, kde stál připravený žižkovský Boháč. Vedení našemu týmu nepřinesla ani hlavička Šurala, kterou opět zlikvidoval pohotový gólman.

Pražané poprvé zahrozili ve 13. minutě. Bartl ale netrefil letící centr v šestnáctce ideálně a libereckou svatyni těsně minul. O dvanáct minut později už byla na Žižkově k vidění první branka utkání. Domácí odpravili roh pouze k volnému Vladislavu Kalitvincevovi, který z hranice vápna propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1.

Liberecká radost ale netrvala příliš dlouho. Již ve 33. minutě začínali oba soupeři od "nuly". Hroššo vytáhl proti Súkenníkovi fantastický zákrok, proti následné dorážce Daniela Bartla už ale neměl náš brankář nárok - 1:1. Domácí po vyrovnávací brance ožili a těsně před odchodem do šaten se dokonce dostali do vedení. Folprechtův centr doputoval až na hlavu Patrika Dresslera, který přesným zakončením k tyči poslal Žižkov poprvé do vedení - 2:1.

Tři minuty po změně stran už mohlo být opět srovnáno. Šuralův pokus z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze zasahujícího Boháče. Středočeši odpověděli stejnou mincí v 50. minutě, kdy střela Škody skončila těsně vedle levé tyče.

Převaha našeho týmu byla v kýženou branku přetavena v 68. minutě. Šikovný centr Delarge dopadl na špičku kopačky Josefa Šurala, který vyrovnal - 2:2. Ve zbytku poločasu už si šance vytvořili pouze Středočeši. Jenže obránci Bodečkovi chyběly k úspěšnému zakončení milimetry a Bártlův centr nedokázali v nastaveném čase usměrnit za záda Hrošša ani dva hráči. O postupujícím tak musely rozhodnout penalty.

Jako první si míč na značku pokutového kopu postavil Bartl a nemýlil se, naopak na naši straně Šural poslal svůj projektil pouze do pravé tyče. Oba celky se pak pravidelně prosazovali až do závěrečné série. Sivrič mohl poslat Žižkov dál, jenže v rozhodující moment selhal! Na straně Slovanu dostal druhou šanci v utkání Rybalka a tentokrát neomylně zavěsil. Domácí Škoda měl v šesté sérii obrovské štěstí a balon se za brankovou čáru po odraze od břevna jen tak tak dostal. Následný tlak neunesl obránce Pimpara, který rozvlnil pouze ochrannou síť nad Boháčovou brankou a rozhodl tak o velmi překvapivém postupu Žižkova.