FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 1:1
27.07.2014

Slovan odstartoval ligu remízou 1:1 na půdě Českých Budějovic

České Budějovice/Liberec - Na jihu Čech vstoupil náš tým do Synot ligy s cílem vybojovat na úvod co nejvíce bodů. Po 21 minutách jsme sice brankou Pavelky šli do vedení, domácí ale na konci první půle srovnali a výsledkem 1:1 duel také skončil.
1.kolo, neděle 27.7.2014, 20:15, Střelecký ostrov
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
1:1
(1:1)
SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Lengyel, Podstavek, Hanzlík – Hora, Benát, Brunclík, Koreš (81. Hála) – Herzán (C) (36. Machovec) – Kalod (56. Škoda).
FC Slovan Liberec: Hroššo - Mudra, Rajnoch, Karišik, Fleišman - Delarge, Pavelka, Sackey (63. Obročník), Šural - Hadaščok (63. Frýdek), Luckassen (77. Hamuľak).
Branky: 43. Koreš - 21. Pavelka, ŽK: 91. Hora, Rozhodčí: Franěk – Vlajsuk, Dobrovolný.
Diváci: 3234

Hned v úvodu měli dobrou šanci budějovičtí hráči. Po Rajnochově faulu se k exekuci standardní situace postavil Brunclík, ten ale z dobré pozice pouze přestřelil. O chvíli později už ale vypadalo ohrožení naší branky mnohem nebezpečněji. Nejprve přilétl Horovi přesný centr na hlavu a nehlídaný útočník nechal vyniknout Lukáše Hrošša, který se skvěle přesunul a hlavičku zastavil. Míč se ale odrazil zpět k Jakubu Horovi a ten do stoprocentní pozice přihrál Benátovi. Benát sice neomylně zamířil na bránu, zde se ale skvěle zjevil Isaac Sackey a z brankové čáry balon na poslední chvíli odkopl.

Domácí gólman Křížek musel poprvé zasahovat na konci první čtvrthodiny hry. Sackey načechral dobrý balon do vápna, kde se k hlavičce dostal Vojtěch Hadaščok, mířil ale pouze do míst, kde stál brankář. O dvě minuty později se po krátkém přečíslení dostal k zakončení Luckassen, ten ale těsně minul pravou tyč Křížkovy branky. Po jednadvaceti minutách hry se ale naši hráči konečně dočkali branky. David Pavelka dostal dobrý pas na hranici velkého vápna, zbavil se jednoho obránce a levou nohou neomylně zamířil za záda bezmocného Křížka.

Domácí se po inkasované brance ihned vydali do útoku a pokoušeli se rychle vyrovnat. Blízko byli, když Kalod vyslal nebezpečný střílený přízemní centr po malém vápně, pak ten ale adresát Jakub Hora pouze promáchl. Šanci na zvýšení náskoku měl po půlhodině hry Josef Šural, ten ale po Hadaščokově pasu nechal vyniknout gólmana Křížka. Následný pokus Pavelky již domácímu brankáři příliš vrásek na čele nepřidělal.

Hra se na delší dobu uklidnila a už se zdálo, že se před koncem poločasu skóre měnit nebude. Pak ale Sackey nešikovně nakopl míč tak, že se snášel do našeho pokutového území, Lukáš Hroššo ho podcenil a pouze sklepl před sebe, kde stál Štěpán Koreš a snadnou pozicí nepohrdl. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky příliš ofenzivních manévrů dlouho nepřinášel. Domácí se sice po šesti minutách hry dožadovali penalty po souboji Karišika s budějovickým Lengyelem, ten ale pádu nejspíše přidal a píšťalka sudího tak zůstala němá. Po necelé hodině vysílal Koreš do úniku Horu, jeho úmysly ale přečetl Hroššo a včasným výběhem mu míč ukopl. Jen o několik momentů později zkusil z pětatřiceti metrů své štěstí Fleišman, míč ale zamířil mimo.

Budějovický Jakub Hora byl velmi nebezpečný a v 62. minutě se dostal do další velké šance. Uvolnil se ve vápně a z blízka střílel na branku, tu ale nakonec pouze přestřelil. Nebezpečí však přišlo také na druhé straně. Frýdek přenesl hru doprava, kde zkoušel z velkého úhlu Mudra, ten ale pouze vyprášil rukavice gólmana Křížka. Do další šance se pak řítil Kevin Luckassen, ještě před ním se ale dostal k míči Křížek a to koneckonců ani nemusel, protože mu byl máván ofsajd.

Právě Luckassena po chvíli vystřídal Michal Hamuľak a ten se uvedl nebezpečnou hlavičkou po dobrém centru Delarge. Míč ovšem proskákal pouze kolem pravé tyče. Strhnout skóre na stranu domácích mohl Michal Škoda, který se snadno prosmýkl naší obranou a připravoval se zakončit, Hroššo ale vyběhl včas a míč mu skluzem vypíchl. Závěrečné minuty však přinášely nepřesnosti na obou stranách a žádnou vážnější situaci nepřinesly. Náš tým tedy na jihu Čech remizoval 1:1.

Luboš Urban (SK Dynamo České Budějovice): Vyšel nám vstup do utkání, šance byly, ale gól jsme nedali. Toho, čeho jsme se báli, že nám soupeř dá gól, se stalo. Pak to bylo složité, protože soupeř je silný do otevřené obrany. Museli jsme se tlačit víc dopředu a odkrývali jsme to tam. Dvakrát jsme přežili brejk. Pomohl nám gól do kabin, vyrovnali jsme, to nás nakoplo. Před zápasem bych bod bral, ale teď po zápase si říkám, že jsme měli čistější šance a klidně jsme mohli vyhrát. Na druhou stranu Liberec je pohárově zkušené mužstvo, nás už v závěru chytaly křeče. Myslím, že to je dobrý vstup do sezony a nalákání diváků do hlediště. Předvedli jsme solidní výkon.

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): Viděli jsme zajímavé utkání s mnoha chybami i mnoha šancemi. Dostali jsme laciný gól. Nevyčítám to Sackeymu, to brankář musí vyřešit. Ale Hroššo nás pár zákroky podržel, jen jeden mu prostě nevyšel, což se stává. Měl dva tři výborné zákroky, kterými zase mužstvu pomohl. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a to se i potvrdilo. Budějovice postoupily z druhé ligy a odehrály s námi dobré utkání. Myslím, že remíza je spravedlivá.