FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Malmö - FCSL 1:0
07.07.2015

Slovan penaltou z prvního poločasu podlehl švédskému Malmö

Lukáš Michalík
Liberec/Malmö - Naši fotbalisté dnes v podvečer odehráli další náročné utkání, které náš tým dostatečně prověřilo před startem předkol Evropské ligy. Slovan se na skandinávské půdě ve Švédsku postavil místnímu Malmö FF, úřadujícímu švédskému mistrovi a loňskému přemožiteli pražské Sparty v boji o základní skupinu Ligy mistrů. Duel nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se postaral domácí kapitán Rosenberg, jenž s ledovým klidem proměnil pokutový kop.
Swedbank Stadion, úterý 7.7.2015, 19:00, Swedbank Stadion
Malmö FF Malmö FF
1:0
(1:0)
Malmö FF: Azinovic – Tinnerholm (46. Vindheim), Bengtsson (61. Cibicki), Árnason (46. Carvalho), Konate (86. Özen) – Kroon (46. Molins), Adu (61. Sana), Rakip, Eikrem (61. Brorsson) – Rosenberg (61. Mehmeti), Berget (61. Svanberg).
FC Slovan Liberec: Hladký (46. Hroššo) – Coufal, Švejdík, Hovorka, Bartošák (60. Fleišman) – Pavelka, Folprecht – Delarge (70. Sus), Šural, Sýkora (50. Sackey) – Bakoš (60. Luckassen).
Branky: 18. Rosenberg z pen. ŽK: 32. Rakip - 45. Coufal, 55. Bakoš, 67. Hovorka. ČK: 64. Coufal.

Diváci: 902

První vážnější šanci si v úvodu zápasu vypracovali hráči Slovanu, kteří v dostatečném počtu zaútočili do otevřené obrany soupeře. Šural vzal zodpovědnost na svá bedra a zakončil, gólman Azinovič však jeho pokus stačil zneškodnit. Vzápětí se ke střele propracoval Bartošák, mířil však mimo prostor tří tyčí. Domácí Malmö odpovědělo individuální akcí Bergeta, který se v pokutovém území proháčkoval kolem několika bránících protihráčů, jeho zakončení ale stačil jeden z našich obránců zblokovat na roh.

V 17. minutě se po krátkém obléhání liberecké branky snažil Berget uvolnit přes Pavelku, který jej fauloval a sudí bez váhání ukázal na penaltový puntík. S nabídnutou příležitostí si s přehledem poradil velezkušený kapitán Malmö Markus Rosenberg, který svému mužstvu zajistil vedení. Vyrovnání měl na kopačce Marek Bakoš, kterého našel povedeným centrem z levé strany Bartošák, ale gólman Švédů byl znovu na místě. Krátce po půlhodině hry pálil po centru Sýkory Coufal, ale ani jeho volej v síti neskončil. Liberečtí byli v úvodním dějství aktivnějším týmem, soupeři míč příliš nepůjčovali a po ztrátě naopak velice rychle a agresivně napadali. V závěru poločasu ještě stříleli Delarge a po něm Šural, ale ani jeden z pokusů nemířil do černého.

Druhý poločas načal střelecký pokus Folprechta, který měl dostatek času na přípravu, ale trefil pouze prostor, který okupoval brankář Azinovič. Poté hledal centr z pravé strany do šestnáctky nabíhajícího Bakoše, jemuž na poslední chvíli uzmul míč z hlavy jeden z domácích obránců. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Švejdík a jeho pokus mířící přesně k tyči musel hráč švédského týmu vykopávat až z brankové čáry.

Následně se do zakončení prodral Luckassen, bohužel, ani on nehlavičkoval přesně. Situace se pro náš tým výrazně zkomplikovala v 64. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Coufal. Vedení Malmö mohl navýšit střídající Mehmedi, jehož pěkným centrem oslovil Vindheim, brankář Hroššo ale nakonec zasahovat nemusel. O další vzruch před libereckou brankou se postaral Svanberg, který pálil zhruba z dvaceti metrů. Hroššo ovšem jeho střelu kontroloval.

Zajímavé parametry mohla mít dělovka Sackeyho na opačné straně, to by ale ghanský záložník nesměl napálit před sebou stojícího Šurala. V závěru se naši hráči ze všech sil snažili alespoň vyrovnat, což soupeři logicky nabízelo prostor k rychlým protiútokům do otevřené obrany. Po jednom z nich střílel střídající Cibicki, který jen těsně minul pravou tyč Hroššovy branky. Poté si dva hráči Malmö parádně vyměnili míč uvnitř šestnáctky, útočící fotbalista byl vybídnut k zakončení efektivní patičkou a gólovou střelu skvělým zákrokem zlikvidoval Hroššo. V nastaveném čase ještě domácí stihli hrubě pokazit rychlý kontr tří proti dvěma, hlavní rozhodčí tak duel ukončil za stavu 1:0 pro domácí Malmö FF.