FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 3:0
20.09.2015

Slovan porazil Příbram hladce 3:0 a upevnil si tak druhé místo v tabulce

Lukáš Michalík
Liberec - V rámci 7. kola domácí Synot ligy se na stadionu U Nisy představilo mužstvo Příbrami. Naši fotbalisté, odhodlaní napravit výsledkově nevydařené utkání s Bragou, duel se Středočechy zvládli a dokráčeli si pro pohodlné vítězství 3:0. Slovan tak nadále drží ligovou neporazitelnost a v tabulce zůstává na druhém místě, v závěsu za vedoucí Spartou.
7.kolo, neděle 20.9.2015, 18:00, U Nisy
3:0
(1:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Pavelka, Sýkora - Bartl (73. Efremov), Shala (81. Bakoš), Šural (70. Kerbr) - Rabušic.
FK Viagem Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Suchan (79. Januška) - Štípek (66. Končal), Pilík, Rezek - Hadaščok (81. Barák).
Branky: 27. Pokorný, 47. Dosoudil vl., 68. Shala. ŽK: 29. Sus, 90. Končal (oba Příbram). Rozhodčí: Hrubeš - Pilný, Arnošt. Synot Hráč utkání: Lukáš Pokorný - Vojtěch Hadaščok.
Diváci: 3527

V úvodní desetiminutovce stála za zmínku pouze Pavelkova střela bez přípravy, která ale bohužel mířila mimo branku Aleše Hrušky. Stejným způsobem si počínal Bartošák, jenž se opřel do skákavého balónu, ani on ovšem prostor branky netrefil. Ve 20. minutě měl Slovan výhodu zahrávání přímého kopu ze slibné vzdálenosti, Josef Šural však přízemním pokusem nastřelil jen hradbu těl ve zdi.

První branka duelu přišla ve 27. minutě. Hovorka poslal z hloubky pole dlouhý centr do pokutového území, odkud Bartl hlavou vrátil míč pod sebe. Uvnitř šestnáctky se nejrychleji zorientoval Lukáš Pokorný, který z halfvoleje tvrdou ranou napálil balón do sítě. Hosté poprvé zahrozili pokusem Suchana. Mladý příbramský záložník hlavičkoval po centru Divíška, brankáře Koubka ale k zákroku nedonutil.

Vstup do druhého poločasu vyšel našim fotbalistům náramně. Povedený domácí přechod do útoku završil přesným centrem Bartl, který mířil na hlavu Michaela Rabušice. Úlohy střelce se ale tentokráte zhostil hostující stoper Radek Dosoudil, který ukázkovou hlavičkou překonal vlastního gólmana. Následně vyřešil Rabušic rychlý kontr přihrávkou na nabíhajícího Sýkoru, jemuž ale kvalitní zakončení zmařila obrana soupeře.

Větší starosti nadělala Koubkovi až dalekonosná střela Rezka, který vypálil z voleje. Reprezentační gólman ve službách Slovanu si ale s nepříjemným projektilem nadvakrát poradil. O chvíli později zabrnkal na nervy libereckých příznivců nepřesnou rozehrávkou právě Tomáš Koubek. Hostující Suchan se poté zbavil svého strážce a dral se do velké šance, liberecký gólman ale včasným vyběhnutím Suchanovo zakončení zlikvidoval. Do další stoprocentní příležitosti se řítil příbramský záložník Pilík, který po přesné přihrávce mezi stopery pelášil sám vstříc Koubkovi. Nejprve Pilík placírkou trefil tyč, míč se poté odrazil přímo k nohám Hadaščoka, ale jeho střelu do prázdné brány skluzem zblokoval Hovorka na roh.

Slovan dvě velké soupeřovi šance přežil a v 68. minutě navíc udeřil po třetí. Centr z pravé strany doplachtil po skrumáži v šestnáctce Příbrami až k na zadní tyči stojícímu Herolindu Shalovi, a ten z otočky přesnou střelou k tyči nedal Hruškovi šanci. Příbram zahrozila únikem Suchana, jehož přesným pasem vybídl Rezek, brankář Koubek ovšem nepříliš razantní a umístěný pokus bez problému lapil. Naše mužstvo dokázalo odčinit zaváhání s Bragou a po výhře 3:0 znovu najelo zpět na vítěznou vlnu.

Pavel Tobiáš (1. FK Příbram): Věděli jsme, že nás v Liberci čeká těžké utkání. Nebyli jsme na něj špatně připraveni, úvod zápasu jsme měli slušný, drželi míč a soupeře nepouštěli do šancí. Bohužel, pak přišla standardka, kterou domácí svým důrazem zužitkovali. Přesto si myslím, že tato situace zápas nerozhodla. Rozhodnutí přišlo až na začátku druhé půle, kdy jsme si dali vlastní gól. Pak jsme znovu začali hrát, dokonce jsme si i vytvořili šance a kdyby třeba Hadaščok proměnil dorážku, mohlo to být klidně jiné. Domácím v závěru docházely síly, ale právě v těch minutách jsme inkasovali po třetí. Možná to bude znít jako klišé, ale myslím si, že výsledek je pro nás krutý, ale zároveň spravedlivý v tom, že teď děláme chyby a soupeř je zkrátka potrestá, což nám v loňské sezoně procházelo.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Jsem rád za vítězství, za to, že se nám podařilo diváky potěšit tím, že jsme vstřelili více branek a nabídli jim zajímavé situace. Tři góly, žádný obdržený, vypadá to pro nás jako ideální výsledek, ale cesta k němu nebyla jednoduchá. Příbram sem přijela nedostat branku a trochu nám to v prvním poločase zavřela, měli jsme tam málo prostoru, nedostávali se tolik do šancí a nebylo lehké kombinovat, i vzhledem k těžkému terénu po dešti. Jsem rád, že jsme si pomohli standardkou a samozřejmě ve druhém poločase nám hodně pomohl vlastní gól soupeře. Poté jsme přežili dvě soupeřovi šance a naštěstí v závěru přidali druhou branku. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, jsme za tři body šťastní, ale samozřejmě vidíme také chyby.