FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 2:1
10.05.2014

Slovan porazil Teplice 2:1 a pohárová Evropa je tak na dohled

Michal Vít
Slovan v rámci 28. kola Gambrinus ligy porazil Teplice po výborném výkonu 2:1. Přímý duel o čtvrté místo tabulky zajišťující účast v pohárové Evropě končili naši hráči díky aktivnímu pojetí v křečích, ale důležitou výhru jsme nakonec udrželi a naplnění předsezónního cíle je tak na dohled.
28.kolo, sobota 10.5.2014, 18:00, U Nisy
2:1
(1:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Pokorný, Fleišman - Pavelka, Jarolím, Obročník, Delarge - Budnik (76. Pimpara), Frýdek (74. Novotný)
FK Teplice: Grigar - Matula, Klimpl, Jablonský - Vondrášek (56. Ramos), Vachoušek, Ljevakovič, Chukwuma (28. Vůch) - Litsingi, Jindráček (76. Fenin), Nivaldo
Branky: 22. Pavelka, 56. Delarge - 43. Litsingi, ŽK: 30. Pokorný, 51. Obročník - 25. Litsingi, 90. Ramos, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotík
Diváci: 3722

Po prohře se Znojmem provedli trenéři několik změn v základní sestavě. Po vleklém zranění kolena se na hřišti konečně objevil Delarge. V brance vystřídal Hroššo chybujícího Kováře a na stoperu pak místo Pimpary dostal příležitost Pokorný. V útoku pak společně s Budnikem překvapivě operoval Frýdek.

Samotné utkání začal Slovan v ostrém tempu. Hned v první minutě se po závaru v pokutovém území trefil do sítě Frýdek, ale sudí Jílek těsně před tím odpískal našemu hráči ruku, kterou si pomohl při zpracování. Ihned poté následovala další akce po pravé straně, kdy se po centru dostával na zadní tyči k zakončení Delarge, ale hostující stoper stačil míč zblokovat na roh. Slovan byl i nadále aktivnějším týmem a v 16. minutě přišla další příležitost. Dlouhý nákop Pokorného našel nabíhajícího Delarge, který se zbavil obránce, ale svou přízemní střelu poslal těsně vedle levé tyče. Fanoušci se tak úvodního gólu dočkali až o šest minut později. Po krásné akci našich hráčů po pravé straně se v pokutovém území odhodlal ke střele levačkou Pavelka a nádhernou ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 1:0. O chvilku později mohlo být ještě veseleji, když se do brejku dostal Budnik, který proti sobě měl jediného obránce soupeře. Po jeho střele se mu míč znovu odrazil přímo do běhu a ocitl se tak sám před Grigarem, kterého však neúspěšně zkoušel přehodit. Následovala první příležitost Teplic, kdy Litsingi prověřil zpoza vápna Hrošša, který efektivní robinzonádou šanci zneškodnil. Ve 43. minutě však přišel smolný gól do naší sítě. Uličku na Litsingiho zmařil včasným výběhem Hroššo, balón mu ovšem vypadl a hostující útočník tak v poklidu dopravil míč do prázdné branky - 1:1. Do šaten tak šli naši hráči pouze za remízového stavu.

I do druhé půle vstoupil Slovan náročným presinkem, který posléze nesl ovoce. V 56. minutě se totiž po Frýdkově centru trefil hlavou Delarge a znovu jsme tak šli do vedení - 2:1. Další pasáž hry příliš mnoho šancí nenabídla. Až v 79. minutě se po krásné samostatné akci dostal do zakončení Pavelka, ale jeho pokus Grigar kryl. O minutu později hlavičkoval Rajnoch po rohovém kopu těsně vedle branky. Když už naši hráči díky náročnému fyzickému výkonu padali na zem v křečích, vychytal Hroššo několik pokusů hostujících hráčů a Slovan si tak zaslouženě připsal důležitou výhru v souboji o čtvrté místo tabulky. Pohárová Evropa pro příští sezónu a spolu s ní i splnění předsezónního cíle je tak na dohled.