FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 3:2
05.04.2014

Slovan přestřílel Baník a připsal si další domácí vítězství

Michal Vít
Slovan v rámci 23. kola Gambrinus ligy přestřílel U Nisy Baník Ostrava a zvítězil 3:2. Naši hráči vedli nejprve 2:0 a posléze 3:1, ale hosté vždy dokázali snížit na rozdíl jediné branky a držet si tak naději na příznivý výsledek. Vítězství jsme si však nakonec pohlídali a připisujeme si tak zasloužené tři body.
23.kolo, sobota 5.4.2014, 16:00, U Nisy
3:2
(2:1)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal, Pimpara, Sackey, Frýdek - Šural (59. Kolár), Rybalka, Jarolím (90. Rajnoch), Obročník, Pavelka - Luckassen (85. Budnik)
FC Baník Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán, Foltýn (77. Holzer), Greguš, Kukec - Krmenčík, Škutka (46. Svěrkoš)
Branky: 3. a 51. Pavelka, 15. Šural - 42. Kukec, 57. Baránek, ŽK: 54. Rybalka, 63. Obročník - 13. Kukec, 18. Baránek, ČK: 78. Baránek, Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Urban
Diváci: 4444

Trenéři museli po zpackaném zápase v Plzni řešit složení obrany, když na seznam zraněných stoperů přibyl Kováč. K Pimparovi tak do stoperské dvojice postavili znovu Sackeyho, i když již na lavičce byla připravena dvojice Rajnoch - Karišik. V záloze pak dostal příležitost na místo Kolára Jarolím a v brance nastoupil Kovář.

Slovan vstoupil do utkání výborně, když se hned ve 3. minutě ujal vedení. Kovář rychle provedeným výkopem našel nabíhajícího Pavelku, který se dostal před Frydrycha a tváří v tvář Pavlenkovi umístil míč levou nohou k tyči - 1:0. Hostující obrana i nadále špatně pokrývala naše náběhy a výsledkem byl další gól v ostravské síti. V 15. minutě rozehrál Rybalka nacvičený přímý kop, když namísto střely uvolnil ve vápně Šurala, který střelou ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi šanci - 2:0. Naši hráči i nadále ovládali hru a přicházely další šance. Pimparovu hlavičku však vykryl Pavlenka a Jarolímův pokus z malého vápna mezi tři tyče nezamířil. Ve 30. minutě poprvé zahrozili hosté. Štěpán unikl po pravé straně, přihrál před branku na zcela volného Krmenčíka, který na první pokus trefil tyč, míč se k němu posléze vrátil, ale i jeho druhý pokus skončil neslavně, když ho na brankové čáře vychytal Kovář. Při další ostravské příležitosti jsme již tolik štěstí neměli. Ve 42. minutě totiž po centru Greguše umístil míč do sítě osamocený Kukec - 2:1. Do šaten tak šli naši hráči pouze s jednobrankovým vedením.

Stejně jako v prvním poločase se Slovanu povedl vstup i do půle druhé. V 51. minutě uvolnil Šural ve vápně Luckassena, jehož střílená přihrávka našla na zadní tyči Pavelku a rázem jsme tak znovu vedli o dvě branky - 3:1. Skóre však nevydrželo dlouho. O šest minut později zahrával přímý kop od rohového praporku Štěpán, míč krásně zakroutil na zadní tyč, od které se odrazil zpět do vápna k Frydrychovi, ten však zblízka trefil opět pouze tyč. Balón se ale nakonec ještě dostal k Baránkovi, který ho uklidil do sítě - 3:2. V 78. minutě šel po chybě hostujícího stopera sám na branku Jarolím, toho však v poslední chvíli poslal před vápnem k zemi Baránek, za což dostal po zásluze červenou kartu. Následující přímý kop poslal Rybalka těsně nad břevno. O další dvě minuty později mohl završit hattrick Pavelka, toho však vychytal včasným výběhem Pavlenka. V závěru jsme si již proti oslabenému soupeři výsledek pohlídali a připsali si tak další důležité domácí vítězství.