FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 0:1
23.11.2013

Slovan se proti Dukle gólově neprosadil a přišel o svoji domácí neporazitelnost

Michal Vít
V rámci 15. kola Gambrinus ligy Slovan nezvládl utkání proti Dukle, když prohrál po brance Pospěcha z úvodu druhé půle 0:1. Pražané se tak v tabulce dotáhli na Liberec na rozdíl jediného bodu.
15.kolo, sobota 23.11.2013, 16:00, U Nisy
0:1
(0:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Rybalka (82. Pimpara), Pavelka, Sackey (68. Delarge), Kalitvincev (75. Coufal) - Rabušic
FK Dukla Praha: Rada - Romera, Štětina, Vorel, Vrzal - Hlinka (77. Malý), Gedeon, Hanousek Mar. - Nestor (88. Hanousek Mat.), Pospěch, Mareš (82. Marek)
Branky: 49. Pospěch, ŽK: 37. Sackey, 77. Rabušic - 31. Mareš, 73. Vrzal, 90. Malý, 90. Gedeon, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Proske - Moláček, Dobrovolný
Diváci: 3227

Trenéři museli pro utkání s Duklou vynechat ze sestavy nemocného Fleišmana, kterého na levé straně obrany nahradil univerzál Frýdek. Kalitvincev pak opět dostal důvěru na úkor Delarge. Ostatní posty základní sestavy byly obsazeny dle očekávání.

Do samotného zápasu vstoupil Slovan nervózně, na hřišti tak dominovali především hosté. Naší obraně zatápěl zejména z levé strany Mareš, který do vápna posílal jeden nebezpečný centr za druhým. Mareš měl zároveň na kopačce největší příležitost Dukly, když ve vápně obešel Kováře a z úhlu posílal balón do branky. Naštěstí však trefil pouze na brankové čáře stojící stopery, kteří tak odpálili míč do bezpečí. Slovanu se podařilo vyrovnat hru až po 25 minutách, i přesto jsme ale svou první střelu na branku vyslali až ve 39. minutě, kdy si Rada bez potíží poradil s nevýrazným pokusem Rabušice. Při poločasové přestávce jsme tak nakonec byli rádi za aktuální bezbrankový stav.

Do druhé půle vstoupil Slovan aktivně. Paradoxně však šli do vedení hosté, když se Pospěchova technická střela z rohu velkého vápna odrazila od břevna do sítě - 0:1. Naši hráči se poté utápěli v nepřesnostech a hosté neustále hrozili z brejkových situací. Žádnou ze svých nadějných akcí ale nedokázali dohrát do kýženého zakončení, a proto naděje Slovanu na vyrovnání stále žila. V 84. minutě mohl rozjásat fanoušky Delarge. Po závaru v pokutovém území se dostal k odraženému míči z bezprostřední blízkosti, ve své šanci ale selhal, když balón poslal nad branku. V úplném závěru jsme veškeré síly soustředili do pokutového území, kam jsme posílali nakopávané balóny. Hosté se však dokázali ubránit a po vítězství 0:1 se dotáhli na Slovan v tabulce Gambrinus ligy na pouhý jeden bod.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): O utkání se mi nehovoří dobře, prohra před důležitým zápasem Evropské ligy mě mrzí. Začali jsme ale velmi špatně, zatímco Dukla byla velice aktivní. I díky nám měli mnoho šancí, které v první půli neproměnili. Paradoxně jsme vstoupili do druhé půle mnohem lépe, ovšem rychle jsme dostali gól. Na konci jsme si vytvořili tlak, ale neproměňovali jsme své příležitosti, což nás provází v posledních zápasech pravidelně. Doufám, že dotáhneme podzim do úspěšného konce a zbývající duely zvládneme.

Luboš Kozel (FK Dukla Praha): Jsem s výsledkem samozřejmě spokojen. Dokázali jsme zde vyhrát, což je téměř i více, než s čím jsme sem jeli. Dostávali jsme se do zajímavých příležitostí, je jen trochu škoda, že jsme už v první půli tradičně nedokázali vstřelit branku. Naštěstí se v úvodu druhého poločasu trefil parádní ranou Zbyněk Pospěch. Domácí následně zjednodušili hru, na závěr tam ještě přišel Jiří Pimpara a do pokutového území létala spousta centrů, vyrovnání viselo často na vlásku. Naštěstí v největší šanci přestřelil Dzon Delarge a utkání jsme dotáhli do úspěšného konce.