FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 0:0
15.10.2016

Slovan si po bezbrankové remíze s Duklou odváží z Julisky bod

Lukáš Michalík
Praha - Fotbalisty Slovanu čekal další důležitý ligový zápas. Trpišovského výběr se v rámci 10. kola představil na půdě pražské Dukly, která měla před utkáním v tabulce na kontě o tři body více než Slovan. V utkání mnoha zajímavých příležitostí na obou stranách nakonec branka nepadla. Největší příležitosti ke skórování měli po změně stran liberecký Breite a domácí Néstor, kteří nastřelili břevno. Obě mužstva si tak po remíze 0:0 připsala do tabulky po bodu.
10.kolo, sobota 15.10.2016, 17:00, Na Julisce
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
0:0
(0:0)
FK Dukla Praha: F. Rada – Kušnír, Štetina, Milošević, Bezpalec – Marek Hanousek, Čajić (78. Považanec), Daniel Tetour – Néstor Albiach, Beauguel (46. Juroška), Olayinka (68. Preisler).
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Karafiát, Bartošák – Sýkora (72. Folprecht), Breite – Bartl (83. Markovič), Ševčík, Vůch – Baroš (79. Komličenko).
ŽK: 65. Štětina - 33. Sýkora, 45. Baroš, 68. Breite. Rozhodčí: Zelinka – Pospíšil, Vitner. Hráči utkání: Filip Rada - Martin Dúbravka.
Diváci: 1631

V úvodu utkání se dvěma střeleckými pokusy prezentoval domácí Néstor. První pokus španělského fotbalisty mířil vysoko nad branku, po druhé útočník Dukly trefil z přímého kopu pouze dobře postavenou libereckou zeď. Slovan poprvé zahrozil na sklonku 20. minuty, kdy po přiťuknutí Sýkory levačkou tvrdě pálil Baroš. Jeho projektil domácí gólman Rada stačil vyrazit. Vzápětí zkoušel štěstí na druhé straně znovu Néstor, jeho křižná střela nakonec skončila vedle branky.

O vzrušení v šestnátce Dukly se následně postaral Bartl, jehož střelu levačkou Rada vyrazil na roh. Ve 25. minutě si na centr Néstora z levé strany naskočil na zadní tyči Hanousek, který hlavičkoval ve velice výhodné pozici, ale proti jeho pokusu zasáhl skvělým zákrokem Dúbravka. Z následného rohového kopu nebezpečně zakončoval Štětina, který hlavou jen těsně minul.

Velkou příležitost k otevření skóre měl Francouz Beauguel, ten po vybídnutí od Néstora sice dokázal překonat Dúbravku, toho však na brankové čáře zastoupil Karafiát a nebezpečí uhasil. Zanedlouho táhl útok domácích po levé straně znovu Beauguel. Po jeho centru se o efektní zakončení patou pokoušel Tetour, Dúbravka se však ani tentokrát nachytat nenechal.

Slovan se připomněl dalekonosným pokusem Breiteho, který Radovi nadělal potíže, ovšem dobíhající Baroš se nakonec k míči prodrat nedokázal. Před koncem prvního poločasu ještě ze střední vzdálenosti pálil Bezpalec, Dúbravka ale jeho přízemní pokus s poklidem kontroloval.

Druhý poločas odstartoval utaženou ránou Radim Breite, který z úctyhodné vzdálenosti orazítkoval břevno. V další šanci Pražanů se ocitl střídající Juroška, na jehož hlavu se snesl Tetourův oblouček a Dúbravka měl co dělat, aby nepříjemné zakončení stačil vyrazit. Na opačné straně zakončoval po centru Bartla útočník Baroš, ve skluzu ale trefil jen boční síť Radovy branky.

V 67. minutě protáhl brankáře Dukly povedenou střelou Vůch a před dobíhajícím Bartlem odklidil míč do zámezí Miloševič. Martina Dúbravku zase donutil střelou k pravé tyči k zákroku kapitán Dukly Hanousek. Poté zazvonilo břevno i na druhé straně. Brankovou konstrukci nastřelil velmi dobře hrající Néstor Albiach.

Do velké příležitosti se v závěrečné čtvrthodině řítil Bartl, který si obhodil Radu, ale následně nedokázal přesně zakončit či přihrát. V závěrečných minutách už se ani jedno z mužstev k nebezpečnému zakončení nedostalo, Slovan tak remizoval na půdě Dukly 0:0.

Jaroslav Hynek (Dukla Praha): Myslím, že jsme odehráli krásný a živý zápas. V prvních dvaceti minutách jsme byli o něco živější a přesnější v kombinaci. Pak se to do přestávky poměrně srovnalo a první poločas byl remízově zasloužený. Ve druhém poločase určitě ke konci bylo vidět, že Liberec má v noze tempo Evropské ligy a kvalitu. Nám tam už pak malinko docházely síly. Na šance to ale bylo vyrovnané, byl to remízový zápas. Liberec tam měl ale asi třikrát po nějaké delší době větší tlak u našeho pokutového území, nicméně my jsme to defenzivně zvládli velice dobře a tím pádem nám soupeř branku nevstřelil.

Jindřich Trpišovský (Slovan Liberec): Mám v sobě asi jediné zklamání, že nepadly branky. Jinak jsme sledovali zajímavé utkání se spoustou střel a možností na obou stranách. Když už to měla být remíza, mělo to skončit aspoň 2:2 nebo 3:3, aby padly nějaké branky a pro lidi to bylo zajímavé. S naším výkonem jsem ale spokojený. Až na prvních 20 minut jsme hráli ve velkém tempu a dokázali jsme v něm vydržet až do 90. minuty. Vytvořili jsme si šance, něco skončilo na břevně, něco nám tam vytáhl brankář Rada a některé situace jsme strašně špatně vyřešili. Vinou takové impotentnosti okolo pokutového území jsme se připravili o lepší výsledek, protože si troufnu říct, že jsme byli o maličko blíž vítězství než domácí. Ale tím to nechci snižovat, protože hráli také dobře.