FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Drážďany - FCSL 0:3
08.07.2017

Slovan si v přípravě připsal první výhru! Drážďanskému Dynamu nasázel tři branky

Jan Kousal
Oppach/Liberec - Čtvrtý zápas v přípravě na nadcházející sezónu 2017/2018 přinesl Slovanu Liberec první vítězství! V německém Oppachu si liberecké mužstvo, v sestavě i s novými posilami, poradilo s drážďanským Dynamem poměrem 3:0.
Oppach, sobota 8.7.2017, 15:00
SG Dynamo Drážďany SG Dynamo Drážďany
0:3
(0:1)
SG Dynamo Drážďany: Wiegers - Heise, Ballas (65. J. Müller), Gonther, Kreuzer (46. F. Müller) - Benatelli (46. Belay), Konrad, Lumpi (C) - Horvath (65. Hilßner), Röser, Berko (65. Möschl)
FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Knejzlík (40. Dramé) - Malinský, Breite, Kulhánek, Jelínek (50. Folprecht) - Potočný (75. Machuča), Pulkrab (60. Da Silva)
Branky: 8. Potočný, 70. Potočný (pen.), 86. Folprecht
Diváci: 2 627

Naše mužstvo se v Oppachu představilo i s nejčerstvějšími přírůstky rodícího se kádru pro nadcházející sezónu - Tomášem Malinským a Matějem Pulkrabem. S obměněnou jedenáctkou se Slovan velmi rychle ujal vedení, když ranou z hranice vápna překonal brankáře Wiegerse Roman Potočný.

Drážďanský celek hrozil spíše sporadicky a většina akcí byla zakončena střelou ze střední nebo velké vzdálenosti. Jednou dokonce přilétl balon do blízkosti Hladkého branky až z poloviny hřiště. Tento ani žádný další pokus však za zády našeho gólmana neskončil, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Liberec.

Ve druhém poločase se stav velmi dlouho neměnil. Po hodině hry však přišel na hřiště Wesley Da Silva. Brazilský fotbalista nahradil staronovou posilu Matěje Pulkraba a hned po deseti minutách pobytu na trávníku se postaral o pokutový kop. Exekuce se ujal Roman Potočný, který střelou na střed branky bezpečně proměnil.

Potočný byl při chuti, a dokonce útočil i na hattrick. Jeho volný přímý kop však skončil těsně nad břevnem drážďanské svatyně. Naši hráči však pokračovali v dobrém tempu a v 86. minutě byli odměněni za poctivé napadání třetí brankou. Trefil se Zdeněk Folprecht, jenž pohodlně uklidil balon do prázdné brány.

Slovan se tak s drážďanským Dynamem popasoval na jedničku a připsal si první vítězství v přípravě na sezónu 2017/2018. Další utkání čeká naše hráče už ve středu!