FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 3:1
08.11.2015

Slovan v Brně nebodoval, Zbrojovce podlehl 1:3

Brno - Po výhře v Groningenu neměli naši hráči příliš času k oslavám vítězství, už v neděli je totiž čekal další ligový zápas. Brno dokázalo v předchozím domácím duelu skolit Plzeň a dělalo si zálusk na další cenný skalp, Slovan však v pozměněné sestavě nechtěl dopustit žádné zaváhání. Po bojovném výkonu však nakonec odjížděl z jižní Moravy bez bodu.
13.kolo, neděle 8.11.2015, 18:00
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
3:1
(0:0)
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – R. Buchta, P. Buchta, Schuster (C), Lutonský – Vávra (60. Zavadil), Lacko (90. Jakub Šural), Michal Škoda, Chrien, Brigant (80. Frelih) – Řezníček.
FC Slovan Liberec: Koubek - Mudra, Švejdík, Pokorný, Sýkora - Pavelka (C), Sackey - Bartl (57. Josef Šural), Shala (77. Bakoš), Kerbr (64. Jefremov) - Rabušic.
Branky: 52. Chrien, 76. Řezníček, 90. Zavadil - 65. Rabušic. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Hock. ŽK: 40. Schuster, 86. Frelih - 56. Mudra, 70. Shala, 90+1. Sackey. Synot hráči utkání: Jakub Řezníček - Michael Rabušic.
Diváci: 4524

Domácí mohli velmi rychle udeřit. Už v první minutě odhlavičkoval Mudra centr z levé strany pouze k Tomáši Brigantovi, který okamžitě pálil, Tomáš Koubek však předvedl svou skvělou formu a balon vyrazil. O několik minut později zase po Škodově pobídce střílel Řezníček, ale jeho pokus zblokoval Sýkora. Slovan si na první velkou šanci počkal čtvrt hodiny. Tehdy se nedohodl obránce Buchta s brankářem Melichárkem, Rabušic vystihl malou domů a jeho zakončení musel gólman vyrazit na roh.

V následných minutách počet šancí trochu klesl, blízko gólu byl pouze Lacek, jehož přízemní střela však prolétla vedle branky. Slovan se na druhé straně snažil zahrozit z rohu, ale na brankáře Melichárka nevyzrál. Svůj cíl nenašel ani pokus Michaela Rabušice, který dopadl podobně, jako Lackova rána.

V dobré pozici se po půlhodině objevil Jan Mudra, který se probil po pravé straně a stanul až před gólmanem, ten však vyrazil jeho pokus na roh a z něj již naši hráči žádnou další příležitost nevytěžili. V závěru poločasu si ještě oba celky vytvořili ještě několik náznaků šancí, ale ke skórování ani jedna příležitost nevedla. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Úvod druhé půle vyšel opět lépe Brnu. Slabší okamžik si vybral Daniel Bartl, který nejprve na polovině špatně rozehrál balon. Zdálo se, že ho u branky po rychlém sprintu zpět vybojoval zpět, následně ho ale opět namazal soupeři, následovala přihrávka před branku a Michal Škoda střílel zcela osamocen před Koubkem, fantom v naší brance však inkasovat odmítl. O dvě minuty později už ale ani on nemohl gólu zabránit.

Po rohovém kopu následoval zmatek v obraně, k míči se na hranici vápna dostal Martin Chrien a přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Slovan mohl rychle odpovědět, když po rohu hlavičkoval Rabušic a Melichárkovi spadl míč po souboji se Švejdíkem až do branky, ale sudí posoudil Švejdíkův atak jako nedovolený a gól neuznal.

Slovan musel zabrat, přišlo tedy také střídání a do hry zamířil Josef Šural. Ten krátce po příchodu našel kolmicí Michaela Rabušice, ten ale tváří v tvář brankáři levačkou těsně minul branku. O chvíli později našel Švejdík pěkným centrem Sýkoru, ten ale ve vápně vystřelit nestihl. Až poté se naši hráči mohli radovat. Po rychlém kontru dostal Michael Rabušic přesný pas do běhu, dostal se až do vápna a pumelicí k přední tyči nedal brankáři šanci.

A mohlo být ještě lépe. O chvíli později se po Mudrově skvělém přízemním centru prosadil Herolind Shala, ale rozhodčí pro velmi diskutabilní ofsajd branku tentokrát neuznal. Albánský záložník se navíc neodpustil komentář směrem k sudímu a viděl čtvrtou žlutou kartu v tomto ročníku. O to víc musela tato situace naše hráče mrzet, když se o pět minut později prosadil k odraženému míči Jakub Řezníček a ten zblízka propálil gólmana Koubka.

Naši hráči se snažili znovu vyrovnat a vytvořili si značný tlak. Nejblíže byl v závěru Josef Šural, jeho střelu ale Melichárek vyrazil a nakonec přišel rychlý protiútok Brna. Řezníček se po tvrdém souboji se Švejdíkem uvolnil a zatímco náš stoper zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku, upaloval směrem k brance v úniku dva na nulu. Míč přichystal na kopačku Pavlu Zavadilovi a ten před prázdnou bránou nezaváhal.

Na to již Slovan zareagovat nedokázal a nakonec tak odjížděl z Brna poražen 1:3.

Václav Kotal (trenér Brna): Měli jsme obrovské problémy dát dohromady sestavu. Máme spoustu zraněných a nemocných. Museli jsme na dvou místech v obraně sáhnout ke změnám za nemocného Malíka a vykartovaného Košťála. Jsem rád, že se nám v kombinační hře tak kvalitního soupeře podařilo porazit. Kdybychom byli schopni už v prvním poločase dohrát brankové situace, které jsme řešili zbrkle, tak jsme mohli získat už dříve rozhodující náskok. Liberec po vyrovnání chtěl vyhrát, otevřel nám prostor k protiútokům. Což se nám zásluhou Řezníčka a Zavadila podařilo zužitkovat.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): Po návratu z Evropy jsme spadli do tvrdé české reality. Po všech stránkách. Jsem naštvaný na všechno, dnešní den se nám nepovedl. Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Brno bylo deset minut útočnější, první poločas neměl moc fotbalovou kvalitu. Byl to boj, snažili jsme se dobývat branku domácích, hráli jsme však pomalu. Ve druhém poločase jsme inkasovali branku po naší nedůslednosti. Nebyly nám potom uznány dvě branky, mám na to jiný názor, je to však realita. Po divné situaci jsme dostali druhou branku. Prohráli jsme díky našemu nepříliš důslednému výkonu ve všech fázích a agresivnímu výkonu Brna.