FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 1:2
16.09.2017

Slovan v Brně uhájil hubený náskok, bodový zisk vystřelil efektně Potočný

Jan Kousal
Brno/Liberec - HET liga pro naše hráče pokračovala zápasem 7. kola, ke kterému svěřenci Jindřicha Trpišovského vyrazili do Brna. Slovan se bleskově ujal vedení, které ve druhém poločase na chvíli pustil. Krásnou trefou ale rozhodl o libereckém triumfu Roman Potočný.
7.kolo, sobota 16.9.2017, 17:00
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
1:2
(0:1)
FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský (77. Přichystal) – Polák, Sedlák – Juhar (46. Fortes), T. Pilík, Lutonský – Koné (46. Michal Škoda)
FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný (90+2. Kulhánek) - Coufal (C), Folprecht, Breite, Voltr (59. Kerbr), Ševčík - Pulkrab (80. Hybš)
Branky: 65. Fortes - 8. Kijanskas (vla.), 71. Potočný. ŽK:Polák, Vraštil - Mikula, Breite, Karafiát, Potočný.Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.
Diváci: 3018

V zahajovací jedenáctce Jindřicha Trpišovského udivil především Roman Potočný na pozici levého beka, kde šestadvacetiletý hráč nastoupil poprvé od úspěšného experimentu v Mladé Boleslavi.

Začátek snad ani nemohl vyjít lépe. V 8. minutě Ševčík poslal do pokutového území skákavý centr z levé strany, který si do vlastní brány velmi nešťastně srazil Litevec ve službách Brna Tadas Kijanskas. Slovan tak díky neúmyslnému zásahu domácího stopera bleskově získal náskok.

Reakce Brna mohla být téměř okamžitá. Na Pílíkův centr hlavou těsně nedosáhl Breite, a tak se balon dostal do vápna k nikým nehlídanému Vraštilovi. Tomu už čelil jen brankář Hladký, který se ale v klíčový okamžik vytáhl a skvělým zákrokem obrovskou příležitost zneškodnil.

Zbrojovka však měla i namále, když nechybělo moc k druhému vlastnímu gólu Kijanskase. Melichárek s velkou porcí štěstí další nešťastný zásah litevského beka dokázal eliminovat. Stejně tak nepustil za svá záda ani další z pokusů našich hráčů, a tak se šlo do šaten za příznivého stavu 1:0 pro Liberec.

Brňané v poločase reagovali na nepříznivý vývoj dvojím střídáním a najednou bylo před bránou Hladkého rušněji a rušněji. Nejprve pálil těsně vedle velezkušený Jan Polák a krátce po něm hlavičkoval do náruče našeho gólmana Tomáš Jablonský.

Po hodině hry už ale domácí tribuny jásaly. Škoda pustil balon Pilíkovi, který ho ještě posunul do běhu střídajícímu Alvinu Fortesovi, jenž nekompromisní ranou na zadní tyč vyrovnal. A mohlo být i hůř! V další tutovce Zbrojovky ale Michal Škoda selhal v souboji s Václavem Hladkým.

Naši hráči ale bojovali dál a byli odměněni! Folprecht nabil Romanu Potočnému, který se prosadil nádhernou střelou přes domácího obránce. Mohlo to být i 3:1, ale další pokus namlsaného Potočného skončil jen na tyči.

Víc podstatného už se v Brně nestalo, naši hráči tak hubený náskok uhájili a z jihu Moravy si odvezli velmi vítané tři body!