FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 1:1
11.04.2015

Slovan veze z Mladé Boleslavi bod a těsně odskočil soupeřům v boji o záchranu

Mladá Boleslav - V nedaleké Mladé Boleslavi se náš tým v sobotu 11. dubna představil v rámci 23. kola Synot ligy. Svěřenci trenéra Vavrušky měli jasný cíl, upevnit si pozici zajišťující záchranu, v cestě jim ovšem stál čtvrtý celek tabulky. Nakonec si ze středních Čech odvezl Slovan jeden bod za remízu 1:1.
23.kolo, sobota 11.4.2015, 16:00
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
1:1
(0:1)
FK Mladá Boleslav: Hruška (C) – Bořil, Navrátil, Koch, Končal – Ščuk, Štohanzl (46. Ďuriš) – Zahustel, Vacek (84. Magera), Skalák – Wágner.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Sus, Pimpara, Pokorný, Fleišman (C) – Soungole, Obročník (23. Bakoš) – Delarge, Šural, Breznaník (60. Hadaščok) – Luckassen (90. Moustapha).
Branky: 59. Ščuk - 4. Luckassen. ŽK: 62. Skalák - 44. Bakoš, 72. Šural, 79. Fleišman. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Jiřík. Synot Hráči utkání: Jasmin Ščuk - Kevin Luckassen.
Diváci: 3230

Vstup do utkání vyšel Slovanu parádně. Od první minuty byl aktivnějším týmem a brzy přišla zasloužená odměna. Po pohledné akci vysunul Šural Breznaníka, ten z první naservíroval balon před branku a tam zcela osamocený Kevin Luckassen poslal náš tým v netradičních oranžových dresech do vedení.

Rychlý gól evidentně domácí zaskočil a ti měli v následujících minutách problém hledat recept na defenzivu Slovanu. Nebezpečně si počínal Skalák, kterému se otevírala cesta k brance, bezchybným zákrokem ho ale zastavil Pimpara. Náš tým mohl hrát s mnohem větším klidem na kopačkách a po vzoru předchozího duelu s Brnem se snažil prezentovat jednoduchou přímočarou hrou.

Jedinou komplikací úvodu utkání tak bylo zranění Michala Obročníka, kterého ve 23. minutě nahradil na trávníku Marek Bakoš, což zároveň znamenalo také několik změn v našem rozestavení. O několik okamžiků později se zrodila podobná akce, která přinesla první branku, tentokrát ale Luckassen zakončit nedokázal. Zahrozit mohli také Středočeši, po Skalákově standardní situaci však Navrátil hlavičkoval vysoko nad.

Také další mladoboleslavský přímý kop přinesl nebezpečí. Na Skalákův centr si vyskočil Ščuk, kterého nepohlídal Martin Sus, a musel se tak poprvé významněji předvést Lukáš Hroššo, který vyrazil míč na roh. A znovu po standardní situaci balon sice rychle opustil pokutové území, zde ale prudce pálil Štohanzl a jen těsně minul Hroššovu bránu.

S blížícím se závěrem první půle mohl náš tým přidat druhou branku. Po precizním rohovém kopu Michala Breznaníka hlavičkoval Lukáš Pokorný, proti němu se ovšem vyznamenal Aleš Hruška. Na konci úvodní pětačtyřicetiminutovky zahrával Skalák standardní situaci z těsně za velkým vápnem, ale minul, do kabin se tak šlo za těsného vedení Slovanu 1:0.

Také vstup do druhého poločasu mohl našim hráčům přinést rychlou branku. ve 49. minutě totiž centr Breznaníka doletěl až k Delargovi a ten bez přípravy střílel, jeho lehký pokus ale Hruška bez potíží chytil. O chvíli později zase po rohovém kopu z úhlu pálil Šural, ani on ale Hrušku nepřekonal. Na druhé straně to hlavou zkusil Zahustel, Hroššo ale skryl balon v náruči.

Po hodině hry však přišlo vyrovnání. Po odrazu se k ráně z první dostal na hranici velkého vápna Jasmin Ščuk a v době, kdy zrovna Slovan hrál v deseti po zranění Breznaníka, přesnou ranou srovnal na 1:1. Vrátit vedení mohl našemu týmu Šural, jeho střela ale mířila těsně vedle.

Také Mladá Boleslav se mohla poprvé v zápase dostat do vedení. Po Soungoleho faulu totiž Skalák znovu zahrával přímý kop těsně z hranice velkého vápna, ale tentokrát pálil pouze do zdi. Jak se ovšem postupně blížil konec, hra se postupně zklidnila a ani jeden z týmů se nechtěl pouštět do zbytečného rizika.

Další nebezpečí ze strany Středočechů přišlo po další standardní situaci. Končalův přímý kop tečoval Fleišman a za zadní tyčí se k zakončení tlačil navrátil, z velkého úhlu ale minul. Na druhé straně se zase zjevil ve vápně Martin Sus a zakončoval na zadní tyč, také on ale pálil těsně vedle.

Velké závary na obou stranách přinesla 88. minuta. Nejprve po hlavičce Wágnera vykopl míč doslova z brankové čáry Josef Šural, na druhé straně zase po protiútoku utekl v dobré pozici míč Delargovi. Více ohrožení ani jedné z branek už zbytek zápasu nepřinesl a Slovan se tak rozešel s Mladou Boleslaví smírně 1:1.

Karel Jarolím (FK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili katastrofálně. Koledovali jsme si, pouštěli soupeře do šancí a inkasovali. Podepsalo se to na nás víc, než bych věřil. Nebyli jsme schopní si přihrát. Do druhé půle jsme to přeskládali, na hřiště se dostal Ďuriš a dostali jsme se do hry. Vyrovnali jsme, ale navíc jsme se nezmohli, remíza je spravedlivá. I když jsme tam na konci měli velkou šanci, kdy to liberecký hráč vykopával z čáry. Zřejmě se na nás podepsala vysoká porážka z Teplic z minulého týdne (0:5).

David Vavruška (FC Slovan Liberec): Utkání ovlivnila naše rychlá branka. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a gól byl příjemný. Nehrajeme nádherný zápasy, ale byla tam obětavost a nasazení. Už jsme snad pochopili, o co tady jde, že hrajeme o záchranu. Boleslav byla silnější na míči, ale na šance a zajímavé situace v pokutovém území jsme podle mého názoru byli lepší. Je to bod z Boleslavi, to je strašně horká půda, takže bod s cenou zlata. Pokud to na konci bude stačit k záchraně a zjistíme, že nám tenhle bod pomohl, tak potom bude na to zlato razítko.