FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:1
17.10.2015

Slovan veze z Olomouce bod za remízu 1:1. O jedinou branku se postaral Kerbr

Jakub Martínek
Olomouc/Liberec - Po reprezentační pauze se opět o slovo přihlásila česká Synot liga. Slovan navštívil v 10. kole hřiště Sigmy Olomouc, kde chtěl navázat na dobré ligové výsledky. Začátek ale měli lepší Hanáci, kteří se dostali do vedení po brance Housky. První poločas už branku nepřinesl, i když domácí od ni nebyli příliš daleko. Konečnou podobu výsledku zajistil v padesáté minutě Kerbr, který upravil na konečných 1:1.
10.kolo, sobota 17.10.2015, 17:00, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:1
(1:0)
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála, Radaković, Hubník (17. Rajnoch), Vepřek – Petr (78. Navrátil), Ordoš "C", Cana, Moulis, Houska – Vašíček (62. Chorý).
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Kerbr (78. Mudra) - Pavelka "C", Folprecht - Jefremov, Shala (67. Bartl), Šural - Bakoš (85. Luckassen).
Branky: 21. Houska - 50. Kerbr. ŽK: 45. Rajnoch, 52. Hála, 66. Cana - 64. Shala, 79. Šural. Rozhodčí: Paták - Mokrush, Ratajová. Synot hráč utkání: David Houska - Milan Kerbr.
Diváci: 3723

Oba celky do utkání vlétly hodně svižně a od prvních minut byla k vidění velmi útočná podívaná. Nejdříve se před brankou Olomouce marně po balonu natahoval Kerbr, který se k hlavičce neprotlačil. Na druhé straně hřiště se zase hned ve třetí minutě dostal do zakončení útočník Vašíček, ten ale napálil balon pouze do boční sítě.

Na první větší příležitost čekal náš tým pouze osm minut. Coufal se šikovně protáhl podél pravé postranní lajny až do pokutového území a balon naservíroval do dobré pozice Bakošovi. Tomu ale střela z první vůbec nesedla a skončila jen nad Buchtovou brankou. Domácí o sobě poprvé nebezpečněji dali vědět až ve dvacáté první minutě a hned z toho byla úvodní branka. David Houska se na hranici šestnáctky zbavil obránce, balon si přehodil na levou nohou a nechytatelnou ranou do šibenice otevřel skóre utkání.

Ještě hůře to pro Slovan mohlo vypadat ve dvacáté šesté minutě. Rychlé přečíslení Sigmy vyústilo až v zakončení Moulise, který ale z penaltového prostoru jen trestuhodně přestřelil libereckou svatyni. A jen o chvilku později se k hlavičce na malém vápně protlačil domácí dlouhán Ordoš. Ten ale poslal balon jen těsně vedle.

Svěřenci trenéra Trpišovského byli po inkasované brance jako opaření a tak do další velké šance do dostali domácí fotbalisté. Hála si ve třicáté páté minutě úspěšně narazil s Vašíčkem a zpoza vápna vypálil. Gólman Koubek musel předvést pohotový zákrok, aby balon vyškrábl mimo tři tyče. Hanáci se navíc šest minut před koncem prvního poločasu dožadovali penalty. Po pádu Housky v pokutovém území, ale zůstala píšťalka hlavního rozhodčího němá.

Liberečtí byli sice v závěru prvního dějství aktivnější. Na změně skóre už se to ale nijak nepodepsalo. Domácí Olomouc si poslední minutky bez problémů pohlídala a naše hráče do nějaké příležitosti nepustila. Lepší vstup do druhého poločasu měla domácí Sigma, která ale své šance neproměnila a tak Slovan v padesáté minutě odpověděl vyrovnávací brankou. Po rohu Šurala se balon objevil až na zadní tyči, kde jej do brány dotlačil Milan Kerbr.

Vyrovnávací branka náš tým hodně povzbudila. Šural se v padesáté sedmé minutě opřel do balonu a snažil se technickou střelou překonat gólmana Buchtu. Ten ale pohotovým zákrokem míč vytěsnil na rohový kop. Slovan následně převzal iniciativu a aktivní hrou se snažil dostat do další gólové šance. Ta přišla v sedmdesáté minutě, kdy dostal ideální přihrávku za obranu Bakoš a tvrdou ranou orazítkoval tyč domácí branky.

V samotném závěru mohl výhru na stranu Olomouce strhnout domácí Moulis, který se zjevil před Koubkem. Ten ale vytáhl parádní zákrok a nohou vyrazil míč mimo branku. Slovan měl v nastaveném čase výhodu o jednoho muže navíc, díky zranění Chorého a vyčerpané možnosti střídání. Ani to už ale na remízovém výsledku nic nezměnilo.

Leoš Kalvoda (Sigma Olomouc): Dnes klukům nemůžu nic vyčíst, odehráli kvalitní utkání, hlavně v první půli, tam jsme měli vést více než o gól. O tom fotbal je, šance jsme nedali, soupeř nás potrestal. Nevím, jak branka vyrovnávací padla, prý to tam nějak dokopali. Bohužel, když neproměníme šance, nemůžeme vyhrávat. To mě mrzí, protože dnes jsme na to měli. Po vyrovnávací brance jsme se asi začali obávat o výsledek a Liberec nás přehrával. Roman Hubník je na pozorování do zítřka v nemocnici, ale nemělo by to být nic vážného.

Jindřich Trpišovský (Slovan Liberec): Utkání bylo dnem otevřených dveří. Spokojení byli asi fanoušci, kdyby Sigma vyhrála, tak asi nejvíce domácí. Bylo to nahoru dolů, skvělý fotbal v tempu. V úvodních patnácti minutách jsme Sigmu zamkli, měli jsme pohyb a tři šance, které jsme ale prováhali. Pak se zranil nejlepší hráč domácích Hubník a to domácí paradoxně nastartovalo. My jsme přestali hrát, ztráceli jsme míče, Sigma sbírala odražené míče ve středu hřiště. První půli jsme přežili díky Koubkovi a tomu, že nás soupeř nepotrestal. Byl to z naší strany netýmový výkon a my jsme plivnuli na vše, co jsme v sezoně zatím dokázali. Ve druhé části jsme začali stejně, opět to bylo špatné, přežili jsme další šance Olomouce, pak jsme si pomohli standardkou a od té doby se náš výkon o dost zlepšil. Ale situace jsme neřešili dobře, v závěru to zazdil Luckassen, ale zase jsme přešili šanci domácích o minutu později. Jeli jsme sem vyhrát, ale jsme rádi za bod.