FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 2:2
22.11.2014

Slovan vybojoval v duelu s Jihlavou alespoň bod

Liberec - V posledním domácím utkání se Slovan představil proti Jihlavě. Po většinu utkání sice prohrával, díky skvělému závěru ale dokázal stáhnout dvoubrankové manko a připsal si tak do tabulky alespoň jeden velmi cenný bod.
15.kolo, sobota 22.11.2014, 17:00
2:2
(0:1)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Kolář – Mudra, Karišik, Sackey, Fleišman – Obročník (75. Hamuľak), M. Jarolím (46. Luckassen) – Delarge, Ďubek, Kolár (58. Hadaščok) – Šural (C).
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Vaculík (C) (36. Marek), Krejčí, Kryštůfek, Hybš – Kučera, Jánoš – Fulnek, Harba, Kukoľ (53. Masopust) – Mešanović (80. Tlustý).
Branky: 77. Šural, 90. Hadaščok - 11. Kučera, 55. Mešanović. ŽK: 15. Obročník, 41. Mudra, 68. Hadaščok, 84. Karišik, 90. Luckassen - 37. Kukoľ, 69. Jánoš, 84. Krejčí. Rozhodčí: Kovařík – Moláček, Štěrba.
Diváci: 3467

Úvod utkání příliš akce nenabídl, oba týmy hrály na jistotu a nikam se nehnaly. První vzruch kolem hostující brány nabídla až individuální chyba jihlavského kapitána Vaculíka, míč vybojoval Josef Šural a místo přihrávky volil zakončení, to ale Hanušovi příliš problémů nenadělalo. O chvíli později ale přišla pohroma na druhé straně. Slabší rána Tomáše Kučery na klouzavém terénu překvapila gólmana Koláře a balon mu náručí prošel až do branky, hosté se tedy velmi lacino ujali vedení.

Inkasovaná branka náš tým evidentně zaskočila, hráči si dlouho nemohli vytvořit zajímavější příležitost. Hrozila tedy opět Jihlava. Kukoĺův centr nebezpečně směřoval do pokutového území, kde čekali dva jeho spoluhráči, navrátilec po zranění Isaac Sackey ale dokázal na poslední chvíli míč odhlavičkovat do bezpečí.

S přibývajícím časem se sice Slovan dostával mnohem více k balonu a snažil se ohrozit branku soupeře, přihrávkám ale chyběla přesnost. Nebezpečně vypadal Jarolímův rohový kop po pětatřiceti minutách hry, míč ale žádný z hráčů v modrém nezasáhl a ten tak pouze neškodně proletěl skrz celé malé vápno. Ještě nadějněji působila povedená individuální akce Mudry, který hledal ve vápně Delarge, ten se ale na míč nenatáhl. Do kabin tedy odcházeli spokojenější hosté.

V úvodu druhé půle se naši hráči pokusili skóre korigovat, neuspěla ani rána Jiřího Fleišmana z velké dálky. A hosté znovu trestali. Nejprve se sice dvakrát zaskvěl Ondra Kolář, když zlikvidoval velké šance Fulneka a Mešanoviće, po následném rohovém kopu už na zakončení Murise Mešanoviće neměl šanci dosáhnout a vedení Jihlavy bylo náhle dvoubrankové. Odpovědět mohl okamžitě Šural, jeho jedovatá střela mířila těsně vedle.

Tempo hry stoupalo, Slovan totiž potřeboval nutně útočit a hosté využívali otevřené obrany. Po pohledné kombinaci pálil Ďubek těsně vedle, na druhé straně zase sprintoval mezi stopery Haris Harba, množstvím kliček si ale situaci zkomplikoval a akci si vlastní nešikovností překazil.

Tlak našeho týmu se stupňoval a šancí přibývalo, docházelo ale k mnoha chybám v koncovce. Po odrazu v šestnáctce se otevřela obrovská příležitost pro Ďubeka, ten se ale šance zalekl a zakončit nedokázal. Takřka z protiútoku zase upaloval sám na brankáře Harba, Kolář ale jeho úmysly přečetl a míč vyrazil. Následně střílel z hranice šestnáctky Delarge, ale minul.

O chvíli později už ale mohli naši hráči slavit. Dzon Delarge proběhl po Kolářově rozehrávce téměř celým hřištěm, nabil Josefu Šuralovi a ten ve skvělé pozici nezaváhal. Vstřelený gól vlil všem novou krev do žil a Slovan byl rázem prakticky jediným týmem na hřišti, vyrovnávací branka ale ne a ne přijít. V 84. minutě vypukla u severní tribuna potyčka mezi několika hráči, rozhodčí ji ale řešil pouze žlutými kartami pro Karišika a Krejčího, jejichž souboj celou situaci vyvolal.

Tři minuty před koncem mohl roli střelce zopakovat Šural, tentokrát ale ztroskotal na zákroku Hanuše a druhý pokus pouze minul branku. Hostům stačilo důsledně bránit a držet míč, čas tedy našim hráčům utíkal velmi rychle. Po narážečce s Luckassenem mohl vyrovnat Delarge, jeho střela ale olízla tyč a skončila v zámezí. Nakonec ale na stadionu mohla vypuknout radost. Po skrumáži v pokutovém území se míč odrazil k Vojtěchu Hadaščokovi a ten ze stoprocentní šance vyrovnal. I přes snahu na obou stranách už se skóre znovu neměnilo a Slovan tak vybojoval proti Jihlavě alespoň bod za remízu 2:2.

Samuel Slovák (trenér FC Slovan Liberec): Viděli jsme utkání, které bylo pro diváka zajímavé. V prvním poločase jsme nehráli dobře a dostali jsme laciný gól. Důležitost utkání nás dostala trochu do křeče, hráči jednoduše trochu ztratili pohodu, která je nepochybně potřebná na to, aby se technické věci dělaly dobře. Ve druhém poločase jsme dostali laciný gól z rohu, pak jsme to naší bojovností malinko dohnali. Druhý poločas byl z naší strany takový emotivní, hráči zapomněli na křeč a začali hrát takový fotbal, který se má hrát. Nakonec jsme uhráli aspoň bod, i když jsme samozřejmě chtěli vyhrát.

Josef Jinoch (sportovní manažer FC Vysočina Jihlava): Jsem rád, že jsem se vrátil zpět do Liberce. Utkání jsme zvládli, jsme rádi za bod, který je pro nás důležitý. Na druhou stranu jsme i zklamaní, neboť jsme dneska měli na víc. Za stavu 2:0 a 2:1 jsme měli několik šancí utkání rozhodnout, což se nám nepodařilo. V závěru jsme se dostali pod enormní tlak domácích a inkasovali jsme gól. Největším problémem oproti minulým zápasům bylo, že se nám dnes nedařilo proměňovat brejkové šance. Kvůli tomu jsme si neodvezli tři body.