FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 3:2
04.08.2012

Slovan zvládl brankovou přetahovanou lépe. Duklu potopil Šuralův hattrick!

Lukáš Šonský
L I B E R E C - Fotbalisté Slovanu si v Gambrinus lize připsali další vítězství. Po výhře v Příbrami zdolali na svém trávníku pražskou Duklu. V pohledném zápase dvakrát prohrávali, nakonec ale uspěli po výsledku 3:2.
2.kolo, sobota 4.8.2012, 18:00, U Nisy
3:2
(0:1)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Bičík – Liulka, Kelič, Karišik, Fleišman (88. Souza) – Vácha, Bosančič (40. Morozenko), Janů, Breznaník – Blažek (80. Musiol), Šural.
FK Dukla Praha: Rada – Hašek, Vorel, Božič, Vrzal – Malý, Svatonský (59. Engelmann), Gedeon, Borek, Berger (82. Kalouda) – Přeučil (71. Pospěch).
Branky: 47., 60. a 80. Šural – 37. Hašek, 51. Malý. ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Rozhodčí: Matějek – Peřina, Paták.
Diváci: 4232

Fotbalisté Slovanu nemohli spoléhat na kreativitu Jiřího Štajnera, který je hospitalizován s lehkou plicní embolií. Čerstvé informace mluví o tom, že Štajnerova léčba bude trvat tři měsíce.

Úvod zápasu nabídl opatrnou podívanou. Dukla měla mírnou převahu, ale vážnější příležitost si nevytvořila. První vzruch na hrací ploše přinesla střela Bosančiče, kterou hostující strážce svatyně vyškrábl na rohový kop.

Náš tým od této chvíle začal diktoval tempo hry. Za obranou soupeře číhal Šural, jenž se nakonec dostal k zakončení ve skluzu. Míč však mezi tři tyče nemířil. Z ničeho nic mohlo naopak udeřit na opačné straně, když při rozehrávce zaváhal Liulka. K laciné brance se málem dostal Přeučil, ale z velkého úhlu už nezakončil přesně.

Bičík lovil balon ze své sítě až v sedmatřicáté minutě. Hosté zahrávali přímý kop nakrátko, Berger posunul míč Pavlu Haškovi, jenž napřáhl z hranice šestnáctky. Střelu ještě tečoval někdo v klubku hráčů před brankářem, kulatý nesmysl se otřel o pravou tyč a zaplul za brankovou čáru – 0:1.

Naši hráči si připravili odpověď v úvodu druhé půle. Centr Janů zprava ještě Vácha nezasáhl, prosadil se až na zadní tyči číhající Josef Šural. Prudkou střelou z bezprostřední blízkosti nedal Radovi šanci.

Ovšem v jednapadesáté minutě bylo zase všechno jinak. Vedení zpět na stranu svého celku strhl Petr Malý. Zahrál přímý kop z dvaceti metrů a zakončil neomylně. Míč přišpendlil pod břevno – 1:2.

Druhá polovina zápasu nabídla nadprůměrně atraktivní podívanou plnou šancí. Vácha trefil tvrdou ranou tyč, přesněji mířil až Josef Šural. V šestnáctce přeskočil svého strážce a hlavou trkl míč do Radovy sítě podruhé – 2:2.

Slovan byl lepším týmem. Slibně pálil Breznaník, jehož spoluhráč vybídl k prudké střele z dálky. Ochozy znovu zaburácely deset minut před koncem základní hrací doby. Josef Šural zkompletoval hattrick! Odraženou střelu pohodlně doťukl za ležícího brankáře – 3:2.

Domácí ovšem málem v závěru opět inkasovali, přestože hrál soupeř po vyloučení Malého v posledních minutách o deseti. Pospěch se dostal k úplně volnému míči na pravé straně pokutového území. Bez váhání vypálil, Bičík byl již překonán. Libereckého gólmana ale zastoupil na brankové čáře stojící Vácha.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): "Věřím, že to bylo pohledné utkání, které se muselo divákům líbit. Jsem velmi spokojen s naším výkonem ve druhém poločase. Soupeře jsme tlačili a podařilo se nám dvakrát otočit vývoj zápasu. Šural hrál velmi dobře a korunoval svůj výkon třemi góly. Doufám, že mu to pomůže a nakopne k dalším skvělým výsledkům. Tým sužují některá zranění a jsem rád, že to mladí kluci, kteří nastoupili, zvládli. Ať už to byl právě Šural nebo Morozenko, který musel nahradit Bosančiče, jenž se před koncem první půle zranil. Určitě nás dnešní výhra povzbudila ať už do středeční odvety nebo do dalších ligových zápasů."

Luboš Kozel (FK Dukla Praha): "Jsem zklamaný, že odjíždíme bez bodů. Liberec trápí některá zranění a má nabitý program, čehož jsme chtěli využít. Výkon v prvním poločase byl z naší strany dobrý. Domácí jsme nepouštěli do žádných větších šancí a kontrolovali jsme hru. Navíc se nám podařilo před koncem vstřelit branku. Bohužel nám vedení dlouho nevydrželo a hned po změně stran jsme inkasovali. Po druhém našem gólu se hra otevřela a Liberec začal stupňovat tlak. Znovu jsme inkasovali a navíc se nechali zbytečně vyloučit. S náší hrou jsem byl ale spokojen. Kdyby skončil zápas remízou, tak byl bych ještě spokojenější."