FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 3:0
31.07.2016

Slovanu nevyšel úvod ligového ročníku. V Mladé Boleslavi prohrál o tři branky

Mladá Boleslav - libereckým fotbalistům se nepovedl napodobit úspěch z předkola Evropské ligy proti Admiře a v úvodním kole české nejvyšší soutěže prohráli svěřenci trenéra Trpišovského na půdě Mladé Boleslavi. Utkání bylo v jasné režii soupeře, za kterého se třemi góly blýskl útočník Chramosta. Slovan si nedokázal vytvořit žádnou větší šanci na skórování a odjíždí tak s prázdnou zcela zaslouženě.
1.kolo, neděle 31.7.2016, 16:30, Adidas Arena
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
3:0
(1:0)
FK Mladá Boleslav: Diviš – Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman – Jánoš, J. Rada – M. Vukadinovič, Magera (C)(81. Takács), Kalabiška – Chramosta (76. Mebrahtu).
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Nitrianský, Hovorka, Karafiát, Bartošák – Navrátil, Ševčík (59. Komličenko), Folprecht, Breite (74. Sýkora) – Baroš (C)(67. Lesniak), Hadaščok.
Branky: 9., 53. a 60. Chramosta. ŽK: 80. Folpercht. Rozhodčí: Ardeleánu – Blažej, Kubr.
Diváci: 4177

Hned šest změn udělal trenér Jindřich Trpišovský oproti utkání Evropské ligy proti Admiře a tak se od úvodních minut objevil na mladoboleslavském trávníku třeba Nitrianský, Karafiát, Bartošák, Navrátil nebo Hadaščok. Kapitánskou pásku si protentokrát navlékl na levou ruku Milan Baroš, který právě ve městě automobilů minulý rok působil.

Opatrný úvod utkání neměl v Mladé Boleslavi dlouhého trvání. Skóre na světelné tabuli se totiž měnilo již po devíti odehraných minutách. Nedůrazné počínání liberecké obrany potrestal Jan Chramosta, který využil odraženého balonu a z malého vápna uklidil míč přesně pod horní tyč liberecké branky. S rychlou odpovědí mohl o pár minut později přispěchat Navrátil. Jeho rána zpoza vápna ale byla hodně nepřesná.

Po úvodní brance sledovali diváci poměrně nudnou část hry, která se odehrávala převážně ve středu hřiště. Poklidné vody před brankou Diviše rozčeřil až ve dvacáté deváté minutě Navrátil, který si šikovně narazil s Folprechtem. Následný přízemní centr však nikdo v modrém dresu do branky neusměrnil. Ve třicáté druhé minutě o sobě dali znovu vědět domácí. Radův kroucený centr skončil až na hlavě Hůlky, který ale v dobré pozici jen trestuhodně branku minul.

Zbývající minuty prvního dějství už žádnou zajímavější šanci nenabídly. Vstup do nového ligového ročníku tak vyšel lépe svěřencům trenéra Jarolíma, kteří odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem. Lepší vstup do druhého poločasu měla domácí Mladá Boleslav. Osm minut po změně stran totiž Rada ideálně uvolnil osamoceného Jana Chramostu, který přesným zakončením poslal svůj tým do dvougólového vedení.

To ale nebylo od boleslavského forwarda zdaleka vše. Přesně po hodně hry se totiž Jan Chramosta dočkal i třetí branky, která byla na rozdíl od těch předchozích asi tou úplně nejlehčí. Vukadinovič totiž pláchl po pravé straně a poté přesnou přihrávku skrz celé vápno nabídl jedinému mladoboleslavskému střelci balon na "zlatém podnose".

Další slabší chvilku si naše obrana vybrala v šedesáté sedmé minutě, kdy opět nechala utéct Chramostu. Ten se dostal do samostatného úniku na gólmana Dúbravku, který ale včasným výběhem zmenšil třígólovému střelci úhel a o čtvrtý přesný zásah ho připravil.

Středočeši si už závěr v poklidu pohlídali a s míčem na kopačkách utkání také dohráli. Slovan bohužel nedokázal zopakovat výkon ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy a z Mladé Boleslavi odjel po zásluze bez bodu. Možnost reparátu budou mít naši hráči již ve středu od 18:00, kdy na stadionu U Nisy hostí v odvetě rakouskou Admiru.

Karel Jarolím (FK Mladá Boleslav): "Pro nás důležitý zápas i výsledek, zvláště po nepovedeném čtvrtku v Makedonii. Dnes jsme byli efektivní, pomohlo nám brzké vedení a nebyli jsme pod takovým tlakem. Zkraje poločasu to rozhodla druhá branka, pak jsme měli zápas pod kontrolou, navíc jsme přidali třetí branku a měli jsme další šance. Jsem spokojený, Liberci jsme měli co vracet za minulou sezonou, kdy jsme s ním přišli o třetí místo. Věřím, že nám to před odvetou s Tetovem pomůže. Mám radost z toho, že se chytil Chramosta, a věřím, že mu apetit vydrží a že se trefí i ve čtvrtek."

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): "Za mě zklamání výsledkově i výkonem. Boleslav vyhrála naprosto zaslouženě. Kdybychom tam neměli Hovorku, tak prohrajeme 0:5. Už je tradice, že brzy inkasujeme. I když zbytek poločasu vypadal, že se můžeme vrátit do utkání, tak to bylo bez šancí. A ve druhé půli to bylo vraždění neviňátek. Boleslav se lépe pohybovala a my s vypětím všech sil odolávali nájezdům Boleslavi. Náš jednoznačně špatný výkon, na Boleslav jsme dnes neměli. Změny význam měly, protože normálně tolik gólů nedostáváme. Ale rozhodli jsme se tak kvůli našemu programu. Hrajeme už ve středu třetí zápas v šesti dnech. Nešlo ani tak o to hráče fyzicky šetřit, ale spíše jsme nechtěli riskovat zranění. Středa je pro nás důležitá, tak jsme chtěli dát šanci dalším hráčům i za cenu nesehranosti."