FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 2:1
30.10.2016

Slovanu nevyšly starty obou poločasů, z Ďolíčku tentokrát body nevezeme

Lukáš Michalík
Praha - Naši fotbalisté dnes od 15:30 hodin sehráli další ligové utkání. Tentokrát byli soupeřem Trpišovského družiny pražští Bohemians, s nimiž Liberečtí neprohráli už dva roky. Příznivá série bohužel tentokrát Slovanu nepomohla, domácím vyšel vstup do obou poločasů a nakonec zvítězili 2:1.
12.kolo, neděle 30.10.2016, 15:30, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
2:1
(1:0)
Bohemians Praha 1905: Budinský – Dostál, Krch (C), Šmíd, Havel – Švec, Jirásek (74. Jindřišek) – M. Hašek, Mašek (90. Berger), Luts – Holenda (86. Mikuš).
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal (C), Hovorka, Latka (46. Folprecht), Bartošák (61. Baroš) – Breite, Súkenník – Sýkora, Ševčík (84. Bartl), Vůch – Marković.
Branky: 1. Latka vlastní, 47. Krch - 71. Breite. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Urban.
Diváci: 4312

Diváci ve Vršovicích ještě ani nestačili usednout na své místo a Ďolíček už mohl burácet. Po několika sekundách hry unikl po pravé straně Holenda, jehož centr nešťastně hrudí usměrnil za Dúbravkova záda Martin Latka. Liberecká série bez inkasované branky trvající déle než čtyři utkání tak vzala za své hned v samotném úvodu.

Zaskočený Slovan s přibývajícími minutami získával územní převahu, k vážnější šanci však tato aktivita nevedla. Domácí naopak zahrozili nebezpečnou střelou Maška, kterou Dúbravka povedeným zákrokem zneškodnil. Další střelecký pokus klokanů zaznamenal Jirásek, záložník Bohemians pálil přímo do středu brány, kde stál připravený Dúbravka. Na opačné straně zkoušel štěstí Breite, mířil ale mimo tři tyče.

Liberečtí mohli vstřelit vyrovnávací gól Coufalem, který pálil po zpětné přihrávce Bartošáka. Kapitánovi Slovanu ještě značně znepříjemnil zakončení Luts, gólman Budinský tak nakonec Coufalovu střelu lapil. Krátce před poločasovou přestávkou měl na hlavě vyrovnávací branku Ševčík. Talentovaný záložník po centru Sýkory mířil v dobré pozici na zadní tyč, branku však nakonec minul.

Slovanu v duelu s Bohemians tretuhodně zaspal začátky obou poločasů. Ve 47. minutě minutě zahrával Jirásek rohový kop, míč nasměroval směrem k brance hlavičkující Holenda a celou spolupráci zakončil nekompromisní ranou do sítě Daniel Krch. Další zajímavá možnost se z pohledu Bohemians otevírala před Holendou, který ve skluzu jen o několik čísel nedosáhl na přízemní centr Lutse.

S dalším nebezpečím přispěchal nejlepší střelec klokanů Dominik Mašek. Jedenedvacetiletý ofenzivní hráč využil chyby Coufala, směřoval na bránu a chytrým obloučkem jen těsně netrefil branku. Jiskřičku naděje vykřesal Slovanu v 71. minutě Radim Breite, který využil vybídnutí patou od Vůcha a tvrdou ranou levačkou prostřelil Budinského. Velkou šanci na vyrovnání měl poté střídající Baroš, tomu po přihrávce Súkenníka k zakončení hlavou chyběly centimetry.

Po vzoru gólového momentu se o další střelu levačkou pokusil Breite, tentokrát Budinský jeho projektil s přehledem pokryl. V závěrečných minutách už si domácí jednobrankový náskok pohlídali a uštědřili tak Slovanu porážku po sérii čtyř ligových utkání s bodovým ziskem.

Miroslav Koubek (trenér Bohemians): Podle mého názoru to byl nejlepší soupeř, který sem přijel na podzim, ale my jsme také hráli dobře. Určitě nám pomohla první minuta, kdy jsme zaskočili Liberec. Nebyli připravení, že bychom tam mohli udeřit. Vyšlo nám to báječně, až jsem se tomu divil. Potom utkání bylo o tom, abychom zvládli pokrýt způsob hry Liberce, který je velice náročný. První poločas se nám to dařilo víc. Ve druhém poločase jsme se asi nedostali pod nějaký drtivý tlak, měli jsme to relativně pod kontrolou, ale už se mi nelíbil přechod. Asi jsme hlídali trošku hodiny a dělali zbytečné odkopy. Liberec byl otevřený, takže jsme mohli z herního hlediska udělat víc. Ale strašně musím ocenit výkon našeho týmu, který zraje před očima. Dneska se poměřil s účastníkem Evropy, který hrál evropské tempo a intenzitu. Je to velmi cenné vítězství, které nám pomáhá udržet se v horních pozicích tabulky.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): Utkání, bohužel pro nás, pomohl první gól. Ani ne v první minutě jsme udělali hrubou chybu, nechali jsme volného hráče, který odcentroval do vápna, a dostali lacinou branku. Ta určila ráz utkání. Ještě se nám drobně zranili dva hráči, takže to s námi trošku zatřáslo a náš výkon prvních 20 minut nebyl dobrý. Museli jsme se tlačit do plné obrany. Ve zbytku poločasu jsme byli lepším týmem a měli dvě šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhém poločase jsme pak nuceně střídali, protože Martin Latka měl zdravotní problém a museli jsme to trošku přeskupit. Bohužel nám zase chyběl vysoký hráč v sestavě, protože po prvním rohu šel soupeř do vedení 2:0. Zase po naší hrubé chybě, kdy tam balon skáče ve velkém vápně a soupeř si ho najde. Pak zápas pro nás byl ohromně těžký. Nicméně celý poločas jsme podávali relativně kvalitní výkon, dali jsme kontaktní branku na 2:1. Ale na to, abychom dali nějakou vyrovnávací nebo vítěznou branku, bychom museli líp pracoval v soupeřově vápně.