FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 0:1
08.08.2016

Šustr pozdním gólem přisoudil tři body na stranu juniorky!

Kryštof Rossmann
Jihlava/Liberec - Vyrovnané utkání mezi libereckým Slovanem a jihlavskou Vysočinou rozhodla jediná branka. O tu se obstaral kapitán Dominik Šustr v osmdesáté minutě, čímž přisoudil důležité tři body na stranu modro-bílých.
2.kolo, neděle 7.8.2016
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
0:1
(0:0)
FC Vysočina Jihlava: Kolář M. – Beseda, Dujmovič (60. Fikar), Vedral, Pěnkava – Novotný (72. Pedro), Fiala (82. Čermák), Vitásek – Šerý (C) , Svatík, Sargsyan (60. Mišun)
FC Slovan Liberec: Kolář O. – Chlumecký, Heppner, Šustr (C) , Čuřík – Bláha, Machuča (83. prokš), Barac (64. Kobon Junior), Šulc (88. Šustek) – Kubyškin (73. Dudek) – Micovčák (90. Kazda)
Branky: 80. Šustr. ŽK: 70. Vitásek – 44. Kubyškin, 62. Chlumecký. Rozhodčí: R. Dubravský – I. Nádvorník, K. Hájek. Diváci: 61.

Liberečané na nic nečekali a již od úvodních minut svého soupeře přehrávali. O první střelecký pokus se postaral v třetí minutě Machuča, nicméně míč nasměroval pouze nad břevno. Následně se osmělili také domácí.

Marek Šerý se z pravé strany probil na střed hřiště a následně svým pokusem jen těsně minul svatyni Ondřeje Koláře. Po jednom dalším nepřesném pokusu na každé straně mohl ještě před přestávkou udeřit Erik Micovčák.

Nicméně ani on nakonec nedokázal z hranice velkého vápna zakroutit míč mezi tři tyče a tak se po udělení žlutého kartonku Kubyškinovi rozcházely obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Stejně jako vstoupil Slovan aktivně do prvního poločasu, tak se prezentoval ofenzivní hrou i na začátku toho druhého. Vytěžený rohový kop ale žádné nebezpečí pro gólmana Vysočiny neznamenal. Jinak tomu nebylo ani o pár chvil později, kdy měli stejnou standardní situaci k dispozici domácí. Dokonce se do rychlého kontru následně hnalo naše mužstvo, jenže během finální přihrávky chyběla přesnost.

V sedmašedesáté minutě vystřelil nebezpečně Kubyškin, avšak domácí brankář zůstal pozorný a mohl si tedy připsat další úspěšný zásah. To ale neplatilo s blížícím se koncem zápasu. Střídající Kobon Junior si chytře potáhl míč na levé straně, přičemž následně nacentroval balón do pokutového území. Tam se nejrychleji zorientoval Dominik Šustr a k velké radosti hostující lavičky propálil jihlavského Koláře.

V samotném závěru duelu si již fotbalisté z města pod Ještědem výhru uhlídali, a přivážejí si tak z Jihlavy cenné tři body.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): „Předvedli jsme disciplinovaný a týmový výkon. V prvním poločase nebylo k vidění příliš šancí, hrálo se od vápna k vápnu, což bylo způsobeno i horkem. Postupem času jsme se ale stávali lepším týmem, měli jsme asi čtyři gólové příležitosti a jednu z nich jsme v osmdesáté minutě využili. Vítězství jsme si zasloužili."