FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:1
17.01.2006

Tipsport Cup, 2.zápas: FC Hradec Králové vs. FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Druhé přípravné utkání našeho týmu skončilo remízou. Naši hráči nedokázali ve druhé půli zúročit tlak a s Hradcem Králové hráli 1:1. Celkově to je ale výsledek spravedlivý.
TC, úterý 17.1.2006
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:1
(1:0)
FC Hradec Králové: Lindr - Plašil, Filip, Rolko, Štěpán - Rezek, Šmarda, Jiroušek, Jůn - Karnay, Kowalczyk.
FC Slovan Liberec: Hauzr - Dohnálek (80. Nejman), Matula, Polák (77. Balšánek), Pudil - Hamouz, Hochmeister, Papoušek (63. Věchet), Tuma - Holenda (74. Němec), Blažek.
Branky: 21. Rezek - 61. Hochmeister.

Úvod utkání byl vyrovnaný. V mrazivém počasí hráčům chvíli trvalo než našli herní rytmus. Přechod do útoku ale více svědčil našim hráčům. Slibnou příležitost měl Blažek, nechal se ale odstavit. Největší šanci úvodní čtvrthodiny měli ale hradečtí. Karnay dostal kolmou přihrávku mezi naše obránce a šel sám na Hauzra. Ten ale hru přečetl a včasným vyběhnutím zmešil střelecký úhel a následný útočníkův pokus vyrazil.

Ve 21. minutě vyšel domácím rychlý brejk. Pro tečovaný centr si šel Hauzr, těsně před ním ale přizvedl balon Rezek. Hauzra přehodil a pohodlně dorazil balon do prázdné branky - 1:0.

V dalších minutách nás domácí začali přehrávat. Naše obrana nefungovala tak jak měla několik dobrých příležitostí ale královéhradečtí fotbalisté zazdili. Naši hráči se do přímého ohrožení branky Lindra nedostali. Hauzr měl naopak co dělat aby neinkasoval podruhé. Poločas jsme vzhledem k průběhu hry prohráli "jen" 1:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji. V 51. minutě centroval z pravé strany Hamouz a na bližší tyči hlavičkoval Holenda, branku ale netrefil. Naši zvýšili obrátky a domácí tým začali přehrávat. V 61. minutě bylo vyrovnáno. Po faulu na Blažka kopal Hochmeister penaltu a jistě jí proměnil - 1:1.

Vyrovnávací branka naše hráče povzbudila a soupeře jsme i nadále přehrávali. Vyložené šance jsme si ale nepřipravili. Domácí hrozili z brejků, v 65. minutě šel Semerák sám na Hauzra, ten se ale opět vyznamenal. V 70. minutě byl v dobré pozici Věchet, brankář byl ale u balonu o zlomek vteřiny dřív a balon ukryl do svých rukavic.

V závěrečných minutách jsme soupeře zavřeli před jeho brankou, kýžený gól ale nepadl.