FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 0:2

0:2
(0:0)
FK JablonecFK Jablonec

Jeslínek-Růžička-Kobr-Tomov-Striženec-Chládek-Kašpar-Stibor-Vyčítal-Papoušek-Plechatý,střídající:Yerasov,Svrček,Korda,Linke,Strejc,Třešňák

Alois Javůrek:"Podještědské derby přineslo souboj tabulkově nejsilněších týmů. Hře nechybělo nasazení a vysoké tempo, avšak zřejmě pod tlakem, který tyto zápasy přináší, jsme se zbytečně brzy zbavovali míče. V první půli nedokázal ani jeden tým vsítit branku, blíže k ní byli hosté, ale herně šlo o vyrovnané klání. Co se nepodařilo jabloneckým v první půli, k tomu jsme jim dopomohli v úvodu půle druhé, kdy odvažný průnik jabloneckého forvarda ukončil penaltovým faulem Kašpar. Paradoxně od proměněné penalty v naší síti se liberčtí hráči chopili více taktovky a z vytvářeného tlaku připravili několik brankových příležitostí, ty jsme však proměnit nedokázali a naopak po chybě při bránění standartní situace v závěru zápasu skórovali trochu šťastně hosté, stanovili tak konečný výsledek 0:2. V dnešním zápase nás zklamala koncovka, bez vstřelené branky se zvítězit prostě nedá. Ikdyž jsme tomu byli dnes velmi blízko, na to se však zatím ve fotbale nehraje."

Lukáš Novotný:"Dnešní utkání bych rozdělil na dva poločasy,kdy v tom prvním se hrál bojovný zápas plný osobních soubojů bez výraznějších akcí na obou stranách.Druhý poločas byl zajímavější z pohledu branek i vytvořených šancí.Do vedení se dostal soupeř po našem zaváhání hráče,který fauloval v pokutovém území soupeře a z následného pokutového kopu se soupeř dostal do vedení.To nás ale nezlomilo a vrhli jsme všechny síly do útočení,ale z několika slibných šancí jsme soupeře nedokázali potrestat a v závěru ješte soupeř přidal jednu branku,kdy jsme po našem zaváhání nabídli soupeři vstřelit lacinou branku.Hráči se snažili ale bohužel dnes bez golového efektu a to proti takovému soupeři jako je Jablonec dnes bohužel nestačilo."