FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Trutnov 2:1

(1:0)
MFK TrutnovMFK Trutnov

Jeslínek-Linke-Kobr-Růžička-Tomov-Reichl-Kašpar-Papoušek-Stibor-Vyčítal-Plechatý,střídající:Yerasov,Třešňák,Striženec,Štícha,Chládek,Svrček,Korda

branky:Reichl p.,Kašpar

Lukáš Novotný:"Dnes jsme zvítězili zaslouženě,vytvořili jsme si více brankových příležitostí.První pol.jsme byli silnější na míči a zaslouženě jsme šli do vedení po individuální akci Reichla,který byl faulovaný v pokutovém území a následně tentýž hráč se zhostil pokutového kopu a chladnokrevně zakončil.Druhý poločas za stavu 2:0, kdy se krásně ze střední vzdálenosti trefil Kašpar jsme měli velkou příležitost, kterou si vytvořil Papoušek,ale brankář soupeře šanci chytil,to byl zlomový moment v utkání ,kdy jsme mohli soupeři odskočit na rozdíl tří branek,ale nestalo se.Soupeř nás potrestal ze standartní situace,utkání se zdramatizovalo a mi jsme mohli inkasovat i naopak některé šance jsme ještě mohli proměnit, ale nestalo se a tak jsme uhájili vítězství o jednu branku."

Alois Javůrek:"V tomto zápase jsme poprvé letos nastupovali jako papírově slapší. Hráči se však postavili proti dosud neporaženému soupeři s velkým odhodláním a v prvním poločase Slovan jasně dominoval. Individuální odvaha, kombinace, komunikace v obranné činnosti, agresivita, vytváření šancí........ prostě předváděná hra snesla velmi přísné měřítko, chybělo ale to nejdůležitější, branky. V závěru poločasu se trefil, alespoň z penalty, Reichl. Za hubeného vedení se z počátku druhého dějiství odvíjel obdobný scénář až do chvíle, kdy z poza vápna napřáhl Kašpar a trutnovskému brankáři nedal ani pramalou šanci. Záhy se do stoprocetní šance dostal Papoušek, zakončení mu však nesedlo. Místo pojišťující trefy se začal osmělovat soupeř a hrozil zejména ze standartních situací, kterých jsme z postupem času vytvářeli zbytečně mnoho. Po jednom rohovém kopu se podařilo Trutnovu snížit. Od té doby se na naše lisokolíky vkradla nejistota, místo kombinace jsme balóny spíše odopávali či volili obecně neúspěšná řešení. Navíc střídajícím hráčům se, na rozdíl od minulého utkání v Náchodě, nedařilo udržet nastavenou herní kvalitu. Hosté hráli vabank, tlačili se do zakončení. Avšak maximem jejich snažení byl míč se závěrečným hvizdem se kutálející jen těsně vedle pravé tyče bezmocného Jeslínka, na štěstí do zámezí. Díky "revolučnímu" ligovému systému nás již ve středu čeká velmi náročná odveta, kde bude nutné jistojistě zlepšit zejména koncovku."