FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Táborsko - FCSL 1:2

1:2
(1 : 1)
FC Slovan Liberec: Plechatý-Sysel/56.Mizera/,Lábek,Baláž,Khun-Petr/75.Drahoš/,Prokš,Lehoczki,Kazda-Prokopec,Vrabec/56.Mečíř/
Branky:18. Mikuláštík - 31. Lehoczki , 86. Prokopec

Ve dvacátém sedmém kole dorostenecké soutěže odjela U19 do Tábora,kde se utkala s místním Mas Táborsko. Protože v předchozích dnech panovalo na jihu Čech nepříznivé počasí bylo nutné odehrát zápas na UMT.

Záčátek utkání byl z naší strany aktivní ,ale soupeř pozorně bránil a vyrážel do protiútoků.Liberečtí se snažili o kombinační hru,ale bez vážnějšího ohrožení branky.Změnu skóre přinesla 18.minuta,kdy soupeř podnikl rychlý protiútok a Mikuláštík pohodlně vstřelil branku 1:0.Naše U19 postupně přebírala aktivitu a výsledkem byl faul na Vrabce a následný pokutový kop proměnil Lehoczki 1:1.Hned o minutu na to měl obrovskou šanci Vrabec,ale ležícího brankáře neprostřelil.Další šance Prokopce,Lehoczkiho zůstaly nevyužity.

Ve druhém poločase si postupně v šancích neporadili Vrabec,Kazda,Prokopec.Když už se zdálo ,že dojde na pokutové kopy,tak se povedla kombinace na jejímž konci byl Radim Prokopec a 4.minuty před konce vstřelil důležitou branku 1:2.Soupeř měl ještě jednu šanci,ale už jsme ji ubránili.A i v desátém utkání na jaře získáváme 3 body.

video

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Jsem velmi rád,že i v těžkých chvílích má tým sílu a hráči nepanikaří i za nepříznivé situace.Chybí nám někteří hráči z důvodu nemoci či zranění,ale náhradníci přináší do hry vždy energii,která nám v tu chvíli chybí.A dokážeme zápas rozhodnout i posledních minutách či vteřinách.Což byl i tento případ.