FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Most - FCSL 3:5

3:5
(1:2)
FK Baník Most: Eichler-Jančík,Tesař,Šoupa,Longauer,Šedivý Jakub,Šedivý Luboš,Marčaník,Rubeš,Vaněk,Klíma střídali:Gabčík,Jančo,Ploc,Záruba,Drobný
FC Slovan Liberec: Franc-Mizera,Baláž,Hanuš,Khun-Prokopec/83.Drahoš/,Lehoczki/80.Žižka/,Resl,Petr/60.Vrabec/-Vébr/76.Sysel/,Gembický/83.Mečíř/
Branky:5.Šedivý Luboš,52.Plos pen.,90.Šedivý Jakub pen.-23.Prokopec,45.Lehoczki,60.Baláž,69.Gembický,79.Gembický
Diváci: 50

Už 23. kolo České ligy staršího dorostu nás tentokrát vyslalo do Mostu,kde nás čekal velmi nepříjemný soupeř.

Vstup do utkání se nám nevydařil a už po pěti minutách jsme prohrávali po brance L.Šedivého ,kdy vyzpovídal našeho obránce Khuna domácí hráč a předložil mu lahůdkovou přihrávku před bezmocného France 1:0.Mostečtí měli fyzicky navrh a svoje přednosti využívali v osobních soubojích ,se kterými měla obrana v úvodu utkání velké problémy.Postupně jsme začali přebírat otěže utkání a hlavně spolupráce po ose Lehoczki,Resl a Petr dělala domácím čím dál větší potíže.Ve 23. minutě po autovém vhazování Resla,prodloužil míč Lehoczki a Prokopec vstřelil po půlročním čekání svoji další branku 1:1.V dalším průběhu poločasu se oba týmy střídaly v útocích.Na konci poločasu se do míče z 23 metrů opřel Lehoczki a trefil se krásně do horního rohu branky.

Druhý poločas domácí vystřídali hned v na úvod tři hráče a chtěli utkání zdramatizovat,což se jim povedlo ,kdy běžný souboj posoudil hlavní rozhodčí Baum jako nedovolený a daroval domácím pokutový kop,který domácí Plos proměnil 2:2.My jsme zvýšili aktivitu a po rohu v 60 minutě se nejlépe zorientoval Baláž a uklidil míč do branky 2:3.V 69 minutě pak přišla chvíle Gembického,kdy po 80 m sprintu s míčem zakončil na 2:4 a za dalších deset minut přidal druhý gól pěknou střelou uvnitř pokutového území 2:5.Domácí kosmeticky upravili výsledek ze správně nařízené penalty na konečných 3:5.

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Měl jsem z toho utkání obavy,protože jsme nehráli v kompletní sestavě.Ale kluci se s tím vypořádali velmi dobře.A vlastně i za nepříznivého stavu byla cítit z kluků energie ,jak chtějí utkání zvládnout.Myslím,že domácí nepodali špatný výkon,ale my jsme byli individuálně lepší.A zaslouženě jsme vyhráli.