FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:3
21.02.2015

Vstup do jara Slovanu nevyšel, po špatné první půli podlehl Slavii 1:3

Liberec - V sobotu v 17 hodin přišlo to, na co fotbaloví fanoušci čekali celou zimní přípravu. Odstartovala totiž jarní část sezony, v jejímž úvodu Slovan hostil na stadionu U Nisy Slavii. Vstup do jara ale bohužel našemu týmu nevyšel, když sešívaným podlehl 1:3.
17.kolo, sobota 21.2.2015, 17:00, U Nisy
1:3
(1:3)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Kolář – Sus, Pimpara, Sackey, Fleišman – Obročník (73. Ndiaye), Pavelka (C) – Hadaščok (38. Ďubek), Šural, Frýdek – Bakoš (73. Luckassen).
SK Slavia Praha: Hrubeš – Mikula, Bílek (C), Fialka, Tamás – Hrubý (90. Dostál), Deli – V. Vukadinovič (60. Baez), Kenia (78. Piták), Zmrhal – Škoda.
Branky: 25. Obročník - 4., 36. a 38. Škoda, ŽK: 30. Obročník - 22. Deli, 37. Hrubý, 43. Tamás, 45. Škoda, 45. Kenia, Rozhodčí: Paták – Pospíšil, Hrabovský, Nejlepší hráči utkání: Michal Obročník (LIB) - Milan Škoda (SLA).
Diváci: 6103

Úvod našim fotbalistům vůbec nevyšel. Už ve 4. minutě totiž udeřili hosté, když defenziva nejprve špatně rozehrála a následně nepokryla dobíhající hráče Slavie. Milan Škoda už měl ve vápně vyloženě snadnou práci. Slovan se pokoušel rychle odpovědět, po rohovém kopu se však míč odrazil Marku Bakošovi pouze na slabší nohu a jeho pokusu následně scházela razance. Po čtvrthodině hry měl Bakoš další šanci, opět levačkou, ale tentokrát těsně minul.

O chvíli později mohla na druhé straně znovu udeřil Slavia. Po zaspání obrany se Sackey vracel sám se dvěma útočníky soupeře, jejich úmysly ale přečetl a přihrávku vypíchl. Ondřej Kolář následně vyrazil míč na roh, ze kterého již hosté nezahrozili. Hra se rychle přesouvala s jedné strany na druhou, po rychlém kontru mohli sešívaní znovu skórovat, ale Deli pálil vysoko nad.

Přestože si ale obrana téměř koledovala o další gól, nakonec přišlo vyrovnání. Míč se po pětadvaceti minutách odrazil k Michalu Obročníkovi a ten přesnou přízemní ranou k tyči ze vzdálenosti zhruba dvaceti metrů poprvé rozradostnil domácí diváky. Na obrazu hry se ale nic neměnilo. I nyní naše defenzivní řada hořela, Slavia mohla vyrazit do dalšího přečíslení a navrátivší se Martin Sus musel na poslední chvíli hasit obrovskou příležitost hostí.

O pár minut později už ale Slovan takové štěstí neměl. Další průnik do řad domácí obrany využil zblízka do prázdné brány Milan Škoda, po chvíli navíc Slavia využila dalšího přečíslení a Milan Škoda zkompletoval hattrick, opět sám před brankou. Skóre se již v kouskovaném zbytku poločasu neměnilo a po cestě do kabin tak hráči Slovanu měli nad čím přemýšlet.

Také brzy po přestávce mohli málem naši obránci zpytovat svědomí, tentokrát ale Škodovu ránu parádně zneškodnil Ondřej Kolář. Slovan sice o chvíli později dosáhl branky, když Josef Šural využil Frýdkův centr, radost ale trvala pouze několik momentů, než hlavní rozhodčí Paták zaznamenal asistentův vztyčený praporek.

Tempo hry oproti první půli poněkud opadlo, sešívaní se totiž s přibývajícími minutami soustředili zejména na precizní bránění. Marek Bakoš měl sice možnost rozehrát standardní situaci s nebezpečné vzdálenosti, trefil však pouze zeď a ani Martin Sus s následným pokusem z první neuspěl. Podobně dopadl také Sackey, jehož rána přestřelila nejen branku, ale také západní tribunu.

Dalším, kdo mohl přidat kontaktní branku, byl střídající Moustapha Ndiaye, jeho hlavička ale pouze vyprášila rukavice brankáře Hrubeše. Do rozehrávky Slovanu se postupně vkrádala nervozita a bylo tak stále náročnější prosazovat se skrze sešívaný obranný val. Když už se to konečně podařilo a Fleišmanovu střelu tečoval do brány Šural, gól opět pro ofsajd neplatil.

V závěru se sice Slovan snažil hrát vabank, Hrubeše se ale stále nedařilo ohrozit. Šuralův pokus si cestu k brance nenašel, Frýdkův ani Fleišmanův centr také neznamenaly kdovíjaké nebezpečí a zmar podtrhl znovu Šural, když z malého vápna trefil pouze připraveného brankáře, což následně napodobil také David Pavelka. Když těsně před závěrečným hvizdem selhal sám před brankářem Moustapha, bylo již jasné, že žádnou další branku již fanoušci neuvidí. Slovan tak do jara vstoupil porážkou 1:3.