FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 4:1
03.09.2016

Výborně! Slovaňačky porazily Brno a mají devět bodů

Kryštof Rossmann
Liberec - Ženy Slovanu si poradily ve čtvrtém kole ženské nejvyšší soutěže s nováčkem z Brna poměrem 4:1, a přidaly tak již třetí vítězství v řadě. Výhra se nerodila jednoduše, ale díky produktivnímu druhého poločasu jsou tři body doma!
4.kolo, sobota 3.9.2016, 14:00
4:1
(1:1)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Kuľková - Hančová, Němečková (K), Černá - Dlouhá, Kutifelová, Šusulová, Brázdová, Fritzová - Červeňákova, Jarchovská
FC Zbrojovka Brno: Bečicová - Kratochvílová, Hádlíková (K), Břenková, Kukučová - Kotlánová, Soquessa, Honková, Špičková - Veselá, Lišková
Branky: 27. Kukočová - 47., 62. Jarchovská, 45. Červeňáková, 53. Dlouhá. Rozhodčí: Kánská - Navrátilová, Skřivánková. Diváci: 100.

V úvodu zápasu se do šance dostala Veselá, jenže pokusu scházela přesnost. První velká příležitost našeho mužstva přišla ve dvanácté minutě. Po pěkném centru aktivní Dlouhé si na zadní tyč sběhla Fritzová. Hlavou však zařízení těsně minula.

Stejná hráčka mohla jít v předchozích minutách do úniku, nicméně v obou případech jí rozhodčí odmávala ofsajd. To Dlouhé se o několik chvil zadařilo a v brejku se ocitla, nicméně míč si ve finální fázi ukopla. Záhy neuspěla v podstatě z totožného místa Červeňáková, tentokrát zasáhla gólmanka Brna.

Následoval velký tlak Liberečanek, nicméně Jarchovská, Červeňáková ani Brázdová gól nevsítily, naopak hostující hráčky skórovaly v podstatě z první střely na branku. Kateřina Kukučová nasměrovala svůj pokus přesně k přední tyči.

Následně se tempo hry vyrovnalo, ale Slovaňačky stejně dokázaly srovnat. Jana Červeňáková využila chybného odkopu Bečicové a již se nemýlila. Jak první poločas skončil, začal ten druhý. Ve 47. minutě si naběhla za obranu Andrea Jarchovská a rozradostněla domácí fanoušky podruhé. O pár chvil později byla radost ještě větší.

Bečicová neudržela v náručí nebezpečnou střelu a dobíhající Karolína Dlouhá zvýšila náskok modrobílých. Slovaňačky byly lepším mužstvem a zanedlouho skórovaly znovu. Fritzová pěkným centrem nalezla hlavu Andrei Jarchovské. V závěru zápasu mohla přidat pátý gól Kutifelová, nicméně její povedenou ránu z velkého vápna brankářka dokázala vyrazit na roh.

Liberečanky si tak zaslouženě dokráčely pro tři body. Až na druhou polovinu první půle tahaly za delší konec. V příštím kole je čeká silné Slovácko.

Jiří Dvořák (FC Slovan Liberec): „Do utkání jsme vstoupili s chutí a v úvodních patnácti minutách jsme si vytvořili několik gólových šancí, které jsme však na rozdíl od soupeře, neproměnili. Ten zužitkoval svou první střelu na bránu. To nás trochu rozhodilo, nervozita značně svazovala holkám nohy. Těsně před odchodem do kabin se nám podařilo zachytit rozehrávku gólmanky a Červeňáková srovnala. Po přestávce se tým zklidnil, vrátily jsme se k naší kombinační hře a zcela zaslouženě vsítili další góly. Utkání bylo těžké, soupeř dobře bránil a my jsem se často nechali zachycovat v ofsajdových pozicích nebo jsme příležitosti neproměňovali."