FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 0:2
14.06.2017

Dorost na úvod baráže podlehl Teplicím 0:2

Dominik Jakubec
Liberec - Ve středu od 11 hodin naskočil dorost do baráže o postup do nejvyšší soutěže. Na Teplice však nestačil, když v první půli dvakrát inkasoval a nakonec prohrál 0:2. V sobotu čeká dorostence odveta na hřišti Teplic.
Baráž, středa 14.6.2017, 11:00
0:2
(0:2)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Franc – Baláž (90. Sysel), Dvořák, Kazda (62. Mečíř), Lehoczki (C), Prokš, Vrabec (73. Prokopec), Gembický, Mizera (62. Vébr), Lábek, Kratochvíl (46. Petr).
FK Teplice: Němeček – Hasil, Kováč (53. Šimeček), Hruštinec, Švejda (79. Frána), Kokeš, Richter, Šilhan (60. Vobecký), Kučera (C) (73. Knapík), Kodad, Žitný (84. Kormunda).
Branky: 20. Švejda, 43. Šilhan. Rozhodčí: Kvaček - Dujsík, Šimek. ŽK: 58. Dvořák (LIB) – 55. Hruštinec (TEP). ČK: 54. Hruštinec.

Na obou týmech bylo od první minuty znát, že si uvědomují důležitost utkání. Ani jeden z celků se nijak bezhlavě nehnal kupředu. Slovan dostal v páté minutě příležitost rozehrát přímý kop těsně zpoza velkého vápna, Lábek však svou tvrdou ránu nasměroval pouze do připravené zdi.

Na první střelu na branku si museli diváci počkat až do 10. minuty, kdy po rohu z chumlu hráčů hlavičkoval jeden z hostujících mladíků pouze přímo do náruče brankáře France. Tepličtí si počínali aktivně a po Kodadově centru hlavičkoval v 17. minutě Žitný těsně nad.

O chvíli později už však Teplice šly do vedení. Zdeněk Švejda svou střelu z hranice vápna nasměroval po zemi přímo k bližší tyči a Jan Franc na ni ani přes sebevětší snahu nedosáhl. Zareagovat se snažil Kazda, míč však poslal vysoko nad.

Více ze hry měli však i nadále Tepličtí. Zajímavou ranou se prezentoval Kučera, který pouze těsně minul levou tyč. Když už se Slovan dostal před branku soupeře, v mnoha případech si nakonec sám kombinaci zkomplikoval nepřesnou přihrávkou či centrem. Blízko vyrovnání byl až v závěru půle Lehoczki, který však z první těsně přestřelil.

A vzápětí přišel trest. V podstatě z následující akce přišla rychlá kombinace, Vojtěch Šilhan šikovně proklouzl až do vápna a tváří v tvář Francovi se nemýlil. Po poločase tak Teplice vedly 2:0.

Po změně stran se Slovan snažil srovnat se soupeřem krok, k čemuž pomohla i červená karta pro Jakuba Hruštinec za dva fauly v rychlém sledu. Domácí si počínali aktivně a přibylo také šancí. V 56. minutě po přesném centru nebezpečně hlavičkoval Dvořák, který ale těsně minul teplickou bránu. Brankář Němeček se za jeho pokusem pouze ohlížel. Na druhé straně sice hrozil Kodad, trefil ale přímo brankáře France.

Naši mladíci hrozili především z centrů. Po přesném pasu z pravé strany hlavičkoval před brankou Vrabec, ale jeho pokus mířil jen těsně nad břevno. Gembického střílený centr pro změnu vyrazil brankář Němeček na rohový kop.

Na dorostencích Slovanu bylo znát, že se s výsledkem nechtějí smířit. Tlačili se dopředu a stále častěji ohrožovali teplickou branku. Do náběhu se v pokutovém území dostal Prokopec, u míče byl ale nakonec rychleji brankář Němeček. Velmi blízko branky byl Prokš, když jeho tečovaná rána zamířila do protipohybu brankáře a jen těsně proplachtila kolem pravé tyče.

Teplice mohly naopak zvýšit z protiútoku, když Kormunda obešel i brankáře, zahnal se však do velkého úhlu a zakončit míč mezi tyče už nedokázal. Branku netrefil ani v nastavení Jan Prokš, Tepličtí tak udželi dvoubrankovou výhru a vytvořili si před odvetou ideální pozici.

Tomáš Nosek (FC Slovan Liberec): Do ideálu má naše situace daleko. První zápas byl především o kvalitě. Soupeř měl rozhodně vyšší kvalitu, my naopak na můj vkus hráli pasivněji, než jsme si přáli. A hosté toho využili. Fotbal je o chybách, my za první poločas udělali dvě hrubice a pomohli jsme jim k vedením. Naopak jsme žádnou z příležitostí bohužel neproměnili. To se ukázalo jako hlavní rozdíl.