FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 3:1
08.04.2017

Gól obránce Mikuly na body nestačil. Slovan prohrál v Teplicích o dvě branky

Teplice - v posledních dnech mají svěřenci trenéra Trpišovského napilno. Po středečním pohárovém utkání je dnes čekalo ligové zápolení v Teplicích. Lépe však do utkání 23. kola ePojištění.cz ligy vstoupili domácí, když se po brance Červenky ujali vedení. Po změně stran přidal druhý teplický zásah Hora, na který ale reagoval liberecký Mikula. Vyhrocený závěr utkání už přinesl jen vyloučení Potočného a také branku Vošahlíka, která definitivně rozhodla.
23.kolo, sobota 8.4.2017, 18:15, Na Stínadlech
FK Teplice FK Teplice
3:1
(1:0)
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Ljevakovič (C), Šušnjar, Krob – Soungole, Kučera – Nivaldo (67. Vošahlík), Hora, Fillo – Červenka (78. Vaněček).
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela (C) (40. Ševčík), Kerbr – Obročník, Souček – Vůch, Bosančič, Bartl (46. Ekpai) – Da Silva (73. Potočný).
Branky: 45+1. Červenka, 52. Hora, 90. Vošahlík - 64. Mikula. ŽK: 33. Kučera, 47. Červenka, 84. Šušnjar, 86. Vaněček - 17. Karafiát, 79. Bosančič, 88. Kerbr. ČK: 84. Potočný. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Hrabovský.
Diváci: 4133

Liberecký lodivod musel po náročném pohárovém utkání, které dospělo až do prodloužení rozložit síly a v základní sestavě udělal oproti domácímu utkání se Zlínem hned pět změn. Na levý kraj obrany se tak třeba vrátil Milan Kerbr, ve středu hřiště vyběhl od úvodních minut Michal Obročník nebo Miloš Bosančič. Na hrotu pak nastoupil osamocená Brazilec da Silva.

A právě da Silva o sobě dal poprvé vědět v jedenácté minutě, kdy si naběhl na přesný centr Bartla. Nedůrazná hlavička však nemohla zkušeného Grigara ohrozit. Jen i minutu později musel svůj první vážnější zásah řešit na druhé straně hřiště také brankář Dúbravka, který úspěšně zneškodnil Červenkovo zakončení.

Na další zajímavé fotbalové chvilky museli diváci čekat až do čtyřiatřicáté minuty, kdy se opět připoměl liberecký útočník da Silva. Tentokrát si vybral centr Kerbra z levé strany hřiště, ani tentokrát z toho ale úvodní branka nebyla. Brazilec ve službách Slovanu totiž mířil těsně vedle teplické branky.

Domácí tým ale dokázal záhy odpovědět. O čtyři minuty později se povedeným sólem prezentoval záložník Fillo, který následně vybídl ke skórování Nivalda. Toho ale na poslední chvíli zastavil jeden z libereckých obránců, který poslal balon do bezpečí. Teplice ale z následného rohu ještě jednou zahrozily. To když Ljevakovič svedl úspěšný souboj s Dúbravkou, kterého musel na brankové čáře zachraňovat Obročník.

V samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky se už však skóre měnilo a radost měli především domácí příznivci. Teplice rychle rozehrály standardní situaci, když Krob našel na zadní tyči osamoceného Marka Červenku, který se postaral o úvodní branku utkání.

Pět minut po změně stran se mohl Slovan dočkat kýženého vyrovnání. Bosančič se na hranici šestnáctky dostal do zakončení, které ale skončilo jen na tyči Grigarovy branky. V padesáté druhé minutě naopak znovu uděřil domácí tým. Krob ostrým centrem našel v pokutovém území Jakuba Horu. Ten střelou z voleje nedal Dúbravkovi žádnou šanci a posla svůj tým do dvoubrankového trháku.

V šedesáté čtvrté minutě se dočkal také Slovan. Po nepřehledné situaci na hranici šestnáctky se nejlépe zorientoval obránce Jan Mikula, který propasíroval míč do teplické sítě a snížil na rozdíl jediného gólu. V jednasedmdesáté minutě sahal po vyrovnání Ekpai, který po přihrávce od Bosančiče řádně prověřil brankáře Grigara.

Nepříjemná chvilka pro náš tým přišla šest minut před koncem řádné hrací doby. Po souboji uprostřed hřiště se do sebe pustil Šušnjar a Potočný. Liberecký útočník zbytečně dohrál celou situaci po odpískání a od rozhodčího Zelinky uviděl hodně přísnou červenou kartu a utkání v Teplicích tak pro něj předčasně skončilo. Domácí nakonec tři body stvrdili ještě v samotném závěru, kdy se trefil po přečíslení 3 na 2 Jan Vošahlík a stanovil tak konečný výsledek.

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): "Jsme šťastní, jak jsme to zvládli. Liberec ukázal, jak silný je. Nám se podařilo ujmout vedení 2:0, ale po kontkatní brance bylo 12 minut složitých, Liberec šel sám na branku, ale ustáli jsme to. Kolem 60. minuty jsme měli obrovské štěstí, kluci se vydali ze všech sil. Sám nevím, čím to je, že se nám teď herně daří, ale jsem za to rád. Podařil se vstup do jara, musíme si toho vážit. Zbývá nám do konce sedm kol. Jdeme do Zlína a na utkání se těšíme, uvidíme jak to všechno bude. Obrana s Ljevakovičem odvedla dobrou práci. Do branky jsme vrátili Grigara, který je pro nás gólman číslo jedna. Chudý odvedl kvalitní práci, ale Grigy byl zdravý, takže jsme se rozhodli ho tam vrátit."

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Celkově to bylo dobré utkání, na poměry české ligy bylo spousta šancí, bohužel se špatným výsledkem pro nás. Nezačali jsme dobře, první půli jsme rozběhávali únavu a byli všude o krok později. Hráli jsme hluboko a přežili některé šance, ale pak přišla gólová situace, kdy domácí rychle rozehráli standardku a my jsme pozdě reagovali. Museli jsme podruhé nuceně střídat ze zdravotních důvodů, do druhé půle jsme vstoupili dobře, ale neproměnili dvě šance a vzápětí inkasovali na 0:2. S kontaktní brankou jsme hráli výborně. Zase jsme neproměnili šance. Wesley Da Silva skončil bez gólu, přitom mohl být náš nej střelec za celou sezonu. Pak přišel zkrat Potočného, který nás poslal do desíti. A Teplice přidaly třetí gól. Za stavu 2:1 jsme přitom sahali po vyrovnání, dominovali jsme. To, že nevezeme body, je zapříčiněno naší naivitou v bránění některých situací a neproduktivitou."