FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 2:4
25.09.2017

Juniorka bodovala počtvrté v řadě, v Budějovicích vyhrála 4:2

České Budějovice - Utkání juniorky v Českých Budějovicích nabídlo hned šest branek a velmi zajímavý průběh. Domácí šli sice v první půli do vedení, Slovanu se i díky posilám z A-týmu povedl bleskový obrat a nakonec zvítězil 4:2.
9.kolo, pondělí 25.9.2017, 13:00
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
2:4
(1:3)
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Řehoř, Kapuscinský (76. Kubata), Štifter, Krejčí (K) – Škoda, Hála, Kadula, Fišer (46. Zachař) – J. Matoušek (85. Smetana), Moravec.
FC Slovan Liberec: Sova – Prokš (84. Šustek), Blažek (K), Písačka, Heppner – Havelka – Gembický (80. Baláž), Ulbrich, Kazda (61. Petr), Malinský (73. Michalec) – Bartl (86. Dvořák).
Branky: 34. J. Matoušek, 66. Hála – 36. Bartl, 41. Gembický, 43. Bartl, 75. Michalec. ŽK: 17. Hála, 26. Moravec - 86. Sova, 87. Baláž. Rozhodčí: Kubec - Kotalík, Pečenka.

Do utkání vstoupili lépe Jihočeši, kterým se však nedařilo svou převahu přetavit ve vedení. Do nebezpečné pozice se prodral Kadula, ale svou ránu namířil příliš vysoko. Postupem času se však Slovan dostal do hry a také čím dál častěji pronikal na polovinu soupeře.

Do zajímavé šance se po necelé půlhodině dostal Daniel Bartl, který po společné akci s Malinským zakončoval jen těsně vedle. Do vedení šli vzápětí domácí. Po rychlé kombinaci se míč dostal až k Jakubu Matouškovi, který ranou mezi nohama brankáře otevřel skóre.

Odpověď našeho týmu byla doslova blesková. Jen dvě minuty nato nesklapla jihočeská ofsajdová past, Daniel Bartl vyrazil sám na brankáře a počínal si mazácky. Gólmana obstřelil a srovnal na 1:1. A ze skvělého výkonu nehodlal slevit. Vzápětí obešel čtveřici bránících hráčů, odcentroval do vápna a Dominik Gembický otočil skóre.

To ale stále nebylo vše. Jen o další dvě minuty později se Daniel Bartl opět dostal k míči, prošel obranou a přesnou střelou nedal gólmanovi šanci zasáhnout. Po divokém závěru první půle tak najednou Slovan vedl 3:1.

I ve druhé půli se pokračovalo ve velkém tempu. Gembický brzy běžel sám na Luksche, ale v zakončení selhal. Pendl ani Zachař brankáře Sovu nepřekonali, na druhé straně pro změnu Bartl po dobré Havelkově přihrávce ve skluzu zblízka vysoko přestřelil.

Na další gól si tak fanoušci museli počkat do 66. minuty. Kadula prošel obranou, přihrál míč Jiřímu Hálovi a ten přesnou ranou pod břevno nedal Sovovi šanci. Jihočeši se rázem ocitli na dostřel jediné branky a jejich cíl byl jasný - srovnat.

Namísto toho ale přišel rychlý protiútok, střídající Jiří Michalec se chopil míče a překonal domácího gólmana, čímž Slovanu vrátil dvoubrankový náskok. Zbylá čtvrthodina byla často kouskována střídáními či dalšími přerušeními a České Budějovice již nedostaly příležitost zápas znovu zdramatizovat.

Juniorka tak na jihočeské půdě zvítězila 4:2.